Vyhľadávanie
Generic filters
Exact matches only

Blog (200 článkov)

Zabezpečenie a poistenie hypotéky. Výhody dobrých a následky zlých rozhodnutí.

Vítam Vás na mojom ďalšom blogu  ako mať financie pod kontrolou.
 
Zabezpečenie si vlastného bývania prostredníctvom hypotéky je napriek rastúci úrokovým sadzbám stále veľmi populárne. No je to obrovský záväzok, ktorý so sebou nesie aj riziká. V dnešnom blogu si priblížime, aké riziká to sú a ako sa na ne pripraviť, prípadne im predchádzať.

Ľubomír Sonntag 121 0 komentárov

Čo riešiť skôr? Nehnuteľnosť či hypotéku?

Vítam Vás na mojom ďalšom blogu  ako mať financie pod kontrolou.
 
Pokiaľ mnohí kúpychtiví dúfali, že v roku 2020 ceny nehnuteľností poklesnú, ostali sklamaní. Napriek aktuálnej situácií je dopyt po vlastnom bývaní veľmi vysoký. Takmer každý túži bývať vo vlastnom. Drvivá väčšina musí pri kúpe siahnuť po financovaní prostredníctvom hypotéky. V tomto blogu sa pokúsime zodpovedať večnú otázku: „Najprv si zabezpečiť financovanie hypotéky alebo prv hľadať nehnuteľnosť?
 

Ľubomír Sonntag 94 0 komentárov

Aj Vaše financie potrebujú bezpečie alebo dom finančnej istoty

Vítam Vás na mojom ďalšom blogu  ako mať financie pod kontrolou.
 
Domov, sladký domov. Najbezpečnejšie miesto, pre každého z nás. Či už máme v živote horšie alebo lepšie chvíle, práve domov je miesto, naša kotva, naše zázemie, kde sa vraciame s pocitom istoty. Rovnako to funguje aj s našimi financiami. Potrebujú bezpečné útočisko, aby Vám vedeli vždy poskytnúť bezpečie a ochránili Vás v horších časoch. Práve v tomto blogu si povieme viac o tom ako funguje tzv. dom finančnej istoty a prečo by mal byť samozrejmosťou dobre nastaveného rodinného rozpočtu.

Ľubomír Sonntag 131 0 komentárov

Najčastejšie novoročné predsavzatia, o ktorých ste možno netušili! Ako ich splniť rýchlo a jednoducho!?

Vítam Vás na mojom ďalšom blogu  ako mať financie pod kontrolou.
 
Rok sa s rokom stretol. Čas, kedy všetci bilancujeme čo bolo a dávame si predsavzatia do Nového roku. Schudnúť, spevniť telo, prestať fajčiť,  mať lepšie vzťahy v práci, či dokonca, postaviť si svoj vlastný nový domov. Možnosti je neúrekom. No každý cieľ bez plánu je odsúdený na neúspech. V dnešnom blogu si povieme aké sú najčastejšie novoročné predsavzatia o ktorých ste ani netušili a ako si ich splniť ľavou zadnou. A „bolieť“ to vôbec nebude.

Ľubomír Sonntag 163 0 komentárov

Refinancovanie hypotéky vs. predčasné splatenie hypotéky

Vítam Vás na mojom ďalšom blogu  ako mať financie pod kontrolou.
 
Hypotéka – záväzok takmer na 30 rokov. Neustály boj o čo najnižšiu splátku a  preplatenosť. Pravidelné striehnutie po čo najlepšom úroku a stále nové refinancovanie – len aby sme preplatili banke, čo najmenej. Rutina posledných rokov. No s aktuálnym vývojom úrokových sadzieb, ktoré po dlhých rokoch refinancovania stúpajú do závratných výšok sa už tento “scenár“ nevyplatí. No existuje aj iný prístup a riešenie, ako sa zbaviť „nadobro“ hypotéky skôr -  aj o 10 rokov. Poďme sa na to spoločne pozrieť ako na to.

Ľubomír Sonntag 309 0 komentárov

Najnovšie

Najčítanejšie

  1. Veľké porovnanie: oplatí sa hypotéka od UniCredit Bank, VÚB, ČSOB, SLSP alebo od Tatra banky? l Finvia Group (16573)
  2. Hypotéka na stavbu domu: výhody a nevýhody (9057)
  3. Amortizácia vozidla - auta: čo to je a kto ju ešte v roku 2016 uplatňuje l Finvia Group (7959)
  4. Prichádza ďalšie sprísnenie úverov na bývanie. 100 % hypotéka skončí, obmedzí sa aj maximálna suma, ktorú si môžete požičať (7757)
  5. Ako funguje 2. pilier a prečo nestačí na kvalitný starobný dôchodok? (6557)

Blogeri

Kategórie