Vyhľadávanie
Generic filters
Exact matches only

Blog (176 článkov)

Najväčšie finančné „ZBYTOČNOSTI“, ktoré POTREBUJEME (časť 1.)

Vítam Vás na mojom ďalšom blogu  ako mať peniaze pod kontrolou.

Život nám, našim známym či blízkym občas prinesie situácie, ktoré nemusia byť vždy príjemné. Situácie, na ktoré sa ale vieme dopredu pripraviť. Žiaľ, častokrát túto možnosť, „byť zodpovedný“ nevyužijeme. Prečo? Pretože ich považujeme za „finančné zbytočnosti“. No v zlomku sekundy sa pre nás stávajú nevyhnutnosťami! Dnes sa pozrieme na finančné produkty, ktoré rozhodne nechceme, ale mať ich, je rozhodne zodpovedné.

Ľubomír Sonntag 28 0 komentárov

Kto rozhoduje o výške úveru – banka či žiadateľ? (alebo „Prikrývaš sa perinou, na ktorú máš?!)

Vitajte na mojom prvom blogu ako mať peniaze pod kontrolou.

Napriek prekonanej corona-kríze Slovensko stále zažíva éru jedných z najlacnejších úverov v histórií Slovenska. V porovnaní so západnou Európou je pre priemerného Slováka stále priorita „vlastniť“, „mať“ vlastné bývanie. V nasledujúcich riadkoch sa bližšie pozrieme na to, kto vlastne rozhoduje o výške schváleného úveru. Banka alebo žiadateľ o úver? Kde je pravda!?

Ľubomír Sonntag 112 0 komentárov

Séria 7 blogov - IV. Pracovná neschopnosť

Štvrtým neodmysliteľným pripoistením vo vašej životnej poistke by malo byť poistenie pracovnej neschopnosti. Mám na mysli skôr dlhodobú pracovnú neschopnosť, ktorá naozaj ovplyvní váš životný štandard, nakoľko vám príjem vypadne na dlhšie časové obdobie. Nakoľko, keď ostanete doma kvôli bežnej chorobe alebo ľahšiemu úrazu, na vykrytie tohto obdobia by vám mala vystačiť nasporená finančná rezerva. Problém môže nastať, ak ste pracovne neschopný mesiac a viac.

Lucia Risková 73 0 komentárov

Séria 7 blogov - V. Invalidita

Azda najväčším negatívnym vplyvov na rodinu a jej finančnú stabilitu je, ak sa jeden z jej členov stane v dôsledku choroby alebo vážnejšieho úrazu invalidom. V tomto prípade najviac trpí rodinný rozpočet, ktorý slúži na úhradu bežných výdavkov. Z niekoľko sto eurovej mzdy klesá príjem na minimum. Preto je piaty blog venovaný pripoisteniu v rámci životného poistenia, a to invalidite. 


 

Lucia Risková 61 0 komentárov

AKO SI VYBAVIŤ ODKLAD SPLÁTOK KROK ZA KROKOM!

Zasiahla vás finančne pandémia COVID-19? Znížil sa príjem vo vašom rodinnom rozpočte a uvažujete nad odkladom splátok? Chcete mať prehľad o všetkých bankách a jednotlivých postupoch, ako takýto odklad realizovať? V takom prípade ste na správnom mieste. V dnešnom článku sme pre vás spísali návod, ako si vybaviť odklad splátok krok za krokom.

Dagmara Kovalinková 150 0 komentárov
Táto webstránka používa súbory cookies, ktoré pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Jej ďaľším používaním s týmto súhlasíte.