Vyhľadávanie
Generic filters
Exact matches only

Blog - Dôchodok (9 článkov)

icon

Neživorte na dôchodku!

V dnešnej uponáhľanej dobe sa ľudia nestíhajú zamýšľať nad tým, čo bude o týždeň, nie to o 30-40 rokov. Množstvo mladých ľudí mi pri otázke, či si už predstavovali život na dôchodku, odpovedali...ja sa ho nedožijem...a čo keď áno? Bude nám štátny dôchodok stačiť na živobytie?

Lucia Risková 1129 0 komentárov
icon

Chceli by ste na dôchodku dovolenkovať? Bežné starobné dôchodkové sporenie nestačí, chce to viac!│Finvia Group

Ak ste práve na začiatku aktívnej fázy svojho života, čo je obvykle do veku 30 až 35 rokov, zrejme si neviete ešte dosť dobre predstaviť, čo sa bude diať, keď budete odchádzať do dôchodku. Na druhú stranu, je jasné, že ak chcete mať aj počas jesene života dostatok možností a prostriedkov, mali by ste na to myslieť práve počas aktívneho života.

Finvia holding 870 0 komentárov
icon

Dôchodok... mal by som sa zaujímať?

Mnohí si pri tejto otázke odfúknu a mávnu rukou, že ich sa to netýka, že sa ho nedožijú. Vážne je to tak?

Juraj Biskup 1162 0 komentárov
icon

KRUTÁ PRAVDA: ŠTÁT SA O VÁŠ DÔCHODOK NEPOSTARÁ! CHCETE S NÍM NAĎALEJ HAZARDOVAŤ?

Myslíte si aj vy, že otázka dôchodku sa vás priamo týka? Možno áno, možno nie... možno spadáte do kategórie nedožijem sa alebo sa tvárite, že sa vás tento problém netýka. Opak je pravdou. Prečo je veľmi dôležité pripravovať sa na svoj dôchodok už dnes a hlavne čo najskôr sa dočítate v tomto článku.

Juraj Richtárech 1136 0 komentárov
icon

DSS vyplácanie dôchodkov

Prvé výplaty dôchodkov z druhého piliera už od Januára 2015.

Finvia holding 1025 0 komentárov
icon

VLASTNÝ DÔCHODOK? SLOVENSKÝ INVESTIČNÝ TREND BUDÚCNOSTI!

Aj takýmto spôsobom by som mohol v krátkosti zhrnúť určite diskutovanú tému, ktorá je ešte stále v očiach generácie „nedožijem sa“ tabu. Samozrejme nielen ja, ale aj celý trh zaznamenáva určite čoraz väčší dopyt po zabezpečení dôchodku vlastnou „individuálnou“ cestou. No ako to skutočne s dôchodkom je, bude a „nebude“?

Juraj Richtárech 1798 0 komentárov
icon

Investovaním do dôchodku

Prečo vôbec vznikla potreba reformovať dôchodcovský systém na Slovensku? 
Výskumné demografické centrum uvádza, že v roku 2005 pripadalo na jedného dôchodcu 5,6 pracujúceho človeka. Podľa demografického vývoja to v roku 2035 bude 2,7 pracujúceho človeka. Dnes Sociálna poisťovňa hospodári v záporných číslach, čo znamená, že počet pracujúcich dnes nestačí na vyplácanie súčasných dôchodkov. 
Jednou z možností, ako si zabezpečiť prostriedky na dôstojne strávený dôchodok, je práve investovanie. Pri pravidelnom investovaní je najdôležitejšou premennou čas. V praxi to znamená: Čím skôr začnem, tým mám viac. 
 

Marek Durdiak 1432 0 komentárov
icon

Dôchodok ? Čo to vlastne je ?

Ako ste na dôchodok pripravený Vy?
 
Vravíte si, že sa dôchodku nedožijete alebo sa o vás postará štát ?

Finvia holding 1173 0 komentárov
Táto webstránka používa súbory cookies, ktoré pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Jej ďaľším používaním s týmto súhlasíte.