Blog - Životné poistenie (11 článkov)

Ako si vybrať správne poistenie

Ako si vybrať správne poistenie

Poistenie by malo slúžiť na to, aby nám pomohlo v situáciách, ktoré by sme sami finančne nezvládli.
Poistky sú nástrojom na zabezpečenie náhodných a spravidla nepríjemných udalostí, ktoré si nikto z nás neželá, ale občas sa niekomu prihodia. Preto sú poistky bežnou súčasťou našich výdavkov.
Poistite si len to, čo by ste nezvládli vyriešiť sami. Poistite si všetky riziká, ktoré by Vás finančne dostali do problémov.

Dominika Senteši 509 0 komentárov
Životné poistenie od 1996-2017?

Životné poistenie od 1996-2017?

      V úvode článku by som tému životné poistenie chcel trochu konkretizovať, v čom spočíva a aká je momentálna situácia na trhu ale pre pochopenie sa vráťme do histórie slovenského životného poistenia.
Sektor životného poistenia sa v rokoch 1996 - 2001 rozvíjal s relatívne vysokou dynamikou.
Od roku 1996 sa začalo životné poistenie rapídne rozvíjať najmä vďaka vstupu významných špecializovaných poisťovní  a nízkej nasýtenosti trhu.
V roku 2000 medziročný rast kulminoval až na úrovni 42,6 %.

Marek Murko 460 0 komentárov
Zapadla Vaša výhodná životná poistka prachom?│Finvia Group

Zapadla Vaša výhodná životná poistka prachom?│Finvia Group

Máte uzavreté životné poistenie, ale jediná vec, ktorú o ňom viete je koľko peňazí odchádza na mesačnú platbu? Netušíte, čo vlastne máte poistené, na aké poistné sumy, prípadne koľko ste si cez danú poistku nasporili? Ozaj a vedeli ste, že sporením cez poistenie platíte vysoké poplatky, čo Vám môže v dlhodobom horizonte spôsobiť stratu rádovo desiatky tisíc eur? Nie? V tom prípade sú aj toto dôvody prečo si nájsť chvíľu času, oprášiť Vašu zmluvu a prehodnotiť, či je pre Vás nastavená efektívne.

Finvia Group 372 0 komentárov
Kedy nám životné poistenie dokáže pomôcť?

Kedy nám životné poistenie dokáže pomôcť?

Kedy nám životné poistenie dokáže pomôcť?

Ak sa pozrieme na životné poistenie očami človeka, ktorý zvažuje na čo poistenie je, čo to je a čo z toho bude v konečnom dôsledku mať, tak v skratke by som mohol povedať, že slúži na pokrytie nákladov v prípade choroby, úrazu či úmrtia.

To je primárna a hlavná funkcia poistenia. Ale je tu toho trošku viac. Poďme si to stručne objasniť a „upratať pojmy. “

Pavol Hrnko 450 0 komentárov
Životné poistenie vs. poistenie hypotéky

Životné poistenie vs. poistenie hypotéky

Ak by ste si chceli vybaviť hypotekárny úver, častokrát sa stretnete s výrazom „poistenie úveru“ alebo „poistenie schopnosti splácať úver.“ Hneď na začiatok treba uviesť, že v oboch prípadoch ide o rizikové životné poistenie, čiže o poistenie pre prípad smrti, úrazov a chorôb a vyššie uvedené výrazy sú iba marketingové názvy keďže poistiť môžete iba seba a nie úver.

Finvia Group 1493 0 komentárov
Šuflíkové poistenie

Šuflíkové poistenie

Bohužiaľ v skutočnosti som stretol len veľmi málo ľudí, ktorí by presne vedeli na čo im slúži životné poistenie, čo majú vlastne dojednané vo svojej zmluve a na čo všetko majú nárok. 

Jakub Balúch 417 0 komentárov
Stal sa vám úraz? Máte vôbec úrazové poistenie?

Stal sa vám úraz? Máte vôbec úrazové poistenie?

Všeobecné životné poistenie kryje riziká smrti poistného alebo mu zabezpečuje naopak finančné prostriedky v prípade dožitia, podľa toho, aký typ životného poistenia máte. Životné a úrazové poistenie sú ale ideálne aj pre prípad zabezpečenia a pokrytia nevyhnutných finančných výdavkov pre prípad, ak sa vám stane úraz. Čo všetko takéto poistenie zahŕňa a akú širokú poistnú ochranu poskytuje?

Finvia Group 703 0 komentárov
Ktoré choroby pokrýva životné poistenie

Ktoré choroby pokrýva životné poistenie

Životné poistenie má za cieľ finančné zabezpečenie v prípade smrti, úrazu, choroby, invalidity alebo pracovnej neschopnosti poistenca. Základné balíky životného poistenia pokrývajú široký okruh úrazov a chorôb, pri ktorých dochádza k poistnému plneniu, no zároveň existuje aj veľká skupina chorôb, na ktoré bežné životné poistenie nestačí a je nutné pripoistenie sa pre konkrétnu chorobu, alebo okruh chorôb.

Finvia Group 984 0 komentárov
MÁTE ZMLUVU O POISTENÍ? POUŽÍVATE JU ALEBO VYUŽÍVATE?

MÁTE ZMLUVU O POISTENÍ? POUŽÍVATE JU ALEBO VYUŽÍVATE?

V dnešnej dobe je veľmi veľa ľudí, ktorí využívajú zabezpečenie od komerčnej poisťovne. Samozrejme, tomuto trendu ako aj jeho stúpaniu sa veľmi tešíme hlavne z dôvodu, že zabezpečenie komerčnou cestou považujeme za jeden z 3 pilierov kvalitnej ochrany príjmu.
Ak takéto poistenie využívate (ste poistený cez komerčnú poisťovňu) alebo nie, no chceli by ste vedieť, ako by malo vyzerať optimálne nastavenie, určite si prečítajte tento článok. Dozviete sa zaujímave rady o tom, čo by malo poistenie obsahovať, aké sú niektoré podmienky poisťovní ako aj tipy pre efektívne využívanie.

Juraj Richtárech 662 0 komentárov

Najnovšie

Najčítanejšie

  1. Veľké porovnanie: oplatí sa hypotéka od UniCredit Bank, VÚB, ČSOB, SLSP alebo od Tatra banky? l Finvia Group (9960)
  2. Amortizácia vozidla - auta: čo to je a kto ju ešte v roku 2016 uplatňuje l Finvia Group (5114)
  3. Čo vám finančný poradca (ne)povie o hypotéke. (2573)
  4. Hypotéka na stavbu domu: výhody a nevýhody (2365)
  5. 100 % hypotéku si od nového roka 2017 zrejme nevybavíte. Aké sú alternatívy? l Finvia Group (2312)

Blogeri

Kategórie