Pošlite si pripomienku
na e-mail,
ak teraz nemáte čas.

Všetko o poistení majetku

Vaša nehnuteľnosť, vybavenie domácnosti sú Vašim domovom. Zistite prečo a ako ich ochrániť. 

Poistenie nehnuteľnosti

Poistenie nehnuteľnosti zahŕňa najmä krytie rizík spojených so živelnými pohromami ako sú úder blesku, požiar, zemetrasenie, povodeň, výbuch alebo pád lietadla. Konkrétny rozsah krytia závisí od poistnej zmluvy a poistného produktu.

Prečo mať poistený majetok

Poistenie majetku chráni Vašu finančnú investíciu do nehnuteľnosti v prípade živelnej katastrofy. Každý z nás pozná príbehy ľudí, ktorých majetok bol postihnutý živlom. Po znehodnotení majetku živlom nastane prirodzene otázka, z akých finančných prostriedkov majiteľ nehnuteľnosti pokryje opravy prípadných škôd, ktoré živel spôsobil. Škody sa môžu často vyšplhať až na desaťtisíce EUR, ak majiteľ nehnuteľnosti nemá uzavreté poistenie majetku, opravy musí znášať vo väčšine prípadov na vlastné náklady v plnej výške. Prepočítajte si koľko Vás bude stáť poistenie Vašej nehnuteľnosti, vyberte si produkt a uzatvorte poistnú zmluvu online z pohodlia Vášho domova.

Ako zvoliť správnu poistnú sumu poistenia majetku

Poistná suma je jeden z najdôležitejších parametrov poistenia majetku. Pri stanovení poistnej sumy odporúčame vychádzať zo znaleckého posudku alebo nadobúdacej ceny nehnuteľnosti. Poistnú sumu sa určite neoplatí umelo znižovať a mala by odrážať reálnu hodnotu nehnuteľnosti, pokiaľ svoju nehnuteľnosť poistíte na nižšiu sumu, poisťovňa môže krátiť poistné plnenie, ušetríte síce par EUR za ročné poistné, no prípadnú škodu Vám poisťovňa nemusí uhradiť v plnej výške.

Poistenie domácnosti

Poistenie domácnosti sa vzťahuje na krytie rizika krádeže, vlámania alebo živelnej katastrofy, ktoré postihne vybavenie poistenej nehnuteľnosti. Rozsah krytia jednotlivých rizík závisí od nastavenia zmluvy a poistného produktu.

Prečo mať poistenú domácnosť

Tak ako poistenie majetku chráni Vašu investíciu do samotnej nehnuteľnosti, poistenie domácnosti chráni investíciu do jej vybavenia. V dnešnej dobe sú bežné krádeže vlámaním, rovnakú škodu Vám môže spôsobiť živel, ktorý poškodí nie len samotnú nehnuteľnosť ale aj jej vybavenie. Prepočítajte si koľko Vás bude stáť poistenie Vášho majetku, vyberte si produkt a uzatvorte poistnú zmluvu online z pohodlia vášho domova. 

Ako zvoliť správnu poistnú sumu

Svoju domácnosť by ste mali poistiť v dostatočnej výške na to, aby ste z poistného plnenia mohli zabezpečiť kúpu poškodených vecí v plnej výške. Poistnú sumu sa určite neoplatí umelo znižovať, platí pravidlo, že je lepšie uzavrieť poistenie na vyššiu poistnú sumu ako poistiť domácnosť na prehnane nízku sumu, ktorá neodráža reálnu hodnotu vybavenia Vašej domácnosti.
V praxi sa Vám môže stať, že poisťovňa bude v prípade poistnej sumy, ktorá neodráža reálnu hodnotu vybavenia Vašej domácnosti, krátiť poistné plnenie.
Príklad uzavretia poistenia domácnosti na nižšiu poistnú sumu ako je jej skutočná hodnota
Hodnota vybavenia domácnosti 20,000 EUR
Poistná suma 10,000 EUR
Vzniknutá škoda 2,000 EUR
Poistné plnenie 1,000 EUR

Ako uzavrieť poistenie nehnuteľnosti

Poistenie nehnuteľnosti viete uzavrieť online, priamo z gauča, návrh poistnej zmluvy Vám príde vo forme emailu, uzavretie zmluvy potvrdíte zaplatením poistného na účet poisťovne, v ktorej s ktorou ste zmluvu uzatvorili. 

Spýtajte sa nás na všetko, čo vás zaujíma.

Foto

Chcem sa poradiť s finvia expertom

Tel.: +421 907 937 820

SKÚSENOSTI NAŠICH KLIENTOV

Eva Masaryková Finvia expert

"S p. Masarykovou spolupracujem dlhodobo. Poskytuje mi servis a poradenstvo pri hypotéke, životnom poistení i sporení. Môžem sa na ňu vždy spoľahnúť vo všetkých oblastiach financií. Je to skutočný odborník."

- Naďa Švrčková -
Katarína Pavlovičová Finvia expert

"Úplná spokojnosť. Výsledok nad očakávanie :) Celému tímu prajem veľa spokojných klientov ako som ja :)"

- Beata -
Radoslav Mihal Finvia expert

"Skvelý prístup a max spokojnosť."

- Vojto Bursík -
Ingrid Urbanová Finvia expert

"Skvelá finančná a hypotekárna profesionálka,ktorá je vždy ochotná pomôcť a poradiť.Vrelo odporúčam."

