Pošlite si pripomienku
na e-mail,
ak teraz nemáte čas.

Všetko o hypotéke

Tu sa dozviete všetko o hypotékach, ich prenášaní alebo splácaní zlých úverov. Použite hypokalkulačku a získajte lepší prehľad v ponukách bánk.

Ako funguje hypokalkulačka

Hypotéka v 3 krokoch. Rýchlo a jednoducho. S Finvia je hypotéka jednoduchšia a výhodnejšia. Vy sedíte doma, my vám vybavíme zľavy a bonusy a ponúkneme tú najvýhodnejšiu hypotéku.
 1. Vyplníte formulár
 2. My oslovíme banky
 3. Vy získate najlepšiu ponuku
  s balíkom služieb

  S Finvia hypotekárnym špecialistom získavate vo vybraných regiónoch ZDARMA:
 • Vybavenie katastra
 • Kompletnú prípravu zmlúv
 • Pomoc pri zabezpečení právnika
 • Pomoc pri zabezpečení znaleckého posudku
 • Ďalšia pomoc vo vybraných regiónoch

Čo je refinancovanie hypotéky

Prenesenie hypotéky - teda refinancovanie - je krok, vďaka ktorému môžete poriadne ušetriť. Vďaka novej hypotéke môžete mať nižší úrok a aj splátky. Usporíte tak stovky až tisíce eur.

Prenesením môžete splatiť akúkoľvek hypotéku alebo úver určený na bývanie. Preniesť hypotéku môžete kedykoľvek, najlepšie však pred koncom fixácie úrokovej sadzby. Vtedy za predčasné splatenie neplatíte.

Obráťte sa na našich expertov, ktorí Vám radi pomôžu. Každú ponuku Vám ušijeme na mieru.

Čo je konsolidácia úverov

Splatenie zlých úverov - teda konsolidácia úverov - je splatenie všetkých Vašich pôžičiek jednou, konsolidačnou hypotékou.
Hypotéku založíte nehnuteľnosťou. Vďaka tomu splatíte všetky svoje staré úvery, až do hodnoty vašej nehnuteľnosti. Konsolidačná hypotéka má nižší úrok a tak Vám zabezpečí nižšie splátky.

Splatenie zlých úverov funguje tak, že jednou konsolidačnou hypotékou splatíte všetky doterajšie úvery. Radi vám pomôžeme a nájdeme vhodnú konsolidačnú hypotéku.

Obráťte sa na našich expertov, ktorý Vám radi pomôžu. Každú ponuku Vám ušijeme na mieru.

Čo je hypotéka?

Čo je hypotéka?Hypotéka je úver poskytnutý bankou na financovanie kúpy, výstavby alebo rekonštrukciu nehnuteľnosti a jeho splácanie je zaistené záložným právom na nehnuteľnosť. Využitie úveru môže byť účelové - priama investícia do nehnuteľnosti, prípadne financovanie do inej nehnuteľnosti, alebo neúčelové - tzv. americká hypotéka.

Kedy osloviť Hypošpecialistu

 • ideálny čas na oslovenie hypošpecialistu je ešte pred vypracovaním znaleckého posudku k nehnuteľnosti, naši hypošpecialisti poznajú aktuálne akcie bánk, čím Vám vedia ušetriť čas a peniaze, napríklad vo forme bezplatného znaleckého posudku od banky alebo odpustenie poplatku za spracovanie úveru
 • pokiaľ si nie ste istý výberom úverového produktu, naši Hypošpecialisti Vám vysvetlia parametre jednotlivých produktov a ich výhody a nevýhody
 • nechajte nás vybojovať Vám najlepšiu sadzbu Vašej hypotéky, naši hypošpecialisti za Vás oslovia všetky banky a vybojujú najvýhodnejšiu sadzbu. Šetríme tým Váš čas a peniaze, priemerne Vám len prípravou ponúk ušetríme 14 hodín, ktoré by ste strávili komunikáciou s bankami a porovnávaním ponúk.
Všetky služby hypošpecialistov, sú pre klienta bezplatné. Hypošpecialisti sú platení bankou, s ktorou klient uzavrie zmluvu o hypotekárnom úvere. Výška odmeny hypošpecialistu za sprostredkovaný úver je rovnaká vo všekých bankách, to zabezpečuje objektivitu pri porovnávaní ponúk, bez postranného záujmu uprednostniť vybranú banku. 

