Vyhľadávanie
Generic filters
Exact matches only

Blog - Rôzne (35 článkov)

icon

Dobrý vs. zlý úrok!

Vítam Vás na mojom ďalšom blogu  ako mať peniaze pod kontrolou.
 
Úrok je jednoducho povedané cena peňazí. Naša „náklonnosť“ a  (ne)láska k úroku je priamo závislá na tom či na ňom zarábame vďaka našim úsporám alebo naopak, vďaka tomu, že sme si peniaze požičali, a na nich zarábajú banky. Dnes sa bližšie pozrieme na to, kedy môžeme povedať, že máme dobrý alebo zlý úrok.

Ľubomír Sonntag 85 0 komentárov
icon

Korona kríza - príležitosť ako ušetriť, ochrániť či zarobiť peniaze?!

Vítam Vás na mojom ďalšom blogu  ako mať peniaze pod kontrolou.
 
Vyprázdnené reštaurácie, nákupné centrá, ulice? Nekonečná „pohoda“ doma so svojimi najbližšími. Maximálne tak cesta do práce či rýchly nákup. Aj toto je obraz dnešných dní. Zároveň je to obrovská príležitosť ako si upratať v domácnosti, v dokumentoch a v neposlednom rade v našich financiách. V dnešnom blogu sa bližšie pozrieme na to, ako v čase „karantény“ využiť priestor na kontrolu našich finančných produktov a vďaka tomu ušetriť nemalé finančné prostriedky resp. ako ich veľmi výhodne zhodnotiť.

Ľubomír Sonntag 76 0 komentárov
icon

AKO REALIZOVAŤ SVOJE CIELE KROK ZA KROKOM?

Pri každodenných stretnutiach s ľuďmi často dostávam otázku, ako sa dajú dosahovať ciele systematicky a zároveň sa pri tom držať vytýčeného plánu. Akú mám na to odpoveď? Systematickosť sa dodržať dá, no plán si už vyžaduje  veľkú mieru trpezlivosti a vytrvalosti. Aj na základe týchto otázok som sa rozhodol napísať článok, ktorý dokáže pomôcť každému, kto si chce skutočne plniť svoje ciele. Preto, ak aj ty chceš dosahovať výsledky v akejkoľvek oblasti, určite čítaj ďalej.

Juraj Richtárech 134 0 komentárov
icon

Čo je to affiliate partnerstvo a prečo je vďaka nemu Finvia iná?

Pri aktívnom nadväzovaní affiliate partnerstiev, sa často krát stretávam, že ľudia nerozumejú čo  presne toto slovné spojenie znamená. To bola inšipirácia k napísaniu tohto krátkeho článku, aby som objasnenila, čo to vlastne affiliate je :)

Lucia Risková 919 0 komentárov
icon

Nenechajte na náhodu vznik poistnej udalosti a stavte na správne neživotné poistenie.

Neživotné poistenie známejšie ako (non-life) poistenie predstavuje širokú škálu produktov. Hlavným rozdielom medzi životným a neživotným poistením je ten, že neživotné sa vzťahuje na riziká, ktoré sa môžu, ALE nemusia stať a netvorí sa žiadna rezerva!

Anna Kveta Furiková 513 0 komentárov
icon

Ak ste klientom Spoločnosti ERGO, zbystrite pozornosť!

Rada by som vás informovala o novinke, ktorá prichádza vo svete skupiny Generali. Na Slovenskom trhu patrí táto poisťovňa medzi popredných poskytovateľov poistenia. Spoločnosť posilňuje svoju pozíciu v regiónoch strednej a východnej Európy a tak skupuje portfóliá na Slovensku a v Maďarsku od spoločnosti ERGO INTERNATIONAL AG.

Anna Kveta Furiková 378 0 komentárov
icon

Poistenie, obchod s dôverou klienta

Poistenie začína ako zmluvný vzťah medzi poistníkom a poisťovňou. V tomto vzťahu sa poisťovňa zaväzuje poistníkovi, že v prípade vzniku poistnej udalosti poskytne poistné plnenie.

Anna Kveta Furiková 270 0 komentárov
icon

Obchodný register

NOVÁ POVINNOSŤ: KTO JE KONEČNÝM UŽÍVATEĽOM VÝHOD VO VAŠEJ FIRME A AKO HO REGISTROVAŤ?

Vladimír Kubovič 765 0 komentárov
icon

Záznamy či plomby na nehnuteľnostiach v katastri si už budete môcť odsledovať vo vlastnom mobile.

Zabudnutý pozemok či chalupa? Nová služba katastra vám ich pomôže nájsť

Vladimír Kubovič 591 0 komentárov
icon

Poplatky za platbu kartou v zahraničí

Chystáte sa na dovolenku alebo pracovnú cestu?

Oplatí sa Vám platiť v obchode kartou? Debetnou alebo radšej kreditnou? Koľko Vás bude stáť výber hotovosti z bankomatu?
Pred cestou si skontrolujte zloženie svojho balíka služieb k bežnému účtu. Ak sú v ňom zahrnuté platby kartou, zvyčajne nezaplatíte nič nad rámec pravidelného mesačného poplatku. Rovnako to platí aj pre poplatky za výbery z bankomatov v zahraničí.

Anna Kveta Furiková 1201 0 komentárov
Táto webstránka používa súbory cookies, ktoré pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Jej ďaľším používaním s týmto súhlasíte.