Vyhľadávanie
Generic filters
Exact matches only

Finvia holding

Licencia NBS 229898: Poistenie a zaistenie, Poskytovanie úverov, Prijímanie vkladov, Kapitálový trh, Starobné dôchodkové sporenie, Doplnkové dôchodkové sporenie

Blog Finvia holding

Finvia holding 1423 0 komentárov

DSS vyplácanie dôchodkov

Prvé výplaty dôchodkov z druhého piliera už od Januára 2015. Približne trom tisíckam sporiteľom, ktorí splnili podmienky pre vyplácanie dôchodkov z druhého piliera začnú Dôchodcovské správcovské spoločnosti vyplácať prvé dôchodky. Vyplácanie dôchodkov z druhého piliera určila tohtoročná anuitná novela.
Podľa informácií Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny bude mať nárok na výplatu približne 3000 sporiteľov. Mesačne si tak od štátu prilepšia o 6 – 8 % z našetrenej sumy. Niekomu sa táto suma môže zdať nízka a z toho dôvodu sa môže na druhý dôchodkový pilier začať pozerať podozrievavo. Treba si však uvedomiť, že táto prvá skupina sporiteľov si v priemere sporí približne 7 rokov.

Na Slovensku majú DSS len desaťročnú tradíciu a spravujú úspory viac ako 1,5 milióna sporiteľov. Pre sporenie v druhom dôchodkovom pilieri hovoria jasné fakty. Tie je možné odvodiť aj od vekovej štruktúry sporiteľov, kedy priemerný vek sporiteľa je 36 rokov. A pracujúci ľudia si začínajú sporiť v priemere ako 29 ročný.
Ďalšou dobrou správou je, že si sporiteľ v priemere za 6,7 roka nasporil sumu vyššiu ako 3500 euro a to aj napriek zásahu štátu a zníženia výšky percenta odvodu do druhého piliera.

Preto porovnávať prvé vyplácané dôchodky z januára 2015 z budúci výplatami súčasných sporiteľov tridsiatnikov, je nemožné a zavádzajúce. Aj napriek tomu odporúčame, aby sa sporitelia obrátili na odborníkov zo spločnosti Finvia ktorí im vedia najlepšie poradiť, ako si majú usporiadať svoje príjmy a výdavky tak, aby boli pripravený nielen na dôchodok, ale aj na všetky ostatné životné situácie, ktoré ich môžu počas života postretnúť.

Autor: Finvia holding