Hypošpecialiti zo spoločnosti Finvia (portálu Profihypotéka) Vám radi poskytnú odbornú pomoc a nastavia produkt podľa Vašich požiadaviek.

Aké sú jednotlivé kroky pri vybavovaní hypotéky?

Aké sú jednotlivé kroky pri vybavovaní hypotéky?
 1. výber hypotekárnej ponuky, vyplnenie a podpis žiadosti o úver, doloženie dokladu totožnosti, preukázanie výšky príjmu a informácie k zakladanej nehnuteľnosti
 2. vypracovanie úverových zmlúv bankou a podpis, splnenie podmienok čerpania úveru
 3. po splnení podmienok čerpania úveru nasleduje čerpanie a realizácia samotnej kúpy nehnuteľnosti

KOĽKO peňazí viem získať z hypotéky?

Výška poskytnutých peňazí závisí od nasledovných faktorov:

 • hodnoty zabezpečenej nehnuteľnosti;
 • schopnosti žiadateľa splácať úver: jeho príjmy, plánovaná splátka a splátky aktuálnych úverov  (tzv. bonita);
 • pomeru požadovanej výšky úveru a hodnoty nehnuteľnosti (tzv. LTV);
 • druhu hypotéky, a teda či ide o účelovú alebo bezúčelovú hypotéku.

Čím vyššia je hodnota zabezpečenej nehnuteľnosti, tým vyššiu hypotéku môže žiadateľ dostať. Banky sú schopné  poskytnúť úver maximálne do výšky hodnoty zabezpečenej nehnuteľnosti, teda 100% LTV.

KTO môže žiadať o hypotekárny úver?

Každý, kto chce požiadať o hypotéku, musí spĺňať nasledovné podmienky:

 • fyzická osoba, čiže občan SR alebo aj cudzinec s trvalým pobytom v SR;
 • vek od 18 do 70 rokov;

Ak o hypotéku žiadajú manželia, musia obaja pristúpiť k podpísaniu žiadosti o úver, nakoľko je predpoklad, že manželia majú bezpodielové spoluvlastníctvo. V opačnom prípade banky vyžadujú doklad o zúžení, resp. zrušení bezpodielového spoluvlastníctva majetku manželov.

Aké DOKLADY potrebujem k získaniu hypotéky?

Pri účelových hypotékach potrebujete nasledovné doklady:

 • doklady totožnosti (občiansky preukaz, banky však môžu požadovať aj druhý doklad);
 • doklady preukazujúce výšku príjmu (potvrdenie o výške príjmu zo závislej činnosti od zamestnávateľa alebo daňové priznanie v prípade SZČO.
 • znalecký posudok. doklady preukazujúce účel čerpania hypotéky (kúpna zmluva, zmluva o výstavbe, atd.).

Pri bezúčelových hypotékach sú potrebné rovnaké doklady ako pri účelových, avšak nepotrebujete doklady preukazujúce účel čerpania. Banky poskytujú aj hypotéky bez dokladovania príjmu. Pri týchto hypotékach nie sú potrebné doklady preukazujúce výšku príjmu.

Aké sú NÁKLADY spojené s hypotékou?

Pri hypotékach by ste nemali zabúdať na poplatky spojené s ich vybavením:

 • poplatok za spracovanie úveru, znalecký posudok na nehnuteľnosť, poplatky na katastri,
 • Náklady na uzatvorenie produktov súvisiacich s hypotékou (poistenie domácnosti, životné poistenie, vedenie bežného účtu v banke …)

Aká je DĹŽKA SPLÁCANIA hypotéky?

