Vyhľadávanie
Generic filters
Exact matches only

Blog - Úvery (9 článkov)

icon

Typy úverov alebo 1,000 a 5 možností ako si požičať peniaze!

Vítam Vás na mojom ďalšom blogu  ako mať peniaze pod kontrolou.
 
V dnešnej dobe nemať úver, je ako chodiť bosý. Nakoľko požičať si peniaze na Slovensku je pomerne jednoduché a ešte stále dostupne, pripravil som pre Vás praktickú príručku, ako sa zorientovať vo výbere rôznych typoch úverov. Priblížime si výhody ale aj nevýhody či rôzne nástrahy jednotlivých úverov.

Ľubomír Sonntag 803 0 komentárov
icon

Kto rozhoduje o výške úveru – banka či žiadateľ? (alebo „Prikrývaš sa perinou, na ktorú máš?!)

Vitajte na mojom prvom blogu ako mať peniaze pod kontrolou.

Napriek prekonanej corona-kríze Slovensko stále zažíva éru jedných z najlacnejších úverov v histórií Slovenska. V porovnaní so západnou Európou je pre priemerného Slováka stále priorita „vlastniť“, „mať“ vlastné bývanie. V nasledujúcich riadkoch sa bližšie pozrieme na to, kto vlastne rozhoduje o výške schváleného úveru. Banka alebo žiadateľ o úver? Kde je pravda!?

Ľubomír Sonntag 824 0 komentárov
icon

Všeobecné informácie o konsolidačnom úvere

Často spomínané typy úverov, rôzne podmienky získania, dôvody, dôležité informácie, poplatky? Ako sa zorientovať vo všetkých typoch? Finančný trh nám ponúka širokú ponuku produktov, medzi ktoré patrí aj konsolidačný úver. Aký typ to vlastne je?

Anna Kveta Furiková 871 0 komentárov
icon

Radi by ste sa zorientovali v jednotlivých typoch úverov? Dovoľte mi vysvetliť základné typy.

Vziať si úver v dnešnej dobe nie je vôbec ničím výnimočný jav, ale viete ten správny typ? Viete na čo všetko úver môžete použiť? Zaujímajú Vás ich výhody, či riziká? Určite si každý z nás položí niekoľko podobných otázok.

Anna Kveta Furiková 917 0 komentárov
icon

5 tipov, ako predísť exekúcií alebo osobnému bankrotu

Začínajú vám padať vaše finančné záväzky a dlhy na hlavu? Máte už dlhšiu dobu problém zaplatiť všetky mesačné splátky? V takom prípade ste na najlepšej ceste do osobného bankrotu alebo k exekúcii. Vyhnúť sa tomu môžete nielen konsolidáciou úverov a pôžičiek, ale aj dodržiavaním niektorých veľmi jednoduchých pravidiel. Tu sú:

 

Finvia holding 1338 0 komentárov
icon

Ako na refinancovanie pôžičiek múdro a efektívne


Máte jednu alebo viac nevýhodných pôžičiek a chceli by ste ušetriť? Refinancujte! Slováci čoraz viac využívajú historicky najlepšie úrokové sadzby a konsolidácia úverov je najlepší prostriedok, ako sa zbaviť zlých dlhov. Nie všetci ale vedia, ako spraviť refinancovanie tak, aby sa im to naozaj oplatilo. Preto sa teraz pozrieme na postup, ktorý vám zaručí efektívnu konsolidáciu dlhov.

Finvia holding 2130 0 komentárov
icon

Významné nebankovky končia. Ktorá nebankovka je najlepšia a aké sú možnosti? l Finvia Group

Rok 2016 je v znamení nielen rekordne nízkych úrokov na hypotékach, ale aj v znamení premeny trhu s bežnými pôžičkami. Začiatkom roka skončila u nás nebanková spoločnosť Provident, ku konca roka sa to isté stane Pohotovosti. Ponuka sa tak ochudobní, no dopyt po úveroch zostane.

 

Finvia holding 2707 0 komentárov
icon

8 džobov, vďaka ktorým získate v banke výhodnejší úver

O predavačkách v svadobných salónoch sa hovorí, že váš príjem vedia odhadnúť už vo chvíli, keď sa objavíte medzi dverami. A tým pádom aj presne vedia, aké šaty si môžete dovoliť.

Finvia holding 1349 0 komentárov
icon

Novela zákona o úveroch na bývanie

Od 21. marca 2016 vstupuje do platnosti novela zákona o úveroch na bývanie, ktorá so sebou prináša niekoľko zmien z pohľadu spotrebiteľa.
Samotnú novelu zákona schválil parlament v minulom roku a zavádza ním príslušnú európsku smernicu ale zároveň ju aj výrazne prekračuje.

Finvia holding 1518 0 komentárov