Vyhľadávanie
Generic filters
Exact matches only
Search in content

Cestovné poistenie sa hodí aj počas dovolenky na Slovensku

Cestovné poistenie sa hodí aj počas dovolenky na Slovensku

Cestovné poistenie sa hodí aj počas dovolenky na Slovensku 1920 620 Finvia

Cestovatelia netrpezlivo čakali na správy ohľadne otvárania hraníc. Napriek tomu, že od 10. 6. môžeme cestovať bez obmedzení už do 19 krajín, vyzerá to tak, že väčšina ľudí ostane dovolenkovať doma na Slovensku. Aj im sa môže hodiť cestovné poistenie. 

V dnešnom článku sa dočítate:

  • ako zmenila pandémia ochorenia COVID-19 plány slovenských dovolenkárov
  • kedy sa oplatí cestovné poistenie
  • ako získať najvýhodnejšie cestovné poistenie

Hranice sú otvorené. Čo ďalej?

Je fakt, že opatrenia v súvislosti s novým koronavírusom sa menia v podstate každý deň. Ešte do 3. júna sme mali hranice zavreté pre všetky krajiny, kým premiér Matovič neohlásil ich otváranie s Českou republikou. O deň neskôr, 5.6. sme otvorili aj hranice s Maďarskom a Rakúskom a od 10. 6. môžeme slobodne, bez karantény či povinnosti testu na koronavírus, cestovať do ďalších 16 krajín, vrátane Bulharska, Chorvátska, či Cypru, obľúbených letných destinácií mnohých Slovákov. 

Lenže, či sa otváranie hraníc prejaví aj na cestovaní k moru, nedokáže s istotou zatiaľ povedať snáď nikto. 

Podľa prieskumov chcú Slováci dovolenkovať doma

Prieskumy zverejnené ešte pred otváraním hraníc predznamenávali, že pravdepodobne nie, že tento rok si bude väčšina z nás užívať dovolenku doma. V posledných dňoch sa objavilo niekoľko prieskumov, ktoré zhodne tvrdia, že Slováci do zahraničia cestovať budú najskôr o rok. Najnovší prieskum od agentúry MEDIAN SK pre Košický samosprávny kraj a Košice Región Turizmu na vzorke 502 respondentov ukázal, že dovolenkovať pri mori sa chystá len 8 % Slovákov. Pravda, je to len malá vzorka a je takmer isté, že napríklad v Bratislave by bol výsledok iný. Ale že do zahraničia vycestuje podstatne menej Slovákov ako minulý rok, bude s najväčšou pravdepodobnosťou pravda. Potvrdzuje to aj ďalší prieskum, podľa ktorého viac ako 53% Slovákov uvažuje, že uprednostnia domácu dovolenku pred zahraničnou. Môže to byť spôsobené najmä tromi hlavnými faktormi:

  • obava z nakazenia sa v zahraničí – epidemiológovia upozorňujú, že v krajinách s vysokou koncentráciou rôznych národností je vyššie riziko nákazy

 

  • pokles príjmu a neistá budúcnosť – niektorí ľudia šetria na dovolenku celý rok. Ak však príde nečakaná situácia, ktorá je príčinou poklesu príjmu, našetrené peniaze si nechávajú ako finančnú rezervu, respektíve ich použijú na zabezpečenie bežných výdavkov. Druhou skupinou sú ľudia, ktorí si na dovolenku požičiavajú. Je vysoko pravdepodobné, že dopyt po spotrebných úveroch na dovolenku v aktuálnej situácii rovnako klesne.

 

  • podpora domáceho cestovného ruchu – sú medzi nami aj takí, ktorí myslia na záchranu slovenského cestovného ruchu a svoje peniaze sa rozhodnú minúť túto sezónu radšej doma práve z tohto dôvodu.

Cestovné poistenie potrebné aj počas dovolenkovania na Slovensku

Ak ste si zvykli zaobstarať cestovné poistenie len pri cestách do zahraničia, odporúčame sa nad jeho potrebou zamyslieť aj pri oddychu v domovine. Je pravda, že bežné úrazy a ošetrenia vám kryje klasické zdravotné poistenie, ale to cestovné vám môže pomôcť kryť napríklad:

  • zásah horskej záchrannej služby – toto poistenie je aktuálne najmä v zime, môže však pomôcť aj v lete, napríklad pri vysokohorských túrach. Kryje napríklad náklady na pátranie a vyslobodzovanie v horách, letecký prevoz do nemocnice a podobne.

 

  • následky úrazu – v prípade úrazu alebo smrti, ku ktorej dôjde jeho následkom, vám alebo vašim pozostalým poisťovňa vyplatí odškodnenie. Je však potrebné povedať, že tieto riziká kryje aj životná poistka, na ktorú by ste mali myslieť prioritne počas celého roka, nielen počas dovolenky.

 

  • batožina – poistenie štandardne kryje riziká straty, odcudzenia, poškodenia či zničenia

 

  • zodpovednosť za škodu – dovolenka má byť o užívaní si a oddychu, nie o starostiach a už vôbec nie o riešení nepríjemných situácií, ktorým počas nej došlo. Medzi také patrí aj neúmyselné spôsobenie škody na majetku, zdraví či živote. Poistenie kryje práve takéto škody, ktoré ste spravili tretej osobe.

Najvýhodnejšie cestovné poistenie si môžete uzavrieť online

Najrýchlejším, najvýhodnejším a najpohodlnejším spôsobom, ako si uzatvoriť cestovné poistenie, je cez internet. Veľmi dobrým nástrojom sú online poistné kalkulačky, vďaka ktorým si jednoducho porovnáte produkty jednotlivých poisťovní a vyberiete ten najvýhodnejší. Ak potrebujete pomôcť s výberom cestovného poistenia, prípadne iného finančného či poistného produktu, dajte nám vedieť cez kontaktný formulár alebo zavolajte na našu asistenčnú linku 0917 000 888. 

Táto webstránka používa súbory cookies, ktoré pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Jej ďaľším používaním s týmto súhlasíte.