Doba splácania hypotéky závisí od:

 • druhu úveru – úver účelový (4-30 rokov), alebo bezúčelový (môže byť aj inak, ako pri účelovom)
 • výšky poskytnutej hypotéky;
 • úrokovej sadzby;
 • schopnosti klienta splácať.

Dobu splácania je možné na základe dohody s bankou meniť. Treba však dať pozor na poplatky s tým súvisiace.

Čo je Hypotéka naopak

Jednou z alternatív pre klientov, ktorí hľadajú nehnuteľnosť je hypotéka naopak. Banka Vám v danom prípade poskytne vyčíslenie maximálnej výšky úveru, ktorý Vám ako klientovi poskytne. Daný úverový prísľub je zmluvne podložený a pre banku záväzný. Klient ma povinnosť vybrať si nehnuteľnosť v časovom období, ktoré je s bankou vopred dohodnuté.

Výhodou hypotéky naopak je záväznosť ponuky zo strany banky, klient sa nemusí obávať, že po vybratí nehnuteľnosti a zaplatení zálohy mu banka neposkytne finančné prostredky na financovanie nehnuteľnosti.

Nevýhodou je, že ak si klient v dohodnutom časovom období nenájde vhodnú nehnuteľnosť, banka si uplatní poplatok za poskytnutie úveru aj v prípade, ak klient úver nečerpá. Banky však často poskytujú v rámci svojích akcií odpustenie poplatku za poskytnutie úveru.

Čo je Hypotekárny certifikát

Hypotekárnym certifikátom Vám banka postkytne takzvaný úverový prísľub, to znamená potvrdenie poskytnutia úveru po splnení určitých podmienok. Každý hypotekárny certifikát má svoju platnosť, väčšinou sú to 3 mesiace.

Výhodou hypotekárneho certifikátu je, že klient nemusí mať vybratú nehnuteľnosť v momente, keď o jeho vystavenie požiada. Hypotekárny certifikát navyše nie je pre klienta záväzný a banka si voči klientovi nemôže uplatniť žiadny poplatok v prípade ak klient vystavený certifikát nevyužije na financovanie nehnuteľnosti.

Nevýhodou hypotekárneho certifikátu je, že pre banku nemá záväzný charakter. Konečná úroková sadzba sa môže líšiť, ovplyňuje ju najmä aktuálna výška úrokových sadzieb, či hodnota a lokalita nehnuteľnosti, ktorú si klient vybral.

Kto môže získať hypotekárny úver pre mladých?

Kto môže získať hypotekárny úver pre mladých?
Hypotekárny úver so štátnym príspevkom je určený pre mladých ľudí vo veku od 18 do 35 rokov. 
Žiadateľ pritom musí splniť len jednu podmienku, jeho príjem by nemal presiahnuť štátom stanovenú výšku 1,3 násobku priemernej hrubej mzdy za predchádzajúci rok. Výška ohraničenia sa prehodnocuje každý štvrťrok, od 1. 7. 2016 do 30. 9. 2016 je podmienkou získania štátneho príspevku pre mladých priemerný hrubý mesačný príjem za rok 2015 vo výške 1 127,10 eur (pri dvoch žiadateľoch - napr. manželia alebo partneri spolu 2 254,20 eur).

Aké sú parametre

Pri tomto type hypotéky sa poskytuje príspevok najviac zo sumy 50 000 EUR a zároveň maximálne na sumu zodpovedajúcu 70 % z hodnoty založenej nehnuteľnosti. Úroková sadzba sa vďaka príspevku znižuje o 3 % (2 % dotuje štát, 1 % banka).

Banky poskutujúce hypotekárny úver pre mladých: ČSOB, OTP Banka, Prima banka, Sberbank, Slovenská sporiteľňa, Tatra Banka, UniCredit Bank a VÚB Banka.

