Pošlite si pripomienku
na e-mail,
ak teraz nemáte čas.

Všetko o poistení majetku

Vaša nehnuteľnosť, vybavenie domácnosti sú Vašim domovom. Zistite prečo a ako ich ochrániť. 

Poistenie nehnuteľnosti

Poistenie nehnuteľnosti zahŕňa najmä krytie rizík spojených so živelnými pohromami ako sú úder blesku, požiar, zemetrasenie, povodeň, výbuch alebo pád lietadla. Konkrétny rozsah krytia závisí od poistnej zmluvy a poistného produktu.

Prečo mať poistený majetok

Poistenie majetku chráni Vašu finančnú investíciu do nehnuteľnosti v prípade živelnej katastrofy. Každý z nás pozná príbehy ľudí, ktorých majetok bol postihnutý živlom. Po znehodnotení majetku živlom nastane prirodzene otázka, z akých finančných prostriedkov majiteľ nehnuteľnosti pokryje opravy prípadných škôd, ktoré živel spôsobil. Škody sa môžu často vyšplhať až na desaťtisíce EUR, ak majiteľ nehnuteľnosti nemá uzavreté poistenie majetku, opravy musí znášať vo väčšine prípadov na vlastné náklady v plnej výške. Prepočítajte si koľko Vás bude stáť poistenie Vašej nehnuteľnosti, vyberte si produkt a uzatvorte poistnú zmluvu online z pohodlia Vášho domova.

Ako zvoliť správnu poistnú sumu poistenia majetku

Poistná suma je jeden z najdôležitejších parametrov poistenia majetku. Pri stanovení poistnej sumy odporúčame vychádzať zo znaleckého posudku alebo nadobúdacej ceny nehnuteľnosti. Poistnú sumu sa určite neoplatí umelo znižovať a mala by odrážať reálnu hodnotu nehnuteľnosti, pokiaľ svoju nehnuteľnosť poistíte na nižšiu sumu, poisťovňa môže krátiť poistné plnenie, ušetríte síce par EUR za ročné poistné, no prípadnú škodu Vám poisťovňa nemusí uhradiť v plnej výške.

Poistenie domácnosti

Poistenie domácnosti sa vzťahuje na krytie rizika krádeže, vlámania alebo živelnej katastrofy, ktoré postihne vybavenie poistenej nehnuteľnosti. Rozsah krytia jednotlivých rizík závisí od nastavenia zmluvy a poistného produktu.

Prečo mať poistenú domácnosť

Tak ako poistenie majetku chráni Vašu investíciu do samotnej nehnuteľnosti, poistenie domácnosti chráni investíciu do jej vybavenia. V dnešnej dobe sú bežné krádeže vlámaním, rovnakú škodu Vám môže spôsobiť živel, ktorý poškodí nie len samotnú nehnuteľnosť ale aj jej vybavenie. Prepočítajte si koľko Vás bude stáť poistenie Vášho majetku, vyberte si produkt a uzatvorte poistnú zmluvu online z pohodlia vášho domova. 

Ako zvoliť správnu poistnú sumu

Svoju domácnosť by ste mali poistiť v dostatočnej výške na to, aby ste z poistného plnenia mohli zabezpečiť kúpu poškodených vecí v plnej výške. Poistnú sumu sa určite neoplatí umelo znižovať, platí pravidlo, že je lepšie uzavrieť poistenie na vyššiu poistnú sumu ako poistiť domácnosť na prehnane nízku sumu, ktorá neodráža reálnu hodnotu vybavenia Vašej domácnosti.
V praxi sa Vám môže stať, že poisťovňa bude v prípade poistnej sumy, ktorá neodráža reálnu hodnotu vybavenia Vašej domácnosti, krátiť poistné plnenie.
Príklad uzavretia poistenia domácnosti na nižšiu poistnú sumu ako je jej skutočná hodnota
Hodnota vybavenia domácnosti 20,000 EUR
Poistná suma 10,000 EUR
Vzniknutá škoda 2,000 EUR
Poistné plnenie 1,000 EUR

Ako uzavrieť poistenie nehnuteľnosti

Poistenie nehnuteľnosti viete uzavrieť online, priamo z gauča, návrh poistnej zmluvy Vám príde vo forme emailu, uzavretie zmluvy potvrdíte zaplatením poistného na účet poisťovne, v ktorej s ktorou ste zmluvu uzatvorili. 

Spýtajte sa nás na všetko, čo vás zaujíma.

