Blog (135 článkov)

Viete, aké nehnuteľnosti si môžete kúpiť za 100.000 € na Slovensku? Rozdiel medzi Bratislavou a ďalšími mestami je priepastný!

Myslíte si, že 100.000 € je veľa peňazí? Na väčšine Slovenska by ste si za takúto okrúhlu sumu kúpili bývanie naozaj na úrovni, na vidieku aj novostavby domov s pozemkom. V Bratislave je však 100.000 € akurát tak na štartovací byt. Práve myšlienka porovnania tejto sumy z pohľadu kúpnej sily v oblasti nehnuteľností bude témou dnešného článku.


 

Finvia Group 14 0 komentárov

Aj vy patríte k tým, ktorí nemajú z čoho odkladať peniaze?

Dôvod, prečo ľudia nesporia je, že nezískali návyk pravidelne odkladať peniaze, utrácajú zbytočne, majú dlhy alebo nízky plat. Nevytvárajú si tak peňažnú rezervu do budúcnosti. Pri šetrení je veľmi dôležité odkladať peniaze pravidelne a dlhodobo, aj keď menšiu sumu peňazí. Väčšinou sa stáva ľuďom, ktorí nemajú z čoho šetriť peniaze, že na to doplatia. Vďaka tomu, že nerozmýšľajú dopredu.

Dominika Senteši 185 0 komentárov

Ak plánujete ísť do úveru, toto by ste mali vedieť

Žiadať o úver? Refinancovať aktuálny úver? Aké úvery sú najčastejšie využívané? Na čo si dať pozor? Všetko sa dozviete, keď si prečítate tento článok.

Dominika Senteši 82 0 komentárov

Ako si vybrať správne poistenie

Poistenie by malo slúžiť na to, aby nám pomohlo v situáciách, ktoré by sme sami finančne nezvládli.
Poistky sú nástrojom na zabezpečenie náhodných a spravidla nepríjemných udalostí, ktoré si nikto z nás neželá, ale občas sa niekomu prihodia. Preto sú poistky bežnou súčasťou našich výdavkov.
Poistite si len to, čo by ste nezvládli vyriešiť sami. Poistite si všetky riziká, ktoré by Vás finančne dostali do problémov.

Dominika Senteši 56 0 komentárov

Investovanie hrou, časť 3: Cost average efekt pri pravidelnom investovaní

Vysvetlili sme si, o čom je investovanie do podielových fondov a tiež aj to, aké poplatky sú s týmto investovaním spojené. V našej tretej časti seriálu Investovanie hrou si povieme niečo o pojme zvanom cost average effect, čiže efekt priemerných nákladov. Sami uvidíte, že ide doslova a do písmena o nápad hodný Nobelovej ceny.


 

Finvia Group 157 0 komentárov

Najnovšie

Najčítanejšie

  1. Veľké porovnanie: oplatí sa hypotéka od UniCredit Bank, VÚB, ČSOB, SLSP alebo od Tatra banky? l Finvia Group (8145)
  2. Amortizácia vozidla - auta: čo to je a kto ju ešte v roku 2016 uplatňuje l Finvia Group (2777)
  3. Čo vám finančný poradca (ne)povie o hypotéke. (1987)
  4. KÚPA (INVESTIČNEJ) NEHNUTEĽNOSTI KVÔLI ZISKU? (1798)
  5. Prečo nesporiť cez kapitálové životné poistenie a aká je alternatíva l Finvia Group (1718)

Blogeri

Kategórie