Ilustračný príklad

50 000 € na 30 rokov Štandardná hypotéka Hypotéka pre mladých Úspora
Úroková sadzba 4% p. a. 1% p. a. 3% p. a.
Mesačná splátka 238,71 € 160,82 € 77,89 €
Suma splátok za 5 rokov 14 322,60 € 9 649,20 € 4 283,95 €
 

Ako funguje refinancovanie hypoték?

Ako funguje refinancovanie hypoték?
 1. dva mesiace pred koncom výročia fixácie oznámi pôvodná banka výšku úrokovej sadzby na nasledujúce obdobie
 2. nasleduje prieskum, či na trhu hypotekárnych úverov existujú lepšie podmienky
 3. príprava na refinancovanie hypotéky, vyplatenie a ukončenie pôvodnej hypotéky

Kedy je ten správny čas na refinancovanie vašej hypotéky?

Kedy je ten správny čas na refinancovanie vašej hypotéky? Určite by ste mali o tom začať premýšľať najmenej 4-6 mesiacov pred vypršaním fixácie, aby ste si tak zabezpečili lepšiu vyjednávaciu pozíciu s vašou bankou, resp. konkurenčnými bankami. Možnosti refinancovania si nenechávajte na poslednú chvíľu, pretože vzhľadom na priaznivú situáciu úrokových sadzieb na trhu, dokážete aj počas fixácie prefinancovať váš úver skôr a ušetriť tak nemalé finančné prostriedky. Neváhajte nás kontaktovať, vieme Vám bezplatne poradiť, poprípade spraviť bezplatný audit Vašej hypotéky a odporučíme Vám kroky, ktoré by mohli viesť k zaujímavým úsporám vašich finančných prostriedkov.

Čo je americká hypotéka?


Predstavuje bankou poskytnutý bezúčelový úver založený nehnuteľnosťou. Maximálna výška hypotekárneho úveru predstavuje 70% až 90% hodnoty založenej nehnuteľnosti v závislosti od banky a doba splatnosti hypotéky je nastavená na dobu 20 až 30 rokov.

Ako preukázať príjem pre získanie hypotéky

Ako preukázať príjem pre získanie hypotéky?
 • zamestnanec: potvrdenie o výške príjmu potvrdené zamestnávateľom, výpis z účtu za 3 celé ukončené mesiace, kde žiadateľ poukazuje svoj príjem (neplatí, ak žiada o hypotéku v domovskej banke, na ktorej účet mu je vyplácaná mzda)
 • SZČO: daňové priznanie, potvrdenie o výške daňovej povinnosti potvrdené daňovým úradom, výpis z účtu na preukázanie obratov za príslušné obdobie
 • PO: výkaz ziskov a strát, súvaha za posledný kalendárny rok, potvrdenie o výške daňovej povinnosti potvrdené daňovým úradom, výpisy z účtu na preukázanie obratov za príslušné obdobie

Ako postupovať s návrhom na vklad na katastrálnom úrade?

Po podpise úverových zmlúv má každá banka osobitné podmienky. Súčasťou splnenia podmienok k čerpaniu každej hypotéky je návšteva klienta na katastri nehnuteľností so Záložnými zmluvami na zakladanú nehnuteľnosť a Návrhom na vklad záložného práva do katastra nehnuteľností, ktoré klient dostane od banky. Následne po zapísaní plomby, alebo ťarchy na list vlastníctva, banka realizuje čerpanie úveru.

Poplatky na katastri nehnuteľností, súvisiace so zápisom plomby, alebo ťarchy na list vlastníctva sú štandardne  66€ . Kataster realizuje zápis do 30 dní od podania návrhu. Pri zrýchlenom zápise je poplatok 265,50€, pričom ten je vykonaný do 15 dní od podania návrhu. 

Pri elektronickom podaní návrhu na vklad do katastra je správny poplatok znížený o polovicu, teda na 33 €. Pri zrýchlenom konaní na 133 €.Správa katastra potvrdí prijatie návrhu na vklad do katastra vyznačením dátumu a času jeho podania na pečiatke katastrálneho úradu.

