0902 740 758
juraj.biskup@finvia.sk

Juraj Biskup

Licencia NBS: 232124 NBS Licencie (3)

Mojím cieľom je hájiť klientove záujmy pred finančnými inštitúciami. Zakladám si na profesionalite, vďaka ktorej mojim klientom prinášam transparentné a aktuálne informácie z diania na finančnom trhu, ktoré sa k nim bežne nedostanú. S každým klientom pracujem individuálne a poskytujem mu doživotný servis. Výsledkom je, že klientom šetrím čas, ktorý môžu využiť inak.

99%
Priemer hodnotení
Odbornosť
97%
Komunikácia
100%
Spoľahlivosť
99%
9664 videní
11 hodnotení

Blog Juraj Biskup

Juraj Biskup 849 0 komentárov

Dôchodok... mal by som sa zaujímať?

Mnohí si pri tejto otázke odfúknu a mávnu rukou, že ich sa to netýka, že sa ho nedožijú. Vážne je to tak? Dôchodku sa dožije v súčasnosti 90% ľudí, ktorí sa spoliehajú na štátny dôchodok. Určite ste zachytili, že vláda konečne priznala, že na dôchodky jednoducho nebude a že sa bude musieť na dôchodok pripraviť každý sám. A ak si nepamätáte, pozrite tu.

Viete že, ľudia ktorí by šli na dôchodok zajtra, môžu očakávať menej ako polovicu súčasného príjmu ? Je to v dôsledku zlého demografického vývoja. Keďže v minulosti pracovalo na jedného dôchodcu 10 ľudí, súčasne to je niečo okolo 3 pracujícich a po roku 2040 sa počíta, že bude 1 pracujúci na 1 dôchodcu. Desivé čísla, súhlasíte ? Preto treba začať riešiť otázku svojho dôchodku už dnes, pretože čím viac to budete odkladať, tým to bude potom pre Vás drahšie. Touto otázkou by sa nemali zaoberať len mladí ľudia, ale každý pracujúci človek.

Väčšinou si ľudia predstavujú, že by chceli mať dôchodok vo výške súčasného príjmu. K tomu aby ho dosiahli stačí málo. Jednou z možností ako sa pripraviť na dôchodok je pravidelné investovanie. Jeden z najstarších fondov, ktorý vznikol v roku 1928 dosahuje priemerný ročný výnos 12%. Na obrázku pri modelácii je použitý priemerný ročný výnos 8,33% s mesačnou investíciou 50 €.
 
 
 
 
 

Pridaj komentár

komentáre