Foto

Chcem sa poradiť s finvia expertom

Tel.: +421 907 937 820

SKÚSENOSTI NAŠICH KLIENTOV

Lucia Risková Finvia expert

"Profesionálny, veľmi ochotný prístup poradiť a vybaviť všetky potrebné formality. Odporúčam každému. V prípade potreby budem určite kontaktovať opäť Luciu ☺"

- Monika -
Martina Kružliak Pucherová Finvia expert

"Príjemná, nenásilná, vždy promptná , ochotná riešiť moje požiadavky s inštitúciami."

- Michal Godál -
Tomáš Riska Finvia expert

"Veľmi sa mi páčil prístup p. Risku a aj jeho pani manželky. Som s nimi spokojná. "

- Veronika Borsíková -
Juraj Richtárech Finvia expert

"Vysoká spokojnosť s p. Richtárechom po všetkých smeroch. Mesačná úspora cca 100,00 €. Ďakujem za vynikajúcu spoluprácu. "

- Patrik Martinec -
Radoslav Mihal Finvia expert

"Skvelý prístup a max spokojnosť."

- Vojto Bursík -
Iveta Zúbeková Finvia expert

"Výborná spolupráca, poradenstvo odporúčam na 100%. Vidieť že sa slečna Zúbeková rozumie finančným záležitostiam, čo sa týka hypotekárnych úverov, pôžičiek aj poisteniu. Vie poradiť aj vybaviť všetky záležitosti ohladom úverov. Mne osobne veľmi pomohla kúpiť dom, vybaviť úver aj poistku. Keby som si mala vybrať v budúcnosti finančného poradcu, určite by som neváhala a kontaktovala slečnu Zúbekovú."

- Simona F. -
Darina Aghová Finvia expert

"JE to na 100 PERCENT.OK."

- Marian S -
Iveta Repaská Finvia expert

"Hodnotím veľmi pozitívne...ochota, komunikatívnosť, maximálne nasadenie......v podstate zastrešenie všetkých náležitostí a úkonov k vybaveniu hypotekárneho úveru... ďakujem. Odporúčam."

- Jana Dziaková MUDr -
Ladislav Jamrich Finvia expert

"Profesionálny a proaktívny prístup p. Jamricha mi ušetril veľa času a námahy pri orientovaní sa vo finančnom sektore. Požiadavky klienta dokáže optimálne doplniť o svoje rady a skúsenosti. Veľmi rád ho budem kontaktovať i v budúcnosti."

- Ivan Ďurovec -
Hanka Potoret Finvia expert

"S pani Hankou som bol nadmierou spokojný. Splnila všetky moje požiadavky na 100 % . Najviac sa mi páči jej ľudský prístup . Určite sa v prípade potreby na ňu obrátim aj v budúcnosti. "

- Ján -
Zuzana Tvarošková Finvia expert

"Skvelý prístup, veľmi dobrý rozhľad na trhu a veľká flexibilita pri dohadovaní stretnutí. Ďakujeme"

- Tomáš Šrubař -
Anna Kveta Furiková Finvia expert

"Z mojej strany po všetkých smeroch veľká spokojnosť ďakujem Anna Kveta Furikova . "

- Vladimír Uhrina -
Patrik Gróf Finvia expert

"Boli sme veľmi spokojní s profesionálnym prístupom. Dostali sme porovnanie relevantných produktov aj s vysvetlením rozdielov, v rámci našich potrieb. Výsledný produkt nám bol šitý na mieru a zodpovedal všetkým našim požidavkám a aktuálnej situácii, s vysvetlením benefitov aj rizík. Okrem životného poistenia na mieru sme dostali výborný sevis aj v iných oblastiach: - hypotekárny úver: porovnanie aktuálneho trhu a vypracovanie konkrétnych ponúk relevantných bánk podla našej špecifickej situácie. Asistencia v priebehu schvaľovania úveru a poradenstvo v priebehu splácania úveru, čo nám ušetrilo reálne náklady na úver - porovnanie možností poistenia nehnuteľnosti, výber najvýhodnejšej ponuky pre nás - možnosti investovania, s podrobným vysvetlením a porovnaním - audit existujúcich produktov a ich prehodnotenie - u niektorých bolo výhodnejšie ich nahradenie novými Celkovo sme získali prehľad ohľadne ponuky na trhu v produktoch, ktoré sme aktuálne potrebovali. Dostali sme vysvetlenie a možnosť pýtať sa na všetky detaily. Získali sme produkty, ktoré by sme si sami asi len ťažko vybrali, najmä čo sa týka produktov, ktoré nám sú menej známe. Komunikácia bola plynulá a promptná, čo sme ocenili špeciálne v procese schvaľovania hypotekárneho úveru. Oceňujem tiež odbornosť a schopnosť porovnať možnosti v kontexte trhu. S negatívami sme sa nestretli, za čo som vďačná. "