Musím mať poistenie nehnuteľnosti?

Musím mať poistenie nehnuteľnosti?Poistenie nehnuteľnosti pre potreby úveru nie je podmienené zákonom. Poistenie môže byť súčasťou podmienok banky pre získanie hypotéky. Aby si banky poskytujúce hypotéky znížili riziko, vyžadujú od klienta krytie vo forme finančnej náhrady v prípade živelných udalostí, požiaru či vytopenia. Takýto typ krytia si zabezpečuje poisťovňa vo forme poistného krytia z poistenia. Pri bytoch sa poisťujú obvodové múry a okná, pri domoch je to aj strecha. Banka nevyžaduje poistenie pozemkov. Medzi dôležité body pri výbere poistných rizík zakladanej nehnuteľnosti patrí výška poistnej sumy, ktorá by mala byť minimálne vo výške úveru, optimálne však vo výške kúpnej ceny alebo hodnoty nehnuteľnosti podľa znaleckého posudku.

Ako získať dobrý kontakt na znalca?

cez www.finvia.sk (referencie, odporúčania)

Hypotekárne úvery pre podnikateľov

Hypotekárne úvery pre podnikateľov sú úvery zabezpečené nehnuteľnosťou pre živnostníkov a právnické osoby.Prostriedky z hypotekárneho úveru môžu byť v určitých prípadoch použité aj na podnikateľské aktivity. Ide o tzv. americkú hypotéku alebo bezúčelovú hypotéku, ktorá síce podľa litery zákona nie je hypotékou ale spotrebným úverom založeným nehnuteľnosťou. Parametre sú však identické ako pri klasických hypotékach. Pri americkej hypotéke totiž banka neskúma účel použitia finančných prostriedkov a tak ich môže klient využiť na čokoľvek, napríklad na financovanie podnikateľských aktivít. Obmedzenia tohto produktu sú najmä v LTV (pomer výšky úveru k hodnote zakladanej nehnuteľnosti), banky sú ochotné poskytnúť prostriedky maximálne do výšky 70-80% z hodnoty zakladanej nehnuteľnosti alebo maximálnej sumy (v priemere do 170 000 EUR). Čo sa týka úrokov, tie sa už dnes pohybujú na úrovni bežných účelových hypoték, teda v dnešnej dobe nie je problém dostať "ameriku aj za 2% úrok". Táto forma financovania podnikateľských aktivít je oproti podnikateľským úverom oveľa výhodnejšia, kvoli nižším úrokom (o polovicu a viac) a teda aj celkovej preplatenosti úveru. Navyše je možné nastaviť splatnosť na 20-30 rokov (v závislosti od podmienok konkrétnej banky), čím si vie klient znížiť splátku (pri podnikateľských úveroch je splatnosť maximálne 10 rokov) a ušetrené peniaze použiť na podnikanie. 

Ako postupovať pri získaní hypoték, ak som mal pred tým omeškania splátok?

Pri žiadateľoch, ktorí majú horšiu disciplínu splácania úverov a mesačných splátok je možné získať úver, ak splnia nasledujúce podmienky:

nový úver:

 • dopyt do centrálneho registra dlžníkov (reg. omeškaných splátok)
 • preukázanie výšky príjmu
 • preukázanie predmetu zabezpečenia
 • individuálne posúdenie žiadateľa
 • možnosti financovania úveru

konsolidácia úveru:

 • vyčíslenie zostatku úverov
 • dopyt do centrálneho registra dlžníkov (reg. omeškaných splátok)
 • preukázanie výšky príjmu
 • preukázanie predmetu zabezpečenia
 • individuálne posúdenie žiadateľa
 • možnosti financovania úveru

Spýtajte sa nás na všetko, čo vás zaujíma.

