Pošlite si pripomienku
na e-mail,
ak teraz nemáte čas.

Všetko o životnom poistení

Zamyslite sa v akej situácii sa možete ocitnúť Vy a Vaša rodina ak dlhodobo prídete o príjem v dôsledku úrazu alebo choroby.

Prečo by ste mali uzatvoriť životné poistenie?

Životné poistenie potrebuje každý, koho najbližší môžu po jeho strate trpieť z nedostatku financií. Poistením zabezpečíte Vašu rodinu aj v prípade smrti. Hotovosť vyplatená z poistného plnenia môže nahradiť Váš príjem a pomôcť Vašej rodine udržať si aj naďalej úroveň, na ktorú je zvyknutá.

Ak žijete v manželstve bez detí

Mnoho ľudí sa mylne domnieva, že nemusí premýšľať o životnom poistení, kým nemá deti. Predstavte si však, že by ste zrazu boli na platenie všetkých výdavkov sami, bez svojho partnera. Ste schopní zvládnuť splácanie pôžičiek, úverov, financovať každodenný život a udržať si aktuálnu životnú úroveň?

Ak žijete v manželstve s deťmi

Väčšina rodín počíta v rozpočte s príjmami oboch partnerov. Vaše finančné záväzky však musíte plniť aj keď zrazu prídete o jeden z príjmov. Vedeli by ste aj naďalej financovať vzdelanie a aktivity vašich detí, zvládli by ste dnešné pravidelné výdavky? Životné poistenie vám môže výrazne pomôcť, ak sa vyskytnete v ťažkej životnej situácii. Vaše plány do budúcnosti a vzdelanie vašich detí tak môže ostať neohrozené.

Ak ste samoživiteľ

Ako rodič ste opatrovateľ, živiteľ rodiny, kuchár, vodič, vychovávateľ a ešte oveľa viac v jednom. Napriek tomu takmer štyria z 10 samoživiteľov nemajú životné poistenie. A pritom práve oni nosia na svojich ramenách obrovskú zodpovednosť. Ak patríte k nim, je potrebné, aby ste sa zamysleli nad finančnou budúcnosťou svojich detí a zabezpečili ich do budúcnosti práve vďaka životnému poisteniu.

Ak ste na materskej

Len preto, že vám mesačne nechodí na účet plat, neznamená to, že finančne neprispievate do vašej rodiny. Starostlivosť o deti, nákupy, upratovanie a ďalšie aktivity pre domácnosť sú všetko dôležité úlohy, ktoré sa často silne podceňujú. Už dávno vieme, že materská dovolenka nie je dovolenka. Vďaka životnému poisteniu partnera si môžete dovoliť ostať doma a starať sa o deti a domácnosť napriek nepríjemnej situácii.

Ak sú vaše deti už dospelé

Len preto, že Vaše deti už riešia svoj vlastný život a hypotéky, nemusí to nutne znamenať, že životné poistenie nepotrebujete. Ak sa Vám niečo stane, ešte stále ostáva Váš partner, ktorý v tomto prípade bude musieť zápasiť s každodennými životnými nákladmi. Životné poistenie mu pomôže udržať si životný štýl, pre ktorý ste v živote tak tvrdo pracovali. Vaše deti sa možno postarajú, ale aj vy mu môžete dopriať život a dôchodok na úrovni.

Ak podnikáte

Okrem Vašej rodiny môže životné poistenie ochrániť aj Vaše podnikanie. Životné poistenie môže spoločnosti pomôcť mnohými spôsobmi. Napríklad môže byť štruktúrované tak, aby v prípade smrti jedného z majiteľov dostali zostávajúci vlastníci vopred dohodnutú cenu na odkúpenie spoločnosti. Týmto spôsobom majitelia získajú podnik a rodina peniaze. V prípade úmrtia kľúčových zamestnancov si môžete poistenie nastaviť tak, aby firma dostala finančnú pomoc kým nájde náhradu či vyskúša alternatívne usporiadanie.

