+421 907 937 820
info@finvia.sk

Finvia holding

Licencia NBS: 229898 NBS Licencie (6)

Spoločnosť Finvia holding a.s. je Podriadený finančný agent, oprávnený na vykonávanie činnosti finančného sprostredkovania, na základe NBS licencie 229898, v sektoroch Poistenie a Zaistenie, Poskytovanie úverov, Prijímanie vkladov, Kapitálové trhy a Doplnkové Dôchodkové Sporenie, v súlade so zákonom č. 186/2009 Z.z. o finančnom sprostredkovaní a finančnom poradenstve a o zmene a doplnení niektorých zákonov v platnom znení (ďalej „Podriadený finančný agent“).

Blog Finvia holding

Finvia holding 433 0 komentárov

Čo by som mal dostať od finančného trhu?

Prečo sa ku klientovi na ktorom stojí aj padá tento trh a to si málokto uvedomuje, všetci alebo povedzme väčšina finančnej sféry, správa ako k poslednému sockárovi? Nemalo by to byť naopak?  Čoraz viac sa stretávam s čudovaním sa všetkých mojich klientov ohľadom môjho prístupu. Ja sám som prekvapený prečo je to také zvláštne, veď nič extra, ako naplno vykonanú prácu nerobím. Keď sa ich pýtam prečo je môj prístup iný, či to nemajú všade, len sa pousmejú a povedia že sa mýlim. Tu sa ale tým pádom vynára otázka, prečo? Prečo sa ku klientovi na ktorom stojí aj padá tento trh a to si málokto uvedomuje  všetci, alebo povedzme väčšina finančnej sféry, správa ako k poslednému sockárovi? Nemalo by to byť naopak? Nemal by práve klient, ktorý je zdrojom rastu grafov výkonu a celej sféry byť niečo také ako modla?
Problém je v tom, že na Slovensku je veľmi nízka finančná gramotnosť a to všetci využívajú. Áno, využívajú nevedomosť a neinformovanosť, keď klient vkročí na finančnú pôdu. Samozrejme prečo by aj, veď každý expert je na to školený svojou spoločnosťou, tak prečo by to nevyužil vo svoj prospech, no nie? Zabúdam však na jednu dosť podstatnú vec. A to je,  že trh sa rapídne zmenil a mení a tým pádom sa mení aj druh a vlastnosti klienta. Mám pocit, že niekedy sa na to zabúda a to hrá v neprospech všetkých veľkých hráčov na finančnom trhu.  Nezabúdajme, že novodobý klient je totižto:
 • Vzdelaný a všetky Vaše tvrdenia si 3X overí a garantujem, že aj Vás.
 • Informovaný, má neobmedzený prístup k informáciám.
 • Má na výber, pretože služby sú bezplatné.
 • Nemá chuť behať a riešiť a doprosovať sa, aby mu všade povedali inak.
 • Chce to proste na niekoho hodiť, posunúť svoje záležitosti odborníkovi a neriešiť to.
 • Chce byť stále online a mať prehľad a to najlepšie v smarfóne alebo v tablete.
 • Nechce, aby mu niečo ušlo a finálne rozhodnutia chce robiť sám.
 • A to najdôležitejšie, nemá na to čas!
Pýtate sa teraz sami seba, že či je toto vôbec možné? No poteším Vás, ale áno. Ba dokonca, toto by mal byť v dnešnej dobe štandard, aby si spoločnosti a inštitúcie mohli konkurovať. Žijeme v 21. storočí a hranice financií sa menia na osobné a posúvajú sa na inú úroveň a level. Čo je ale najdôležitejšie, málokto si to ešte naplno uvedomuje a ku klientom sa správa ako k otravnému hmyzu, ktorý škodí jeho času a oberá ho o bonitných a zaujímavých klientov. Smiešne, ale pravdivé.
Každý jeden finančný poradca a expert by sa mal ku klientovi správať  profesionálne a s pokorou. Mal by okamžite zvoliť individuálny prístup a začať tvrdo pracovať na vzťahu, pretože to klient chce. Vzťah, priateľa, niekoho na koho sa môže spoľahnúť a nie niekoho, kto ho sklame. Samozrejme tu sa zastávam všetkých expertov, pretože sa nájdu aj klienti, ktorým dáte všetko a potom Vám vyčítajú. Keď sa ale opýtate, že či je všetko v poriadku tak tvrdia, že v absolútnom. Hold niekedy je ťažké sa zavďačiť.   Ak takého experta máte, ste šťastný človek a držím Vám palce v spolupráci a to na veľmi dlhý čas.
Podľa mňa by v dnešnej dobe každý klient mal od finančného trhu a jeho pracovníkov dostať:
 • Tie najlepšie podmienky aj keď treba dať zľavu. Aký dáš taký dostaneš, verte mi.
 • Ponuky a riešenie na mieru.
 • Online prístup k svojím zmluvám.
 • Biometrické podpisovanie.
 • Vlastnú Aplikáciu, kde má všetko potrebné a hlavne Vašu fotku a kontakt.
 • Možnosť online komunikácie cez sociálne siete.
 • Miesto, kde o Vás môže všetko napísať, nejaký Váš portál.
 • Úprimnosť a držanie slova.
 • Vás, ako človeka a odborníka na financie
Finančný trh je nádherné miesto, ktoré tvoria profesionáli. Žiaľ, stále sa nájdu medzi nimi aj stúpenci ,,starej školy,, typu tu mi to podpíš toto je najlepšie, alebo ,, ja robím iba jeden produkt, aby som ho ovládal naplno,,. Dávajte si pozor, pretože ste to práve Vy klienti, kto tvorí úplne celý trh. Je na Vás ako zvolíte a vyberiete, ale vedzte, že žijeme v dobe, kde máte už teraz veľa možností ako si dobre vybrať a BEZPLATNE sa stretnúť s odborníkom na financie, ktorý Vás bude sprevádzať Vašim životom a vyrieši všetky Vaše požiadavky s láskou, vďakou a k Vašej spokojnosti. Majte krásny deň
JB

Autor: Jakub Balúch

Pridaj komentár

komentáre