Vyhľadávanie
Generic filters
Exact matches only

Ľubomír Sonntag

Licencia NBS 253494: Poistenie a zaistenie, Poskytovanie úverov, Kapitálový trh, Starobné dôchodkové sporenie, Doplnkové dôchodkové sporenie
100%
Priemer hodnotení
19105 videní
41 hodnotení
2022
2021

Blog Ľubomír Sonntag

Ľubomír Sonntag 274 0 komentárov

Najčastejšie novoročné predsavzatia, o ktorých ste možno netušili! Ako ich splniť rýchlo a jednoducho!?

Vítam Vás na mojom ďalšom blogu  ako mať financie pod kontrolou.
 
Rok sa s rokom stretol. Čas, kedy všetci bilancujeme čo bolo a dávame si predsavzatia do Nového roku. Schudnúť, spevniť telo, prestať fajčiť,  mať lepšie vzťahy v práci, či dokonca, postaviť si svoj vlastný nový domov. Možnosti je neúrekom. No každý cieľ bez plánu je odsúdený na neúspech. V dnešnom blogu si povieme aké sú najčastejšie novoročné predsavzatia o ktorých ste ani netušili a ako si ich splniť ľavou zadnou. A „bolieť“ to vôbec nebude.

História
 
Tradícia novoročných predsavzatí je tu už tisícky rokov (najstaršia zmienka v dobe bronzovej). Najvýraznejšie sa prejavili v Rímskej ríši, kedy boli spájané s bohom Jánusom. Od neho je odvodený názov prvého mesiaca v roku – Január. Bol to mesiac zmien, kedy si ľudia dodnes dávajú novoročné predsavzatia o tom, že už definitívne prestanú fajčiť. Podujmú sa na diétu, ktorá im zabezpečí božské telo a pokoj na duši. A tých možností je samozrejme nekonečno.
 
Najčastejšie novoročné predsavzatia

 
No najčastejším novoročným cieľom väčšiny Európanov je zlepšiť svoju finančnú situáciu a mať sa jednoducho povedané „dobre“. V tomto blogu si bližšie priblížime, ako si okrem našich slovenských „tradičných“ predsavzatí dať minimálne jeden, ktorý vieme splniť rýchlo, bezbolestne a za pomerne krátku dobu.
 
Základné predpoklady úspechu novoročného predsavzatia
 
Ešte skôr ako si povieme, čo chceme v Novom roku prípadne Ďalších rokoch, aby sa nám splnilo, aby sme dosiahli určitú métu, či cieľ, je potrebné si uvedomiť, že tieto naše sny len ich vyslovením sa nenaplnia. Je to rovnaké ako zájsť k lekárovi po lieky na bolesť či terapiu určitej choroby. Tým, že si vyzdvihneme lieky z lekárne a následne ich bezpečne „odložíme“ do poličky a len sa na nich budeme pozerať, nevyzdravieme. Je potrebné ich pravidelne užívať a kontrolovať svoj zdravotný stav.
 
Obdobne to platí aj pri cieľoch, ktoré sme si dali, Na cieľoch je potrebné pracovať pravidelne, každý deň, či mesiac, kontrolovať, kam sme sa v realizácii našich snov posunuli. Robiť to pravidelne a trpezlivo. A tiež si treba uvedomiť, že zázraky sa tiež nedejú na počkanie ,ale plnia sa v čase. Už je len na nás, či ten čas bude „dlhý, alebo „krátky“
 
TIP 1: Základ - Poriadok vo financiách
 
Akýkoľvek náš cieľ – o lepších stravovacích návykoch, cvičení s trénerom, či lepšej finančnej situácii si vyžaduje, aby aj náš rodinný rozpočet bol v top forme. Preto je na začiatok dôležité, poznať naše finančné možnosti (čiže príjmy) a rovnako naše výdavky a zistiť náš cashflow (ľudovo povedané, koľko máme mesačne k dispozícií prostriedkov na úhradu bežných výdavkov a potom na „nakopnutie“ našich ostatných cieľov a snov). Zbytočne budete snívať o jachte, ak na ňu nebudete jednoducho „mať“.
 
V tomto prípade odporúčam, spojiť sa s Vašim finančným konzultantom, ktorý s Vami metodicky prejde Vaše finančné možnosti ako aj nasadí „liečbu“, ako sa dopracovať k akémukoľvek Vášmu snu. Či už finančnému alebo nefinančnému.
 