Foto

Chcem sa poradiť s finvia expertom

Tel.: +421 907 937 820

SKÚSENOSTI NAŠICH KLIENTOV

Zdenka Vrábelová Finvia expert

"Ing. Vrabelova je profesional a odbornik na slovovzaty. Vyborna komunikacia. Vrelo odporucam :o))"

- Miriam -
Lenka Nosianová Finvia expert

"Nadmieru spokojný"

Patrik Gróf Finvia expert

"Boli sme veľmi spokojní s profesionálnym prístupom. Dostali sme porovnanie relevantných produktov aj s vysvetlením rozdielov, v rámci našich potrieb. Výsledný produkt nám bol šitý na mieru a zodpovedal všetkým našim požidavkám a aktuálnej situácii, s vysvetlením benefitov aj rizík. Okrem životného poistenia na mieru sme dostali výborný sevis aj v iných oblastiach: - hypotekárny úver: porovnanie aktuálneho trhu a vypracovanie konkrétnych ponúk relevantných bánk podla našej špecifickej situácie. Asistencia v priebehu schvaľovania úveru a poradenstvo v priebehu splácania úveru, čo nám ušetrilo reálne náklady na úver - porovnanie možností poistenia nehnuteľnosti, výber najvýhodnejšej ponuky pre nás - možnosti investovania, s podrobným vysvetlením a porovnaním - audit existujúcich produktov a ich prehodnotenie - u niektorých bolo výhodnejšie ich nahradenie novými Celkovo sme získali prehľad ohľadne ponuky na trhu v produktoch, ktoré sme aktuálne potrebovali. Dostali sme vysvetlenie a možnosť pýtať sa na všetky detaily. Získali sme produkty, ktoré by sme si sami asi len ťažko vybrali, najmä čo sa týka produktov, ktoré nám sú menej známe. Komunikácia bola plynulá a promptná, čo sme ocenili špeciálne v procese schvaľovania hypotekárneho úveru. Oceňujem tiež odbornosť a schopnosť porovnať možnosti v kontexte trhu. S negatívami sme sa nestretli, za čo som vďačná. "

- Veronika H. -
Veronika Binková Finvia expert

"Pri vybavovaní relatívne komplikovanej hypotéky som si myslel, že to bude len márny pokus, ale pani Binková ma prekvapila. Ukázala, že nie je len nosičom hypoték a požiadaviek klientov, ale odborník, ktorý vie vybaviť všetko potrebné. Vyvrátila tak moju zlú skúsenosť s inými finančnými poradcami. Vrelo odporúčam."

- Lukáš Masár -
Michal Hanečka Finvia expert

"som velmi spokojný"

Anna Kveta Furiková Finvia expert

"Z mojej strany po všetkých smeroch veľká spokojnosť ďakujem Anna Kveta Furikova . "

- Vladimír Uhrina -
Lukáš Kiss Finvia expert

"Hodnotím slovom výborný, odporúčam a veľmi pekne ďakujem. "

- Ing. Igor Ružič -
Ingrid Urbanová Finvia expert

"Skvelá finančná a hypotekárna profesionálka,ktorá je vždy ochotná pomôcť a poradiť.Vrelo odporúčam."

- Michal Pavúček -
Martina Kružliak Pucherová Finvia expert

"Príjemná, nenásilná, vždy promptná , ochotná riešiť moje požiadavky s inštitúciami."

- Michal Godál -
Michaela Lörincová Finvia expert

"Pani Lörincovú na 100% odporučam pre jej profesionalitu a ľudský prístup."