Ak ste slobodný

Väčšina slobodných ľudí nepotrebuje životné poistenie, pretože nikto na nich nie je finančne závislý. Existujú však mnohé výnimky. Napríklad, niektorí slobodní ľudia poskytujú finančnú podporu starým rodičom, rodičom, či súrodencom so špeciálnymi potrebami. Iní môžu mať dlhy, ktoré nechcú preniesť na svojich rodinných príslušníkov. Výhodné podmienky poistenia sú ďalším dôvodom, prečo uvažovať o životnom poistení. Ak ste „single“, ste mladý, zdravý a nemáte v rodine zdravotné problémy, budete odmenený skvelými cenami a výhodami.

Ak ste už na dôchodku

V závislosti od hodnoty Vášho majetku, musia Vaši dediči zaplatit príslušné poplatky za dedičské konanie. Ak však máte uzatvorené životné poistenie, peniaze z neho dostanú dediči ihneď, tieto prostriedky môžu byť použité na pokrytie pohrebných nákladov ale aj poplatkov za dedičské konanie, bez toho, aby museli dedičia narýchlo likvidovať ďalší majetok, často za zlomok jeho skutočnej hodnoty. 

Spýtajte sa nás na všetko, čo vás zaujíma.

Foto

Chcem sa poradiť s finvia expertom

Tel.: +421 907 937 820

SKÚSENOSTI NAŠICH KLIENTOV

Anna Kveta Furiková Finvia expert

"Z mojej strany po všetkých smeroch veľká spokojnosť ďakujem Anna Kveta Furikova . "

- Vladimír Uhrina -
Andrea Rojková Finvia expert

"S obchodníčkou Andreou Rojkovou som veľmi spokojná, vysoká odbornosť i spoľahlivosť, výborná komunikácia, produkt nastavený podľa mojich požiadaviek."

- Andrea Mažecová -
Stanislav Vartovník Finvia expert

"Maximálna spokojnosť. Rýchle a odborné jednanie."

- Marek -
Ján Kormaník Finvia expert

"max. spokojnosť"

- Viktor -
Lucia Risková Finvia expert

"Profesionálny, veľmi ochotný prístup poradiť a vybaviť všetky potrebné formality. Odporúčam každému. V prípade potreby budem určite kontaktovať opäť Luciu ☺"

- Monika -
Ján Farbiak Finvia expert

"Pan Farbiak poskytol odborne rady, "boziu" trpezlivost a dotiahol celu vec do zdarneho konca."

- Matus Turcik -
Ladislav Jamrich Finvia expert

"Profesionálny a proaktívny prístup p. Jamricha mi ušetril veľa času a námahy pri orientovaní sa vo finančnom sektore. Požiadavky klienta dokáže optimálne doplniť o svoje rady a skúsenosti. Veľmi rád ho budem kontaktovať i v budúcnosti."

- Ivan Ďurovec -
Juraj Richtárech Finvia expert

"Vysoká spokojnosť s p. Richtárechom po všetkých smeroch. Mesačná úspora cca 100,00 €. Ďakujem za vynikajúcu spoluprácu. "

- Patrik Martinec -
Darina Aghová Finvia expert

"JE to na 100 PERCENT.OK."

- Marian S -
Silvia Kováčová Finvia expert

"Top poradca vybrala to najlepšie ...dakujem som spokojná"

- Miroslalva Kocáková -
Katarína Pavlovičová Finvia expert

"Úplná spokojnosť. Výsledok nad očakávanie :) Celému tímu prajem veľa spokojných klientov ako som ja :)"

- Beata -
Radovan Bezák Finvia expert

"S p.Bezakom sa velmi dobre spolupracovalo a nasa spolupraca bude pokracovat aj v buducnosti"

- Grmanova Terezia -
Iveta Zúbeková Finvia expert

"Výborná spolupráca, poradenstvo odporúčam na 100%. Vidieť že sa slečna Zúbeková rozumie finančným záležitostiam, čo sa týka hypotekárnych úverov, pôžičiek aj poisteniu. Vie poradiť aj vybaviť všetky záležitosti ohladom úverov. Mne osobne veľmi pomohla kúpiť dom, vybaviť úver aj poistku. Keby som si mala vybrať v budúcnosti finančného poradcu, určite by som neváhala a kontaktovala slečnu Zúbekovú."