- Michal Pavúček -
Radovan Bezák Finvia expert

"S p.Bezakom sa velmi dobre spolupracovalo a nasa spolupraca bude pokracovat aj v buducnosti"

- Grmanova Terezia -
Katarína Dubcová Finvia expert

"Velka spokojnost po kazdej stranke. Som rad ze sa nam mohla venovat pani Katka ktora urobila maximum pre nasu spokojnost. Do buducna Vas budem urcite odporucat. Zelam vsetko dobre a este vela spokojnych klientov."

- Igor -
Ivan Dobrovolný Finvia expert

"Pán Ing. Dobrovolný mal počas celého obdobia riešenia našej veci veľmi profesionálny a zároveň ľudský prístup. Komunikácia z jeho strany bola vždy jasná a korektná, všetky informácie nám boli podávané promptne, zrozumiteľne a podľa reálneho stavu. Na naše otázky odpovedal ochotne a trpezlivo. Sme veľmi vďační za všetku pomoc a rady, ktorých sa nám z jeho strany dostalo. "

- Godinová Silvia -
Marek Durdiak Finvia expert

"Pan Durdiak sa spraval ako odbornik na pravom mieste. Vedel co a ako urobit k spokojnosti zakaznika. Velka spokojnost. Dakujem"

- Lenka Gejdošová -
Ján Kormaník Finvia expert

"max. spokojnosť"

- Viktor -
Dana Šiková Finvia expert

"V dnešnej dobe ak máte človeka vo svete financií, ktorému viete zveriť všetko do jeho rúk je vzácnosť ... Danke patrí jedno veľké ďakujem, nebyť jej, veľa vecí by ostalo iba snom. "

- Zuzana Hrabinská -
Michal Vyletelka Finvia expert

"Mladý, vzdelaný, šikovný a ambiciozny. "

- Mária Máčayová -
Ľubica Fábryová Finvia expert

"Profesionálny prístup, ochota v ktorúkoľvek dennú i nočnú hodinu, ústretovosť voči požiadavkám, ochota hľadať všetky možné riešenia..."

- Mária Gajdošová -
Juraj Biskup Finvia expert

"Viac než výborné "

- Michal Štěpánek -
Ján Jászberényi Finvia expert

"Bola som maximálne spokojná."

- Zuzana -
Ivan Červinka Finvia expert

"Po dlhej dobe som stretla naozaj poradcu a nie predajcu poistenia. Profesionalny pristup, zohladnenie mojich podmienok a zelani, doplnene vysvetlenim vyhod i nevyhod. Velka spokojnost, budem kontaktovat aj nabuduce."

- Jana B. -
Lucia Risková Finvia expert

"Profesionálny, veľmi ochotný prístup poradiť a vybaviť všetky potrebné formality. Odporúčam každému. V prípade potreby budem určite kontaktovať opäť Luciu ☺"

- Monika -
Miloš Blažek Finvia expert

"100% spokojnost ."

- Pavel Szele -
Ladislav Jamrich Finvia expert

"Profesionálny a proaktívny prístup p. Jamricha mi ušetril veľa času a námahy pri orientovaní sa vo finančnom sektore. Požiadavky klienta dokáže optimálne doplniť o svoje rady a skúsenosti. Veľmi rád ho budem kontaktovať i v budúcnosti."

- Ivan Ďurovec -
Stanislav Vartovník Finvia expert

"Maximálna spokojnosť. Rýchle a odborné jednanie."

- Marek -
Silvia Kováčová Finvia expert

"Top poradca vybrala to najlepšie ...dakujem som spokojná"

- Miroslalva Kocáková -
Vladimír Kubovič Finvia expert

"Spoľahlivý, rýchlo vybavil všetko úplne super. "

- Melinda Takács -
Anna Kveta Furiková Finvia expert

"Z mojej strany po všetkých smeroch veľká spokojnosť ďakujem Anna Kveta Furikova . "

- Vladimír Uhrina -
Iveta Repaská Finvia expert

"Hodnotím veľmi pozitívne...ochota, komunikatívnosť, maximálne nasadenie......v podstate zastrešenie všetkých náležitostí a úkonov k vybaveniu hypotekárneho úveru... ďakujem. Odporúčam."

- Jana Dziaková MUDr -
Ján Farbiak Finvia expert

"Pan Farbiak poskytol odborne rady, "boziu" trpezlivost a dotiahol celu vec do zdarneho konca."

- Matus Turcik -
Soňa Chmelárová Finvia expert

"Pani Chmelarova je velmi sympaticka, charizmaticka odbornicka, ktora mi "sadla" hned na prvom stretnuti. Ziskala si moju doveru a preto vsetko vybavovala za mna, za co som jej nesmierne dodnes vdacna. O nic som sa nemusela starat. Tesim sa na dalsiu spolupracu."

- Ivana T. -
Dagmara Kovalinková Finvia expert

"Nevybral som si ziadny produkt. Povodna banka ponukla nakoniec najvyhodnejsiu ponuku. Bol som vseobecne velmi spokojny s pristupom a komunikaciou so zastupcom Finvia."

- René Dragúň -
Darina Aghová Finvia expert

"JE to na 100 PERCENT.OK."

- Marian S -
Juraj Richtárech Finvia expert

"Vysoká spokojnosť s p. Richtárechom po všetkých smeroch. Mesačná úspora cca 100,00 €. Ďakujem za vynikajúcu spoluprácu. "

- Patrik Martinec -
Hypotéka 99.11 5 28

Napísali o nás a partneri: sme.skTrendpravdanovy casbanky.skdennik Naktualityeprofit24hodopeniazoch.sk  aktualne.skteraz.skweboviny.skhttp://www.remax-slovakia.sk/living.sk topreality.sk