Vyhľadávanie
Generic filters
Exact matches only
Search in content

POISTENIE NEHNUTEĽNOSTI: POZOR NA TIETO CHYBY!

POISTENIE NEHNUTEĽNOSTI: POZOR NA TIETO CHYBY!

POISTENIE NEHNUTEĽNOSTI: POZOR NA TIETO CHYBY! 1920 620 Finvia

Máte váš domček, byt či chatu poistenú a tak ste v kľude? Alebo naopak, myslíte si, že poistenie je zbytočné a ste presvedčení, že vám sa aj tak nemôže nič stať? Veď predsa nemáte nehnuteľnosť v blízkosti vodného toku, nekúrite krbom, nevaríte na plyne,…Takéto zmýšľanie vás môže vyjsť draho. Nemať uzavreté poistenie nehnuteľnosti je nezodpovedné.

Dôležité tiež je, mať poistenie nehnuteľnosti správne nastavené. Riziko, že vám živel poškodí vašu nehnuteľnosť, hrozí počas celého roka. S nástupom vykurovacej sezóny je najväčšou hrozbou oheň, na jar či na jeseň vysoká voda v riekach či potokoch. V porovnaní s minulosťou sú v našich končinách oveľa častejšie extrémne výkyvy počasia. Zaznamenali sme už aj zemetrasenie či tornádo, ktoré vyčíňalo v Českej republike neďaleko našich hraníc. Keď k tomu pridáme riziko vandalizmu či lúpeže, v prípade nepoistenia nehnuteľnosti riskujeme skutočne veľa. A pritom poistenie nehnuteľnosti a domácnosti v pomere k poistným sumám patrí medzi tie lacnejšie.

 

V dnešnom článku prezradíme, akým chybám by ste sa mali v súvislosti s poistením nehnuteľnosti vyvarovať a na čo nezabúdať.

Uverte, že poistenie nehnuteľnosti vás ochráni

Ešte stále existujú ľudia, ktorí nemajú poistku, lebo jednoducho neveria poisťovniam. Myslia si, že v prípade poistnej udalosti sa budú vykrúcať a hľadať dôvody, aby poistné plnenie nevyplatili. Verte však, že ak máte vašu nehnuteľnosť poistenú správne, potom vám poisťovňa škody nahradí. Pomôže vám ochrániť váš rodinný rozpočet a v extrémnom prípade doslova strechu nad hlavou.

Pozor na podpoistenie

V súčasnosti je podpoistenie najčastejším dôvodom, prečo poisťovne krátia poistené plnenie. Ak ste si vašu zmluvu neaktualizovali rok a viac a zároveň nemáte v zmluve indexáciu, ktorá znamená, že vám poistná suma rastie automaticky podľa toho, ako rastie cena práce a stavebného materiálu, ozvite sa nám. Bezplatne vám aktualizujeme vašu poistku a ponúkneme najvýhodnejšie riešenie.

Poistenie domácnosti nie je to isté ako poistenie nehnuteľnosti

Stretávame sa tiež s tým, že ľudia podceňujú potrebu poistenia domácnosti. Buď z nevedomosti, pretože si myslia, že aj vybavenie domu majú zahrnuté v poistení nehnuteľnosti alebo sú presvedčení, že riziko znehodnotenia je nízke. Poistenie domácnosti zahŕňa všetko vybavenie, čo nie je pevne spojené so stavbou. Elektronika či nábytok môžu mať hodnotu niekoľko tisíc eur. Netreba zabúdať, že okrem živlov – vody, ohňa či vetra, ktoré ohrozujú nehnuteľnosť ako takú, hrozí práve vybaveniu domácnosti ešte jedno riziko navyše – krádež.

Nezabudnite sa chrániť aj pred náhradou škody tretím osobám

Komplexnosť poistenia nehnuteľnosti dopĺňa poistenie zodpovednosti. Chráni vás v prípade vzniku škody tretej osobe – na jej zdraví aj jej majetku. Medzi najčastejšie poistné udalosti v bytových domoch patrí vytopenie suseda. Stačí, že vám praskne vodovodná trubka a sused pod vami si môže náhradu škody nárokovať od vás. Veľkým rizikom sú však napríklad aj cencúle či sneh na streche vášho domu, ktoré veľmi ľahko môžu spôsobiť škodu na zaparkovanom aute. Alebo ešte horšie, ublížiť človeku. K úrazu môže prísť tiež na chodníku pred vašim domom zle očisteným od snehu či ľadu.

Radi by ste sa presvedčili, že máte svoj hnuteľný aj nehnuteľný majetok poistený správne? Ozvite sa nám prostredníctvom kontaktného formulára. Revíziu zmlúv, ale aj pomoc pri uzatvorení najvýhodnejšieho poistenia nehnuteľnosti či poistenia domácnosti máte od nás bezplatne.