Vyhľadávanie
Generic filters
Exact matches only
Search in content

AKO SPRÁVNE NASTAVIŤ POISTENIE NEHNUTEĽNOSTI PROTI ZÁPLAVÁM?

AKO SPRÁVNE NASTAVIŤ POISTENIE NEHNUTEĽNOSTI PROTI ZÁPLAVÁM?

AKO SPRÁVNE NASTAVIŤ POISTENIE NEHNUTEĽNOSTI PROTI ZÁPLAVÁM? 1920 620 Finvia

Mať poistenie nehnuteľnosti proti živelným rizikám je dôležité, ale nemenej dôležité je ho mať aj správne nastavené. Na čo si dať pozor z hľadiska ochrany pre prípad poistných udalostí spôsobených záplavami či povodňami? 🤔

Overte si lokalitu ešte pred kúpou nehnuteľnosti

Prvým dôležitým pravidlom je overiť si či sa nehnuteľnosť, ktorú plánujete kúpiť, nachádza v bezpečnej oblasti. Čo to znamená? Poisťovne pri určovaní poistného vychádzajú aj z tzv. povodňových máp. Tie dokážu určiť, aké veľké je riziko, že sa v danej lokalite vyskytne záplava či povodeň. Čím väčšie je riziko, tým drahšie bude poistenie nehnuteľnosti, prípadne hrozí, že vašu nehnuteľnosť poisťovňa nepoistí vôbec. Pre vašu vlastnú ochranu odporúčame si tiež zistiť, či sa v danej lokalite vyskytla záplava alebo povodeň za posledné roky. Ak áno, zvážte túto investíciu. Aj keď budete mať akúkoľvek dobrú poistku, vždy je lepšie, ak k takémuto druhu poistnej udalosti nepríde. Nie všetko sa totiž dá nahradiť peniazmi z poistky. Typickým príkladom sú fotky v albumoch či dokumenty v zničenom počítači. Finančnú hodnotu predmetov, napríklad daného počítača, vám síce kryje poistenie domácnosti, o ktorej píšeme nižšie, ale uložené súbory vám nezachráni ani poistka…

Poistenie nie je to isté ako poistenie domácnosti. Myslite aj na to

Pri poistení nehnuteľnosti odporúčame uzatvoriť si aj poistenie domácnosti. Pri poistných udalostiach následkom povodní, záplav či požiarov býva väčšinou zničené či poškodené aj vybavenie domu – to, čo nie je pevne spojené s nehnuteľnosťou. Napríklad elektronika či nábytok. Ak poistenie domácnosti nemáte uzatvorené, poisťovňa vám tieto škody hradiť nebude, aj ak máte uzatvorené poistenie nehnuteľnosti.

Pozor však na prípadné zaplavenie automobilu. Škody kryje štandardne havarijné poistenie, prípadne pripoistenie k PZP, nie poistenie nehnuteľnosti či domácnosti.

Mať preto správne nastavené poistenie je skutočne dôležité. Ak si chcete byť istí, že to vaše vás chráni presne tak, ako potrebujete, že neplatíte zbytočne veľa alebo, naopak, že nemáte vašu nehnuteľnosť poistenú nedostatočne, obráťte sa na nás. Ak už poistenie nehnuteľnosti či domácnosti máte, bezplatne vaše zmluvy skontrolujeme a navrhneme ich úpravu, ak bude potrebná. Ak si poistku ešte len plánujete, pripravíme vám tú najvýhodnejšiu presne podľa vašich potrieb.

Ozvite sa nám cez kontaktný formulár a ochráňte svoju peňaženku v prípade nepredvídateľných udalostí..

Táto webstránka používa súbory cookies, ktoré pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Jej ďaľším používaním s týmto súhlasíte.