- Veronika H. -
Ján Kormaník Finvia expert

"max. spokojnosť"

- Viktor -
Radovan Bezák Finvia expert

"S p.Bezakom sa velmi dobre spolupracovalo a nasa spolupraca bude pokracovat aj v buducnosti"

- Grmanova Terezia -
Eva Masaryková Finvia expert

"S p. Masarykovou spolupracujem dlhodobo. Poskytuje mi servis a poradenstvo pri hypotéke, životnom poistení i sporení. Môžem sa na ňu vždy spoľahnúť vo všetkých oblastiach financií. Je to skutočný odborník."

- Naďa Švrčková -
Ján Farbiak Finvia expert

"Pan Farbiak poskytol odborne rady, "boziu" trpezlivost a dotiahol celu vec do zdarneho konca."

- Matus Turcik -
Juraj Biskup Finvia expert

"Viac než výborné "

- Michal Štěpánek -
Stanislav Vartovník Finvia expert

"Maximálna spokojnosť. Rýchle a odborné jednanie."

- Marek -
Soňa Chmelárová Finvia expert

"Pani Chmelarova je velmi sympaticka, charizmaticka odbornicka, ktora mi "sadla" hned na prvom stretnuti. Ziskala si moju doveru a preto vsetko vybavovala za mna, za co som jej nesmierne dodnes vdacna. O nic som sa nemusela starat. Tesim sa na dalsiu spolupracu."

- Ivana T. -
Ivan Dobrovolný Finvia expert

"Pán Ing. Dobrovolný mal počas celého obdobia riešenia našej veci veľmi profesionálny a zároveň ľudský prístup. Komunikácia z jeho strany bola vždy jasná a korektná, všetky informácie nám boli podávané promptne, zrozumiteľne a podľa reálneho stavu. Na naše otázky odpovedal ochotne a trpezlivo. Sme veľmi vďační za všetku pomoc a rady, ktorých sa nám z jeho strany dostalo. "

- Godinová Silvia -
Ján Jászberényi Finvia expert

"Bola som maximálne spokojná."

- Zuzana -
Ľubica Fábryová Finvia expert

"Profesionálny prístup, ochota v ktorúkoľvek dennú i nočnú hodinu, ústretovosť voči požiadavkám, ochota hľadať všetky možné riešenia..."

- Mária Gajdošová -
Silvia Kováčová Finvia expert

"Top poradca vybrala to najlepšie ...dakujem som spokojná"

- Miroslalva Kocáková -
Lucia Kováčiková Finvia expert

"Ochota, profesionálny prístup, spoľahlivosť. "

- MUDr. Peter Krehák -
Ivan Červinka Finvia expert

"Po dlhej dobe som stretla naozaj poradcu a nie predajcu poistenia. Profesionalny pristup, zohladnenie mojich podmienok a zelani, doplnene vysvetlenim vyhod i nevyhod. Velka spokojnost, budem kontaktovat aj nabuduce."

- Jana B. -
Ingrid Urbanová Finvia expert

"Skvelá finančná a hypotekárna profesionálka,ktorá je vždy ochotná pomôcť a poradiť.Vrelo odporúčam."

- Michal Pavúček -
Andrea Rojková Finvia expert

"S obchodníčkou Andreou Rojkovou som veľmi spokojná, vysoká odbornosť i spoľahlivosť, výborná komunikácia, produkt nastavený podľa mojich požiadaviek."

- Andrea Mažecová -
Ida Čaládiová Finvia expert

"s prácou pani Čaládiovej som nadmieru spokojná - promptnosť, spoľahlivosť jej prístupu ku klientovi je vynikajúca niet čo dodať "

- Krumpálová -
Katarína Pavlovičová Finvia expert

"Úplná spokojnosť. Výsledok nad očakávanie :) Celému tímu prajem veľa spokojných klientov ako som ja :)"

- Beata -
Marek Durdiak Finvia expert

"Pan Durdiak sa spraval ako odbornik na pravom mieste. Vedel co a ako urobit k spokojnosti zakaznika. Velka spokojnost. Dakujem"

- Lenka Gejdošová -
Hypotéka 98.71 5 31

Napísali o nás a partneri: sme.skTrendpravdanovy casbanky.skdennik Naktualityeprofit24hodopeniazoch.sk  aktualne.skteraz.skweboviny.skhttp://www.remax-slovakia.sk/living.sk topreality.sk