TIP 2: Zabezpečenie príjmu – nech sa mi stane čokoľvek
 
Máte skvelú prácu, za ktorú ste dobre zaplatený(á). Okrem toho máte krásnu manželku, či manžela, deti a na „krku“ hypotéku. Každý mesiac nespočetne veľa výdavkov, ktoré musíte platiť nech sa deje čokoľvek. V tomto prípade by ste mali zvážiť možnosť, kto bude všetko hradiť v prípade, že Vaše zdravie vypovie službu. Nastane ťažší úraz pri autonehode alebo Vás nečakane „prepadne“ choroba, ktorá si bude vyžadovať Vašu liečbu niekoľko mesiacov. Váš príjem sa z mesiaca scvrkne minimálne o polovicu. Výdavky ostanú, dokonca môžu jemne narásť.
 
Riešením pre Vás je  uzavretie životného poistenia, ktoré Vám poskytne finančnú dávku počas PN-ky, trvalých následkov úrazu, diagnostike kritickej choroby, invalidity, pobytu v nemocnici, či ochráni Vašu rodinu aj pre prípad toho najhoršieho – smrti. A to za mesačný poplatok cca. 40 Eur -60 Eur. Uzavrieť životné poistenie trvá len pár dní, no ochráni Vás počas celého produktívneho života, nech sa Vám stane čokoľvek.
 
TIP 3: Zadné dvierka. Ktoré na 99% raz otvoríte – individuálne sporenie na dôchodok
 
Máte 25, 30 rokov. A oddych na dôchodku je v nedohľadne. No už dnes viete, ako ho chcete tráviť? Precestovať celý svet, rybárčiť, alebo ho len prežiť dôstojne? To sú asi najčastejšie predstavy a dôchodku.  
 
No spoliehate sa na dôchodok od štátu? Každý rok, každá nová vláda implementuje zmeny, ktoré ukrajujú budúcim dôchodcom z výšky ich dôchodku. Dnešní dôchodcovia majú dôchodok na úrovni 43%. Súčasne sa budúcim dôchodcom zvyšuje vek odchodu do dôchodku. Súčasne deti až po 70-tke....
 
Riešenie pre Vás je, si popri odvodov od I. a II. Piliera (prípadne III. Piliera) zradiť individuálne dôchodkové sporenie. Stačí sporiť si nižšiu čiastku mesačne, napr. 50 Eur až do veku odchodu do dôchodku a Váš dôchodok sa bude približovať Vášmu aktuálnemu príjmu. Bonus pre Vás: Tieto nasporené peniaze sú len Vaše a štát na nich nemá dosah. Ďalší bonus: v prípade, že si nasporíte v produktívnom veku dostatočne veľkú čiastku, môžete odísť na dôchodok kľudne aj skôr, napríklad v 50-tke.
 
Zriadenie individuálneho dôchodkového sporenia s vysokým zhodnotením zaberie len niekoľko minút a cieľ o krajšom a lepšom dôchodku je takmer naplnený.
 
TIP 4: Krajšia budúcnosť pre naše deti  - Sporenie pre deti
 
Ako hovorí klasik, to jediné čo po nás ostane, sú naše deti. Každý rodič si želá, aby štart do dospeláckeho života bol pre jeho deti krajší a jednoduchší. Začiatok štúdia na strednej či vysokej škole je spojený s pomerne veľkými výdavkami. Pokiaľ nemajú rodičia pripravenú finančnú rezervu, takáto jednorázová „záťaž“ môže poriadne zabolieť rodinný rozpočet. Preto je lepšie pripraviť sa na tento veľký deň dopredu.
 
Riešením pre Vás a Vaše deti je zriadenie sporenia pre deti s vysokým zhodnotením. Už čiastka cca. 30-40 Eur mesačne zabezpečí Vašim deťom finančnú rezervu, ktorú môžu použiť na náklady spojené so štúdium na vysokej škole, prípadne základný kapitál na kúpu ich prvého auta či vlastného bývania. A Vás to stojí menej ako 10 minút k zriadeniu takéhoto sporenia a cieľ o krajšej budúcnosti Vašich detí je takmer naplnený.
 
 
TIP 5: Finančná sloboda -  neobmedzený príjem a „sám sebe pánom“
 
Že sú Vaše sny oveľa väčšie ako tie základné, ktoré sme si vyššie spomenuli? Chcete to podstatne vyšší príjem? V tomto prípade je tu možnosť, stať sa mojím kolegom a stať sa finančným konzultantom.  Čaká Ťa zaujímavá práca v oblasti financií, ktorá sa stáva poslaním. Stačí mi napísať a spolu rozbehneme aj Tvoj úspešný príbeh v oblastí financií...
 
Zaujala Vás jedna z možností ako si nastaviť aspoň jedno finančné novoročné predsavzatie, ktorého splnenie je pomerne rýchlo a jednoduché?
 
Tak ma kontaktujte a spoločne ho nastavíme. Už je len potrebné na neho počas nasledujúcich rokov dohľadať, byť trpezlivý a prinesie oveľa viac „ovocia“, v ktoré ste možno dúfali.
 
Teším sa na Vás na krátkom osobnom stretnutí u mňa v kancelárii pri výbornej káve.