Vyhľadávanie
Generic filters
Exact matches only
Search in content

Hypotekárna kalkulačka je výborný nástroj, konečné slovo má však banka

Hypotekárna kalkulačka je výborný nástroj, konečné slovo má však banka

Hypotekárna kalkulačka je výborný nástroj, konečné slovo má však banka 1920 620 Finvia

Online prostredie poskytuje množstvo skvelých nástrojov, ako zefektívniť náš čas. Medzi také patria aj  hypotekárne kalkulačky. Hypotekárna kalkulačka vám dá predstavu o výške úveru, ktorý si budete môcť zobrať, vypočíta splátku aj dá odpoveď na to, v ktorej banke môžete dostať najvýhodnejší úrok. Či vám však hypotéka bude skutočne schválená a za akých podmienok, je v rukách samotnej banky.

V dnešnom článku sa dočítate:

  • čo je hypotekárna kalkulačka
  • prečo nedokáže hypotekárna kalkulačka garantovať schválenie úveru
  • ako eliminovať riziko neschválenia hypotéky

Hypotekárna kalkulačka je robot

Možno by bolo správne rozlišovať medzi hypotekárnym porovnávačom a hypotekárnou kalkulačkou, pre účely tohto článku však budeme za hypotekárnu kalkulačku považovať online nástroj, ktorý dokáže vypočítať výšku splátok po zadaní určitých parametrov aj porovnávať ponuky jednotlivých bánk.

Je potrebné povedať, že hypotekárna kalkulačka je v podstate robot, ktorý na základe určitých algoritmov a vstupných údajov dokáže automaticky vypočítať napríklad:

– výšku úveru, ktorú je možné schváliť

– výšku splátky

– úrokovú sadzbu

Ak chcete vypočítať výšku hypotéky, ktorú by ste mohli získať na základe vášho príjmu a hodnoty nehnuteľnosti, zadávate do hypokalkulačky práve tieto dva parametre. Ak si želáte, naopak, vedieť, aký príjem potrebujete mať, aby ste získali hypotéku v určitej výške, zadávate namiesto príjmu práve výšku požadovaného úveru.

Niektoré hypokalkulačky vyžadujú poskytnutie aj množstva ďalších informácií, ako napríklad počet osôb v spoločnej domácnosti či súhrnnú výšku splátok ďalších úverov, s cieľom, čo najviac zobjektívniť výpočet hypotekárneho úveru.

Akokoľvek podrobná je kalkulačka, stále slúži len ako predstava o „mantineloch,“ v ktorých sa nachádzate. Konečné slovo má vždy banka. A tá vám môže schváliť hypotéku i s lepšími podmienkami, ako vypočítala kalkulačka alebo naopak, môže vám žiadosť o úver aj odmietnuť. Prečo?

Na schválenie úveru vplýva množstvo faktorov, nie všetky je možné zakomponovať do automatického výpočtu

Odpoveď je úplne jednoduchá. banka posudzuje každý jeden prípad jednotlivo a do rozhodovania vstupuje aj množstvo iných faktorov, ktoré do hypotekárnej kalkulačky nie je možné zadať. Medzi také môžu patriť napríklad:

– zápis v úverovom registri – úverový register môže evidovať aj zápis starý niekoľko rokov, na ktorý ste už dávno zabudli alebo ste o ňom ani nevedeli

– nedoplatky v sociálnej či zdravotnej poisťovni

– reálna hodnota zakladanej nehnuteľnosti – banky majú častokrát vlastných znalcov a ich odhad hodnoty sa môže líšiť od toho, aký vám vypočítal váš znalec

Zároveň si je tiež potrebné uvedomiť, že hypotekárne kalkulačky zväčša počítajú s najnižšou úrokovou sadzbou, akú daná banka aktuálne poskytuje. Neberú však do úvahy, že pre získanie takej výšky úroku môže mať banka ďalšie podmienky, napríklad účet vedený v danej banke, poistenie schopnosti splácať úver a podobne.

Hypotekárny špecialista vám poradí, kde máte najvyššiu šancu získať hypotekárny úver

V nadpise sme písali, že hypotekárna kalkulačka je výborný nástroj. Za tým si stojíme. Bez toho, aby ste museli ísť od banky k banke dokážete získať celkom slušný prehľad o tom, ktorá banka má aktuálne aké úrokové sadzby, aká by mohla byť vaša splátka aj či vôbec máte šancu získať úver s vašim príjmom.

Ešte reálnejší pohľad na vašu situáciu vám dá hypotekárny špecialista. Pri vybavovaní úveru vám odporúčame využiť jeho služby, hypotéku dokážete vďaka nemu vybaviť podstatne efektívnejšie. Kvalitný špecialista má dokonalý prehľad o trhu s úvermi, má skúsenosti s tým, ktorá banka ako väčšinou postupuje pri schvaľovaní prípadov podobných tomu vášmu a veľkou výhodou tiež je, že všetko potrebné vybaví za vás. Zároveň, je potrebné si tiež uvedomiť, že hypošpecialista je človek, ktorý pracuje pre vás, nie pre banku a jeho cieľom je spraviť všetko pre to, aby ste vy ako jeho klienti, boli spokojní.

Na záver je možné ešte dodať, že v prípade, že sa rozhodnete využiť služby niektorého z našich FINVIA expertov, jeho služby budete mať úplne zdarma. Nebudete tak šetriť len čas, ale reálne aj peniaze.

Kontaktovať ho môžete cez kontaktný formulár:

Táto webstránka používa súbory cookies, ktoré pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Jej ďaľším používaním s týmto súhlasíte.