- Kristína -
Matej Salay Finvia expert

"Celkovo som s produktom a vybavením spokojná, pán Salay sa očividne vyzná. Vedel presne čo robí. Keďže som sa prvýkrát stretla s týmito službami a prvýkrát kupovala nehnuteľnosť, očakávala som aj rady a typy. Tu som by som našla možno pár výhrad, ale celkovo všetko dopadlo výborne a som maximálne spokojná. "

- Adriana Richterová -
Roman Repáň Finvia expert

"Som absolútne spokojný"

- Milan Miklo -
Marek Durdiak Finvia expert

"Pan Durdiak sa spraval ako odbornik na pravom mieste. Vedel co a ako urobit k spokojnosti zakaznika. Velka spokojnost. Dakujem"

- Lenka Gejdošová -
Jakub Balúch Finvia expert

"Super :-) odbornik v tom co robi :-)"

- Peter -
Gabriela Kahler Finvia expert

" každému ju doporučujem. Ona vie všetko čo ako funguje a jakto má byť . Rýchlo všetko vybaví :)"

- Denis Paulovič -
Pavol Hrnko Finvia expert

"Dve slová - nadmieru spokojný."

- Lukáš Staňo -
Ladislav Bohuniczky Finvia expert

"Maximalna spokojnost,odbornik, ochotny,vzdy promptne odpoveda na otazky osobne,cez telefon,cez mail,ochotny prist za klientom, vzdy najde spravny produkt v zmysle poziadaviek,a to vzdy v dohodnutom termine,nemeska,nezabuda :-)"

- Lenka Istvanova -
Mária Chamula Finvia expert

"Nadmieru spokojny"

- Tomáš Škamla -
Ladislav Mathis Finvia expert

"Pán Ladislav Mathis bol pre mňa akoby darom z neba. V situácii, v ktorej som nutne potrebovala riešiť bytovú otázku bol neskutočne ústretový, mimoriadne odborne zdatný v danej problematike, pomohol mi vybaviť úver a zároveň hypotéku na kúpu rodinného domu cez dražbu. Bez jeho pomoci, ústretovosti a spoľahlivosti by som danú nehnuteľnosť nezískala. Splnil mne a mojej rodine náš veľký sen. Budeme mu navždy vďační a ani slovami mu nevieme vyjadriť našu vďaku. Ďakujeme veľmi pekne. "

- Ing. Janka Marcinová -
Ivana Capáková Finvia expert

"pani Capáková, je veľmi príjemná, spoľahlivá, po odbornej stránke prevláda u nej maximálna odbornosť. Ako s finančnou maklérkou som bola nadmieru spokojná a doporučila by som ju aj mojim priateľom."

- Veronika -
Iveta Repaská Finvia expert

"Hodnotím veľmi pozitívne...ochota, komunikatívnosť, maximálne nasadenie......v podstate zastrešenie všetkých náležitostí a úkonov k vybaveniu hypotekárneho úveru... ďakujem. Odporúčam."

- Jana Dziaková MUDr -
Ján Kormaník Finvia expert

"max. spokojnosť"

- Viktor -
Juraj Biskup Finvia expert

"Viac než výborné "

- Michal Štěpánek -
Michal Veselovský Finvia expert

"Veľká spokojnosť s komplexnosťou služieb. Hypotéka vyriešená rýchlo a bez zbytočných poplatkov. Odbornosť a prístup naozaj na úrovni. Odporúčam.."

- Róbert -
Jana Provazníková Finvia expert

"Príjemné vystupovanie, spoľahlivá, odborná stránka rôznych produktov mi bola zrozumiteľne vysvetlená, s produktom som spokojný. Ako o zákazníka bolo o mňa dobre postarané a doporučujem."

- T. Š. -
Juraj Richtárech Finvia expert

"Vysoká spokojnosť s p. Richtárechom po všetkých smeroch. Mesačná úspora cca 100,00 €. Ďakujem za vynikajúcu spoluprácu. "

- Patrik Martinec -
Ivan Červinka Finvia expert

"Po dlhej dobe som stretla naozaj poradcu a nie predajcu poistenia. Profesionalny pristup, zohladnenie mojich podmienok a zelani, doplnene vysvetlenim vyhod i nevyhod. Velka spokojnost, budem kontaktovat aj nabuduce."

