Vyhľadávanie
Generic filters
Exact matches only

Finvia holding

Licencia NBS 229898: Poistenie a zaistenie, Poskytovanie úverov, Prijímanie vkladov, Kapitálový trh, Starobné dôchodkové sporenie, Doplnkové dôchodkové sporenie

Blog Finvia holding

Finvia holding 1376 0 komentárov

8 džobov, vďaka ktorým získate v banke výhodnejší úver

O predavačkách v svadobných salónoch sa hovorí, že váš príjem vedia odhadnúť už vo chvíli, keď sa objavíte medzi dverami. A tým pádom aj presne vedia, aké šaty si môžete dovoliť. Bankári vás možno neskúmajú podľa toho, v akom oblečení prídete na pobočku, ale jedno je isté. V momente, keď im poviete, čo robíte, vedia o vás všetko.
 
Ktoré džoby vám pomôžu k lepšiemu úveru a aké výhody vďaka nim získate? Ľudia z Finvie zosumarizovali svoje skúsenosti s desiatimi slovenskými bankami (mBank, Oberbank, Primabanky, Slovenskej sporiteľne, Sberbank, TatraBanky, UnicreditBank, ČSOB, VÚB a OTP).
 
1. Štátni zamestnanci
Možno je to prekvapivé, ale stabilné zamestnanie v štátnej správe si banky vážia. Štátni zamestnanci pri hypotéke získavajú menší úrok či vyššie percento pôžičky oproti cene nehnuteľnosti, ľahšie teda dosiahnu napríklad na 90-percentnú hypotéku.
 
2. IT profesionáli a ľudia z telekomunikácii
Segment telekomunikačných služieb a IT je dlhodobo odvetvie s najvyššími priemernými výplatami zamestnancov. Okrem lepšieho úroku takíto klienti získavajú napríklad aj iné benefity, ako je predschválená kreditka či spotrebný úver.
 
3. Zamestnanci na dobu neurčitú
Časovo neobmedzené zmluvy bankárom napovedajú, že ich klienti budú mať stabilný príjem aj v budúcnosti. Najmä UnicreditBank oceňuje, ak žiadateľ o úver robí vo svojom džobe už viac ako dva roky.
 
4. Manažéri, šéfovia a vedúci
Pracovníci na vyšších pozíciach sú hodnotení vo všeobecnosti oveľa lepšie ako napríklad robotníci. Je to celkom logické. Odzrkadľuje sa to na výške úroku aj samotnej pôžičky, ktorú je banka ochotná poskytnúť.
 
5. Ľudia, ktorým chodí výplata na účet
I keď sa zdá, že je to dnes už samozrejmosť, niektorí zamestnanci stále dostávajú výplatu v hotovosti. Ak chcú získať pôžičku, banky s nimi mávajú problém. Niektoré to neakceptujú vôbec, niektoré žiadajú doložiť príjem pracovnou zmluvou a klienta si preklepnú aj cez Sociálnu poisťovňu. Proces schvaľovania úveru to komplikuje.
 
6. Zamestnanci pracujúci na Slovensku
Ľudia, ktorých firma sídli u nás a má tu aj svoju prevádzku, sú bankami hodnotení lepšie ako tí, ktorí chodia za prácou do zahraničia. Ak pracujete vonku, môže sa stať, že vám dajú hypotéku s o niečo vyšším úrokom.
 
7. Zamestnanci združení v profesijných komorách
Zdravotné sestry či advokáti, ktorí sú členmi stavovských komôr, v banke jednoduchšie zdokladujú svoj príjem, vďaka čomu im úver môžu schváliť rýchlejšie. Platí to najmä vtedy, ak si žiadate o úver vo VÚB či Slovenskej sporiteľni.
 
8. Ľudia z niektorých konkrétnych firiem
Aj v bankovníctve platí, že niektoré značky majú lepší cveng ako ostatné. Niektoré banky ponúknu menší úrok zamestnancom veľkých firiem v dobrej kondícii, ako je napríklad Volkswagen či IBM.

Autor: Finvia holding