Vyhľadávanie
Generic filters
Exact matches only
Search in content

HYPOTÉKA NA REKONŠTRUKCIU: NAJLACNEJŠÍ SPÔSOB OBNOVY BÝVANIA

HYPOTÉKA NA REKONŠTRUKCIU: NAJLACNEJŠÍ SPÔSOB OBNOVY BÝVANIA

HYPOTÉKA NA REKONŠTRUKCIU: NAJLACNEJŠÍ SPÔSOB OBNOVY BÝVANIA 1920 620 Finvia

Ako financovať rekonštrukciu nehnuteľnosti? Túto otázku rieši asi každý, kto kúpil či zdedil staršiu nehnuteľnosť alebo jednoducho cíti, že rekonštrukciu si zaslúži jeho aktuálny bývanie. Pomôcť môže hypotéka na rekonštrukciu.

Pustiť sa do rekonštrukcie domu či bytu, obzvlášť pokiaľ sa jedná o zásadnú rekonštrukciu, je zásadným krokom. Pripravte sa na časovú aj finančnú náročnosť. Ak nedisponujete dostatočnými finančnými prostriedkami, pomôcť si budete musieť z externých zdrojov. Poradíme vám, ako si požičať čo najlacnejšie.

Najskôr rozpočet

Vaše predstavy o novom bývaní si dajte najskôr oceniť odborníkovi. Faktom totiž je, že väčšina ľudí je v tejto oblasti neskúsená a len ťažko dokáže odhadnúť reálne náklady. Aj to, čo sa môže javiť ako drobnosť môže vyjsť na tisícky či desiatky tisíc eur. Kvalitný položkový rozpočet je zároveň zárukou, že budete presne vedieť, za čo platíte. Eliminujete tiež riziko, že sa vaša rekonštrukcia predraží.

Hypotéka na rekonštrukciu ako voľba číslo 1

Po vypracovaní cenovej ponuky začnite riešiť financovanie. Čo je najvýhodnejšie? Tu existuje jednoznačná odpoveď. Hypotéka na rekonštrukciu. Hypotekárny úver môžete použiť nielen na kúpu či stavbu, ale aj na rekonštrukciu nehnuteľnosti. Výhodou je možnosť dlhej doby splatnosti a nízkeho úroku, čo vo výsledku znamená najnižšie možné splátky.

Samozrejme, na to, aby vám bola hypotéka na rekonštrukciu schválená, potrebujete založiť nehnuteľnosť. Aj v tomto prípade máte viacero možností. Prvou je, že založíte nehnuteľnosť, ktorú rekonštruujete. Ale čo v prípade, že na nej už úver máte? Pomôcť môže refinancovanie hypotéky. Vďaka refinancovaniu je možné získať výhodnejšie podmienky vrátane navýšenia úveru, ktorý by pokryl aj výdavky na rekonštrukciu.

Ďalšou možnosťou je založiť inú nehnuteľnosť a čerpať takzvanú americkú hypotéku. Ide v podstate o bezúčelovú hypotéku, peniaze môžete použiť na čokoľvek. Spravidla je o niečo drahšia ako bežná hypotéka, ale môže byť zaujímavým riešením.

Turbulentné obdobie – nechajte si poradiť a pomôcť

V súčasnosti sme na trhu s hypotekárnymi úvermi svedkami doslova turbulentného obdobia. Banky menia podmienky a najmä úrokové sadzby, pomoc s výberom tej pre vás najvýhodnejšej sa tak určite zíde.

Vyplňte kontaktný formulár a naši hypotekárni špecialisti vám bezplatne poradia a pomôžu nájsť cestu k najvýhodnejšej hypotéke na rekonštrukciu vašej nehnuteľnosti.