0904 426 149
annakveta.furikova@finvia.sk

Anna Kveta Furiková

Licencia NBS: 232704 NBS Licencie (6)

Zvedavo a rada do hĺbky skúmam otázky a témy, ktoré iní prebádali len málo. Mojich klientov vediem k splneným snom, finančne únosnejšou cestou. Každodenným spoločníkom je mi vyjednávanie exkluzívnych podmienok všetkých produktov na finančnom trhu.

99%
Priemer hodnotení
Odbornosť
98%
Komunikácia
99%
Spoľahlivosť
99%
45486 videní
111 hodnotení

Blog Anna Kveta Furiková

Anna Kveta Furiková 176 0 komentárov

Hypotéka pre mladých

Hypotéka pre mladých je určená pre žiadateľov, ktorých vek v čase podania žiadosti o úver musí byť v rozmedzí 18 – 35 rokov. Je to typ úveru so zvýhodneným úrokom,  ktorú poskytne banka do 50 000 €. Zároveň však platí pravidlo, že pomer výšky daného úveru k hodnote zakladanej nehnuteľnosti nesmie byť vyšší ako 70 %. Áno viem, z tejto vety vyplývajú ďalšie otázky.
Vedeli ste, že žiadateľ, okrem zvýhodneného úveru môže získať po splnení podmienok aj daňový bonus? Ten je vo výške 50% úrokov, ktoré zaplatil v predchádzajúcom roku. Maximálnu výšku, ktorú môže žiadateľ získať je 400 € ročne a to až počas obdobia 5 rokov. Znie to zaujímavo, áno?
Tu však POZOR! Hypotéka pre mladých a aj vyššie spomínaný daňový bonus sa vzťahujú IBA na úvery, ktorých maximálna výška je do 50 000 EUR.
Hlavný dlžník, ale aj spoludlžník musia ku dňu uzatvorenia zmluvy spĺňať  podmienky príjmu. Pozor! Tieto sa však menia každý štvrťrok.
Účelom úveru musí byť kúpa, výstavba alebo rekonštrukcia nehnuteľnosti a to buď bytu alebo rodinného domu. Nehnuteľnosť musí byť samozrejme na území Slovenskej republiky.
Doba splatnosti nesmie presiahnuť 30 rokov.

Banka berie do úvahy samozrejme aj lokalitu samotnej nehnuteľnosti a iné faktory (napríklad vaše existujúce záväzky, vzdelanie, dobu zamestnania) .

Áno viem. Je tých informácií veľa. Skúsme si teda zhrnúť dôležité fakty, ktoré treba vedieť, spĺňať a mať pripravené pred podaním žiadosti o HYPOTEKÁRNY ÚVER pre MLADÝCH:
  1. Vek
  2. Príjem
  3. Typ nehnuteľnosti
  4. Potrebné dokumenty
  5. Iné faktory
Na základe všetkých potrebných informácií a otázok, ktoré preberieme na osobnom stretnutí Vám pomôžem pripraviť potrebné dokumenty tak, aby ste v krátkom čase získali svoj DOMOV buď kúpou, výstavbou alebo zveľadením aktuálnej nehnuteľnosti!

Pridaj komentár

komentáre