Vyhľadávanie
Generic filters
Exact matches only

Ľubomír Sonntag

Licencia NBS 253494: Poistenie a Zaistenie, Poskytovanie uverov, Kapitálové trhy, Starobne dôchodkové sporenie, Doplnkove dôchodkové sporenie
100%
Priemer hodnotení
12253 videní
24 hodnotení
2021

Blog Ľubomír Sonntag (17 článkov)

Refinancovanie hypotéky vs. predčasné splatenie hypotéky

Vítam Vás na mojom ďalšom blogu  ako mať financie pod kontrolou.
 
Hypotéka – záväzok takmer na 30 rokov. Neustály boj o čo najnižšiu splátku a  preplatenosť. Pravidelné striehnutie po čo najlepšom úroku a stále nové refinancovanie – len aby sme preplatili banke, čo najmenej. Rutina posledných rokov. No s aktuálnym vývojom úrokových sadzieb, ktoré po dlhých rokoch refinancovania stúpajú do závratných výšok sa už tento “scenár“ nevyplatí. No existuje aj iný prístup a riešenie, ako sa zbaviť „nadobro“ hypotéky skôr -  aj o 10 rokov. Poďme sa na to spoločne pozrieť ako na to.

Ľubomír Sonntag 172 0 komentárov

Hypotekárna trilógia – alebo vybavenie hypotéky v 3. fázach

Vítam Vás na mojom ďalšom blogu  ako mať financie pod kontrolou.
 
Kúpa nového bývania prináša väčšinou dva extrémy pocitov. Na jednej strane pocit nepätia z z blížiacej sa radosti z už konečne vlastného bývania a zároveň adrenalínu, či nám banka dokáže našu žiadosť o hypotéku schváliť.  Málokto si však uvedomuje, že žiadať o hypotéku nie je len 10 minútový úkon, ale celý proces, ktorý  obnáša oveľa viac. Práve v tomto blogu si povieme viac o tom, aké fázy žiadosť o hypotéku obsahuje.


 

Ľubomír Sonntag 453 0 komentárov

Finančný BigBrother alebo ako si nepohnevať banku kvôli úverovým registrom

Vítam Vás na mojom ďalšom blogu  ako mať financie pod kontrolou.
 
Začiatok roka je obdobie, kedy si zvykneme plánovať ciele na celý rok. Plánujeme dovolenku, kúpu nového auta alebo kúpu nového domu či bytu.  Zároveň chceme znížiť svoje výdavky na minimum a užívať si tak život na maximum. Pri žiadosti o úver či hypotéku si nás každá banka dôkladne preklepne. V tomto blogu si priblížime pod akým drobnohľadom bánk sme ešte skôr, ako začneme uvažovať na ďalšou pôžičkou či úverom. Povieme si o tzv. „Finančnom veľkom bratovi“, ktorý nás neustále sleduje a prečo je dobré si ho „nepohnevať“.
 


 

Ľubomír Sonntag 403 0 komentárov

Vianočný darček, ktorý poteší nielen na Vianoce , ale roky

Vítam Vás na mojom ďalšom blogu  ako mať financie pod kontrolou.
 
Koniec novembra, sychravé počasie, meter vo forme adventného kalendára, zväčša naplnený dobrotami, dávajúci najavo, že najkrajšie sviatky v roku sú za dverami. Vianoce – Štedrý večer – deň, keď sa poniektorí symbolicky, iní aj veľkorysejšie obdarúvame darmi, ako znak hojnosti a radosti, do ďalšieho kalendárneho roka.  Práve v tomto blogu Vám prezradím viac, ako si vybrať dar, ktorý môže mať pre Vás, Vaše deti, či Váš život skutočný prínos. A radovať sa z neho budete vedieť nielen na Štedrý deň, ale možno aj o 50 rokov.


 

Ľubomír Sonntag 466 0 komentárov

Keď vyšší úrok na hypotéke znamená nižšie náklady na splátku?!

Vítam Vás na mojom ďalšom blogu  ako mať financie pod kontrolou.
 
Aj Vy častokrát riešite dilemu, pre aký úrok, úrokovú sadzbu na novej či refinancovanej hypotéke sa rozhodnúť? Je úroková sadzba 0,89% zlá alebo 0,49% najlepšia?  Lebo ušetríte na splátke o 5 či 10 Eur mesačne? V tomto blogu si povieme viac o tom, ako správne vybrať úrokovú sadzbu tak ,aby Vám priniesla čo možno najoptimálnejšiu výšku mesačne splátky a zároveň šetrila Vaše ďalšie finančné zdroje vo Vašom rodinnom rozpočte. 

Ľubomír Sonntag 400 0 komentárov

Najnovšie

Najčítanejšie

  1. Veľké porovnanie: oplatí sa hypotéka od UniCredit Bank, VÚB, ČSOB, SLSP alebo od Tatra banky? l Finvia Group (16450)
  2. Hypotéka na stavbu domu: výhody a nevýhody (8947)
  3. Amortizácia vozidla - auta: čo to je a kto ju ešte v roku 2016 uplatňuje l Finvia Group (7865)
  4. Prichádza ďalšie sprísnenie úverov na bývanie. 100 % hypotéka skončí, obmedzí sa aj maximálna suma, ktorú si môžete požičať (7687)
  5. Ako funguje 2. pilier a prečo nestačí na kvalitný starobný dôchodok? (6480)

Blogeri

Kategórie