Blog - Životné poistenie (25 článkov)

Zabezpečenie príjmu – 5 rizík - nech sa stane čokoľvek.
Vítam Vás na mojom ďalšom blogu ako mať peniaze pod kontrolou.
Život nám prináša veľa náhod a nečakaných situácií. No na väčšinu z týchto situácií sa dá zavčasu pripraviť. Či už nám skríži cestu choroba, či nečakaný úraz, vďaka správne nastavenému životnému poisteniu sa vieme zabezpečiť pred prípadným výpadkom príjmu. Čo by malo dobre nastavené životné poistenie obsahovať (a čo nie) si priblížime práve v tomto blogu. Pretože „životka“ je tu práve kvôli „keby niečo“.

Najväčšie finančné „ZBYTOČNOSTI“, ktoré POTREBUJEME (časť 1.)
Vítam Vás na mojom ďalšom blogu ako mať peniaze pod kontrolou.
Život nám, našim známym či blízkym občas prinesie situácie, ktoré nemusia byť vždy príjemné. Situácie, na ktoré sa ale vieme dopredu pripraviť. Žiaľ, častokrát túto možnosť, „byť zodpovedný“ nevyužijeme. Prečo? Pretože ich považujeme za „finančné zbytočnosti“. No v zlomku sekundy sa pre nás stávajú nevyhnutnosťami! Dnes sa pozrieme na finančné produkty, ktoré rozhodne nechceme, ale mať ich, je rozhodne zodpovedné.

Séria 7 blogov - IV. Pracovná neschopnosť
Štvrtým neodmysliteľným pripoistením vo vašej životnej poistke by malo byť poistenie pracovnej neschopnosti. Mám na mysli skôr dlhodobú pracovnú neschopnosť, ktorá naozaj ovplyvní váš životný štandard, nakoľko vám príjem vypadne na dlhšie časové obdobie. Nakoľko, keď ostanete doma kvôli bežnej chorobe alebo ľahšiemu úrazu, na vykrytie tohto obdobia by vám mala vystačiť nasporená finančná rezerva. Problém môže nastať, ak ste pracovne neschopný mesiac a viac.

STE POISTENÍ AJ POČAS VÍRUSU? TOTO BY STE MALI VEDIEŤ!
STE POISTENÍ AJ POČAS VÍRUSU? TOTO BY STE MALI VEDIEŤ!
Máte cestovné poistenie a zostali ste v zahraničí? Vraciate sa zo zahraničia a neviete, či pokryje vaše cestovné poistenie pandémiu? Môže pokryť čas strávený v karanténe životné poistenie? Môžete žiadať vašu poisťovňu o náhradu nákladov?

Rizikové životné poistenie- Viete čo obnáša a pre koho je určené?
Rizikové životné poistenie- Viete čo obnáša a pre koho je určené?

Séria 7 blogov - III. Kritické ochorenia
Tretie pokračovanie série blogov o správnom nastavení pripoistení životného poistenie. Jedno z najdôležitejších, ktoré by podľa môjho názoru nemalo chýbať v žiadnej poistnej zmluve, kritické ochorenia.

Séria 7 blogov - II. Trvalé následky úrazu
Druhý zo série blogov o pripoisteniach v rámci životného poistenia. Pri tomto krytí je veľmi dôležité pozorumieť pojmu ,,ľudský kapitál”. Ide o sumu peňazí, ktorú ste schopný vygenerovať počas svojho pracovného života, teda od ukončenia školy po dôchodkový vek. Nejde o žiadnu komplikovanú matiku, stačí ak si svoj ročný príjem vynásobíte počtom rokov, počas ktorých ešte budete pracovať.

Séria 7 blogov - I. Smrť
Aké hlavné pripoistenia by sme mali mať vo svojej životnej poistke, aby mala naozaj svoj význam a kryla to, čo je potrebné? Pripravila som sériu siedmych ľudskou rečou písaných blogov s najdôležitejšími pripoisteniami, ktoré môžete mať vo svojej existujúcej alebo plánovanej novej životnej poistke. Dúfam, že blogová osveta pomôže, v prípade hlbších informácií som k dispozícii.

Životné poistenie od 1996-2017?
V úvode článku by som tému životné poistenie chcel trochu konkretizovať, v čom spočíva a aká je momentálna situácia na trhu ale pre pochopenie sa vráťme do histórie slovenského životného poistenia.
Sektor životného poistenia sa v rokoch 1996 - 2001 rozvíjal s relatívne vysokou dynamikou.
Od roku 1996 sa začalo životné poistenie rapídne rozvíjať najmä vďaka vstupu významných špecializovaných poisťovní a nízkej nasýtenosti trhu.
V roku 2000 medziročný rast kulminoval až na úrovni 42,6 %.
Ako sa správne pripraviť na nečakané životné situácie?
Najvýhodnejším typom poistenia v súčasnosti na finančnom trhu je rizikové poistenie. Široké spektrum krytia rizík, ktoré poisťovne ponúkajú, nám umožňujú ako klientom budovať si svoju vlastnú poistnú ochranu a to hlavne podľa svojich predstáv, možností a požiadaviek. Platíte výlučne iba za poistenie (riziká, ktoré poisťovňa ponúka).
Najnovšie
Najčítanejšie
- Veľké porovnanie: oplatí sa hypotéka od UniCredit Bank, VÚB, ČSOB, SLSP alebo od Tatra banky? l Finvia Group (15734)
- Hypotéka na stavbu domu: výhody a nevýhody (8406)
- Amortizácia vozidla - auta: čo to je a kto ju ešte v roku 2016 uplatňuje l Finvia Group (7405)
- Prichádza ďalšie sprísnenie úverov na bývanie. 100 % hypotéka skončí, obmedzí sa aj maximálna suma, ktorú si môžete požičať (7191)
- Ako funguje 2. pilier a prečo nestačí na kvalitný starobný dôchodok? (5987)