+421 907 937 820
info@finvia.sk

Finvia holding

Licencia NBS: 229898 NBS Licencie (6)

Spoločnosť Finvia holding a.s. je Podriadený finančný agent, oprávnený na vykonávanie činnosti finančného sprostredkovania, na základe NBS licencie 229898, v sektoroch Poistenie a Zaistenie, Poskytovanie úverov, Prijímanie vkladov, Kapitálové trhy a Doplnkové Dôchodkové Sporenie, v súlade so zákonom č. 186/2009 Z.z. o finančnom sprostredkovaní a finančnom poradenstve a o zmene a doplnení niektorých zákonov v platnom znení (ďalej „Podriadený finančný agent“).

Blog Finvia holding

Finvia holding 339 0 komentárov

Ach to poistenie...

Poistenie ach to poistenie. Téma a oblasť tak často spomínaná a obmieľaná dookola že si kladiem niekedy otázku či už sme naozaj počuli a videli o poistnom trhu všetko. Hlavne samozrejme o tom životnom. Poistenie ach to poistenie. Téma a oblasť tak často spomínaná a obmieľaná dookola že si kladiem niekedy otázku či už sme naozaj počuli a videli o poistnom trhu všetko. Hlavne samozrejme o tom životnom a o téme chráňme si svoj život kým sa dá alebo že poistenie sú najlepšie vyhodené peniaze. Nuž v globále veľmi zaujímavá téma takto na obed keď píšem tento blog ale úsudok nechám iba na Vás.
Priatelia v prvom rade všetko čo píšem a prezentujem je môj postreh, názor a nikomu nič nevnucujem ani to nikdy robiť nebudem. Veru nie som ten typ finančného experta ktorý sa hrá, že vie všetko a všade bol a moja analytická myseľ je neporaziteľná. Na toto zabudnime. Počas celej svojej praxe som uplatňoval jednu jedinú zásadu. A to je správne nastavenie v prospech klienta na jeho mieru. A o tom by poistenie v konečnom dôsledku aj malo byť. Aj to životné aj to neživotné.
Nie každý máme 32 rokov, sme slobodný, mám dream job, auto značky BMW. Aj keď sa to zdá ako príklad dostatočne motivujúci nie je tomu tak pri každom z nás. Tak isto nebývame v rovnakom dome alebo byte a nejazdíme na rovnakých autách. Preto si myslím, že poistenie, naše poistenie musí byť nastavené na mieru a potrebu každého klienta, jeho životnú situáciu, zdravotný stav a v neposlednom rade aj situáciu finančnú. Predaje typu: čím drahšie tým lepšie, alebo ak to nebude 50€/mesačne tak sa s Vami nebudem ani baviť sú už asi kus klišé a nenosia sa. To si ale len myslíme.
V dnešnej dobre online a moderných technológií, ktoré sa aj vďaka našej spoločnosti Finvia zapísali do tejto oblasti sa nám a mne stále stáva, že sa stretávam zo zmluvami ktoré sú podhodnotené, zle nastavené alebo čisto robené len pre províziu. Smutné? Ale pravdivé. Kto za to môže? Určite zlá informovanosť, praktiky z 90 rokov ktoré sa na celom Slovensku praktizovali a samozrejme zlá finančná gramotnosť. Je viac ako dôležité zbúrať predsudky ktoré máme voči poisteniu a hlavne k tomu životnému a typy argumentov ,,mne to netreba,, mne sa nič nestane,, veď aj tak nič nedostanem nechať radšej u susedov.
To že doba sa posúva a je to naozaj cítiť aj v tejto oblasti je jasné. Otázka ale znie, vieme vlastne ako mám mať správne nastavené poistenie? Viem rozdiel medzi Investičným poistením, kapitálovým a rizikovým? A ktoré je pre mňa najlepšie? Určite ste si všimli že už každá banka pozerá na to či máte dobre nastavené poistenie keď si beriete na krk úver, dlžobu. A keď ho nemáte, tak Vám ho spravia na okienku na pobočke a ste spokojný. Teda až kým sa nestretnete s fakt profi poradcom a ten Vás z omylu rýchlo vyvedie. Nezabúdajme, že dostať na výber jednu inštitúciu a tú aj zobrať je v dnešnej dobe skôr zlyhanie ako výhra.
Prečo to teda všetci robia? Prečo už aj banky poisťujú a poisťovne robia úvery? No jednoducho preto lebo je to stále veľmi ľahký prísun obchodu a zisku. Ja sa len čudujem, že klient častokrát odmieta pomoc pravého finančného experta ale ide do banky a uzavrie zmluvu lebo banka. To ako fakt? Teraz keď sme všetci online a informácie sú všade? Slovenský národ má veľmi zlú informovanosť o poistných produktoch a radšej si poistí traktor alebo Golfa na lízing ako keby mal poistiť svoj vysnívaný dom alebo ešte lepšie svoj život ktorý zodiera v strese dnešnej doby a v práci.
Vyvediem Vás z omylu životné poistenie vôbec nie je zlo priam naopak je to záchrana. Záchrana ktorá vôbec ale vôbec nemusí stať majland mesačne. Keď je produkt poistenia dobre a správne nastavený chráni Vás nie len pred chorobami, úrazom ale šetrí aj Váš rozpočet, nerozvráti Vám rodinu v prípade obrovskej sumy na šeku za doktora po Vašom zranení a napríklad  zabráni aj tomu, aby Vaša rodina zdedila dlhy alebo prišla o strechu nad hlavou. Áno hovorí sa, že poistenie si neuzatváram pre seba a je to pravda. Sebecké pozeranie sa na svoj život v ktorom sa samozrejme robia aj zlé rozhodnutia nie je podľa mňa hodné 35€ čo ma tento produkt stojí.
Samozrejme toto všetko nejde bez podpory Vášho finančného experta, ktorý by mal stáť pri Vás a na Vašej strane nie len pri uzatváraní zmluvy a provízií ale napríklad aj pri poistných udalostiach, zmenách , nastaveniach a samozrejme pri všetkej administratíve. Lebo kým sa platí je všetko v poriadku ale akonáhle sa niečo stane niet toho kto mi pomôže alebo tak nejako. Verte mi, žiadna poisťovňa na svete pokiaľ ja Váš produkt nastavený správe a korektne nemá dôvod Vám niečo nevyplácať pri poistnom plnení. Je to všetko len o informáciách a rozhovore na začiatku uzatvorenia zmluvy.
Tak šup šup na čo ešte čakáte? Máte svoje poistenie  nastavené v poriadku? Skúste tú zmluvu ak ju máte vytiahnúť zo šuflíka dať si spraviť bezplatnú kontrolu Vášmu expertovi a ja Vám garantujem že na niečo prídete.
JB

Autor: Jakub Balúch

Pridaj komentár

komentáre