Vyhľadávanie
Generic filters
Exact matches only
Search in content

ZAČAL SA NOVÝ ŠKOLSKÝ ROK. AKÉ POISTENIE PRE DETI UZATVORIŤ?

ZAČAL SA NOVÝ ŠKOLSKÝ ROK. AKÉ POISTENIE PRE DETI UZATVORIŤ?

ZAČAL SA NOVÝ ŠKOLSKÝ ROK. AKÉ POISTENIE PRE DETI UZATVORIŤ? 1920 620 Finvia

S príchodom nového školského roka prichádza zároveň aj zvýšené riziko úrazu žiaka, poškodenia školskej veci či ublíženie na zdraví tretej osobe, napríklad spolužiakovi. Žiaľ, výnimočné nie sú ani straty osobných vecí či ich poškodenia alebo ukradnutia. Uzatvoriť preto poistenie pre deti môže výrazne ochrániť rodinný rozpočet.

Ak máte doma školáka, ktorý už má pár rokov školskej dochádzky za sebou, s veľkou pravdepodobnosťou ste sa už stretli s nejakou tou nepríjemnosťou. V škole, počas prestávok či v družine sa neustále niečo deje. Neúmyselné poškodenie školského majetku, prípadne úraz sa môžu stať aj deťom, ktorí sú „bezproblémoví.“

Ak ste mali to šťastie, že sa úraz, či poškodenie cudzej veci netýkalo práve vašej ratolesti, nemuseli ste riešiť množstvo komplikácií s tým súvisiacich. A zároveň ani finančné vyrovnanie, ktoré môže poriadne zatriasť rodinným rozpočtom. Nemusí to tak byť stále. Stačí malá nepozornosť a menšia či väčšia škoda sa bude týkať aj vás, rodičov.

Dnešným článkom poradíme všetkým rodičom, ktorí majú doma školáka, aké poistenie pre deti uzatvoriť, aby ich prípadná nehoda finančne nezruinovala.


1. Úrazové poistenie pre deti

Faktom je, že v prípade, že sa stane dieťaťu úraz v škole, ale napríklad aj mimo školy počas školských aktivít, zodpovedná je škola. Tá by mala mať uzatvorené zodpovedajúce úrazové poistenie, z ktorého by malo byť hradené prípadné liečenie či ošetrenie. Ak sa jedná o pobyt v zahraničí, škola by mala mať uzatvorené pre svojich žiakov aj cestovné poistenie.

Odporúčame však preveriť si, či tomu tak je aj v škole vášho dieťaťa. Zároveň odporúčame mať uzatvorené aj individuálne úrazové poistenie dieťaťa. To kryje s najväčšou pravdepodobnosťou výrazne viac rizík, ako poistenie pre deti uzatvorené školou. Zároveň tiež s vyššími limitmi plnenia. To najdôležitejšie však je, že úrazové poistenie pre deti, ktoré im uzatvoríte, ich kryje aj mimo školského areálu, v podstate 24 hodín denne, 7 dní v týždni.


2. Poistenie domácnosti

Opäť platí, že ak by váš školáčik spôsobil škodu tretej osobe v rámci školského vyučovania, zodpovednosť nesie škola a prípadné škody by mali byť hradené z jej poistenia. Aj v tomto prípade však odporúčame zistiť, čo všetko kryje školské poistenie, prípadne, aké riziká sú z poistenia vylúčené.

Ak máte ako rodina spolu s poistením nehnuteľnosti uzatvorené aj poistenie domácnosti, to kryje aj škody spôsobené vaším dieťaťom. Samozrejme, v prípade, že škodu spôsobí neúmyselne. Bežné je napríklad rozbitie okna na škole pri bláznení sa počas prestávky. Horšie je, keď pritom dôjde aj k zraneniu. Ak spôsobí nechtiac zranenie vaše dieťa svojmu spolužiakovi, aj túto škodu môže pokryť poistenie domácnosti. Ak by sa jednalo o vážne zranenie, napríklad s doživotnými následkami, vhodné poistenie dokáže rodine zachrániť veľmi veľa peňazí.


3. Poistenie vecí žiaka

Počas pobytu v škole môže dôjsť aj ku krádežiam vecí. Ak sa jedná o hodnotné veci ako napríklad mobilné telefóny či iná elektronika, tie sú spravidla zo školského poistenia zodpovednosti vylúčené, ak ich žiak nemal používať ako školskú pomôcku. Pre takéto prípady ponúkajú niektoré poisťovne špeciálny produkt poistenia vecí žiakov. Ten je väčšinou vo forme pripoistenia k úrazovému poisteniu.

Radi by ste sa poradili o správnom nastavení poistení nielen pre vaše deti či celú rodinu? Ozvite sa nám prostredníctvom kontaktného formulára a služby našich špecialistov budete mať bezplatne.