Vyhľadávanie
Generic filters
Exact matches only

Finvia holding

Licencia NBS 229898: Poistenie a Zaistenie, Poskytovanie uverov, Prijmanie vkladov, Kapitálové trhy, Starobne dôchodkové sporenie, Doplnkove dôchodkové sporenie

Blog Finvia holding

Finvia holding 1094 0 komentárov

Dôchodok ? Čo to vlastne je ?

Ako ste na dôchodok pripravený Vy?
 
Vravíte si, že sa dôchodku nedožijete alebo sa o vás postará štát ?  V oboch prípadoch Vás musím sklamať. Dôchodku sa dožije 90% ľudí, ktorí sa spoliehajú na štátny dôchodok. Súčasná vláda prvý krát priznala, že dôchodky v budúcnosti nebudú a ostáva na každom z nás, aby sme si ich zabezpečili ako chceme. (VIDEO)

Vedeli ste ?
Priemerný dôchodok na Slovensku je 405 € mesačne. Vyšší dôchodok ako je priemerný poberá približne 13.000 dôchodcov. Viac ako 2500 dôchodcov poberá dôchodok vo výške 76 €.
 

Väčšina z nás chce mať dôchodok minimálne na úrovni dnešného príjmu. Stačí naozaj málo, aby sme to dosiahli. Netreba to odkladať na neskôr, ale začať práve teraz.  Čím dlhšie to budeme odkladať, tým drahšie to neskôr bude.  Tento problém sa netyká len mladých ľudí, ale ľudí v každom veku.

Nastavovanie dôchodku je pri každom individuálne, preto ak chcete poradiť s touto problematikou, neváhajte ma kontaktovať.

Autor: Michal Veselovský

Pridaj komentár

komentáre

Táto webstránka používa súbory cookies, ktoré pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Jej ďaľším používaním s týmto súhlasíte.