- Jana B. -
Martina Blahušiaková Finvia expert

"p. Blahusiakova pristupuje k praci a ku klientom velmi zodpovedne a profesionalne. So sluzbami p. Blahusiakovej som bol velmi spokojny. Dakujem"

- Michal -
Silvia Kováčová Finvia expert

"Top poradca vybrala to najlepšie ...dakujem som spokojná"

- Miroslalva Kocáková -
Lucia Kováčiková Finvia expert

"Ochota, profesionálny prístup, spoľahlivosť. "

- MUDr. Peter Krehák -
Tomáš Riska Finvia expert

"Veľmi sa mi páčil prístup p. Risku a aj jeho pani manželky. Som s nimi spokojná. "

- Veronika Borsíková -
Marek Murko Finvia expert

"Bol som uplne spokojny.Pan Murko vedel vsetko vyriesit okamzite a rychlo.Maximalna spokojnost.Takto keby pracovali vsetci tak kazdy byva vo svojom. Dakujem."

- Hrozek Viliam -
Dominika Senteši Finvia expert

" „Pani Dominika Senteši mi pomohla s vybavením najvhodnejšieho investovania a životného poistenia pre celú moju rodinu a taktiež s úverom za čo jej veľmi pekne ďakujem. Pani Dominika má pozitívny a zodpovedný prístup k práci a je vždy ochotná pomôcť. Týmto ju odporúčam a ešte raz ďakujem.“ Zuzana Čentešová, Senica "

- Zuzana Čentešová -
Svetlana Kovárová Finvia expert

"Skvely a ustretovy pristup"

- Martin Borbély -
Lucia Kabzanová Finvia expert

"Určite odporúčam každému ....100% spokojnosť :-)"

- Ľuba -
Ondrej Brdiar Finvia expert

" Veľmi spokojný, ďakujem za spoluprácu. 100 %"

Ivan Janovský Finvia expert

"Zodpovedny pristup k zakaznikovi, ustretovost, spolahlivost, maximalna spokojnost z mojej strany. Doporucujem na konzultacie a poradenstvo."

- František -
Lucia Risková Finvia expert

"Profesionálny, veľmi ochotný prístup poradiť a vybaviť všetky potrebné formality. Odporúčam každému. V prípade potreby budem určite kontaktovať opäť Luciu ☺"

- Monika -
Juraj Somol Finvia expert

"Profesional, bez vyhrad"

- Martin Makiš -
Barbora Gemerová Finvia expert

"Chcem sa veĺmi pekne poďakovať Barborke za trpezlivosť, odbornosť a pomoc pri riešení refinancu a môjho finančného "chaosu". A teším sa na ďalšiu spoluprácu :-)"

- Peter Domorák -
Robert Ondrovič Finvia expert

"Veľmi pozitívne hodnotím stretnutie; kladne hodnotím ponúknutý produkt. Vynikajúca komunikácia. A celkovo velka spokojnosť. Hodnotim na výbornú 100%."

- Ivan Simonovic -
Michal Šturcel Finvia expert

"Ustretový, promtný, profesionálny"

- Vladimir Durovič -
Stanislav Vartovník Finvia expert

"Maximálna spokojnosť. Rýchle a odborné jednanie."

- Marek -
Ján Farbiak Finvia expert

"Pan Farbiak poskytol odborne rady, "boziu" trpezlivost a dotiahol celu vec do zdarneho konca."

- Matus Turcik -
Ladislav Jamrich Finvia expert

"Profesionálny a proaktívny prístup p. Jamricha mi ušetril veľa času a námahy pri orientovaní sa vo finančnom sektore. Požiadavky klienta dokáže optimálne doplniť o svoje rady a skúsenosti. Veľmi rád ho budem kontaktovať i v budúcnosti."

- Ivan Ďurovec -
Hypotéka 98.93 5 45

Napísali o nás a partneri: sme.skTrendpravdanovy casbanky.skdennik Naktualityeprofit24hodopeniazoch.sk  aktualne.skteraz.skweboviny.skhttp://www.remax-slovakia.sk/living.sk topreality.sk