- Simona F. -
Juraj Biskup Finvia expert

"Viac než výborné "

- Michal Štěpánek -
Tomáš Riska Finvia expert

"Veľmi sa mi páčil prístup p. Risku a aj jeho pani manželky. Som s nimi spokojná. "

- Veronika Borsíková -
Soňa Chmelárová Finvia expert

"Pani Chmelarova je velmi sympaticka, charizmaticka odbornicka, ktora mi "sadla" hned na prvom stretnuti. Ziskala si moju doveru a preto vsetko vybavovala za mna, za co som jej nesmierne dodnes vdacna. O nic som sa nemusela starat. Tesim sa na dalsiu spolupracu."

- Ivana T. -
Iveta Repaská Finvia expert

"Hodnotím veľmi pozitívne...ochota, komunikatívnosť, maximálne nasadenie......v podstate zastrešenie všetkých náležitostí a úkonov k vybaveniu hypotekárneho úveru... ďakujem. Odporúčam."

- Jana Dziaková MUDr -
Marek Durdiak Finvia expert

"Pan Durdiak sa spraval ako odbornik na pravom mieste. Vedel co a ako urobit k spokojnosti zakaznika. Velka spokojnost. Dakujem"

- Lenka Gejdošová -
Ida Čaládiová Finvia expert

"s prácou pani Čaládiovej som nadmieru spokojná - promptnosť, spoľahlivosť jej prístupu ku klientovi je vynikajúca niet čo dodať "

- Krumpálová -
Ján Jászberényi Finvia expert

"Bola som maximálne spokojná."

- Zuzana -
Eva Masaryková Finvia expert

"S p. Masarykovou spolupracujem dlhodobo. Poskytuje mi servis a poradenstvo pri hypotéke, životnom poistení i sporení. Môžem sa na ňu vždy spoľahnúť vo všetkých oblastiach financií. Je to skutočný odborník."

- Naďa Švrčková -
Martina Kružliak Pucherová Finvia expert

"Príjemná, nenásilná, vždy promptná , ochotná riešiť moje požiadavky s inštitúciami."

- Michal Godál -
Hanka Potoret Finvia expert

"S pani Hankou som bol nadmierou spokojný. Splnila všetky moje požiadavky na 100 % . Najviac sa mi páči jej ľudský prístup . Určite sa v prípade potreby na ňu obrátim aj v budúcnosti. "

- Ján -
Ivan Dobrovolný Finvia expert

"Pán Ing. Dobrovolný mal počas celého obdobia riešenia našej veci veľmi profesionálny a zároveň ľudský prístup. Komunikácia z jeho strany bola vždy jasná a korektná, všetky informácie nám boli podávané promptne, zrozumiteľne a podľa reálneho stavu. Na naše otázky odpovedal ochotne a trpezlivo. Sme veľmi vďační za všetku pomoc a rady, ktorých sa nám z jeho strany dostalo. "

- Godinová Silvia -
Patrik Gróf Finvia expert

"Boli sme veľmi spokojní s profesionálnym prístupom. Dostali sme porovnanie relevantných produktov aj s vysvetlením rozdielov, v rámci našich potrieb. Výsledný produkt nám bol šitý na mieru a zodpovedal všetkým našim požidavkám a aktuálnej situácii, s vysvetlením benefitov aj rizík. Okrem životného poistenia na mieru sme dostali výborný sevis aj v iných oblastiach: - hypotekárny úver: porovnanie aktuálneho trhu a vypracovanie konkrétnych ponúk relevantných bánk podla našej špecifickej situácie. Asistencia v priebehu schvaľovania úveru a poradenstvo v priebehu splácania úveru, čo nám ušetrilo reálne náklady na úver - porovnanie možností poistenia nehnuteľnosti, výber najvýhodnejšej ponuky pre nás - možnosti investovania, s podrobným vysvetlením a porovnaním - audit existujúcich produktov a ich prehodnotenie - u niektorých bolo výhodnejšie ich nahradenie novými Celkovo sme získali prehľad ohľadne ponuky na trhu v produktoch, ktoré sme aktuálne potrebovali. Dostali sme vysvetlenie a možnosť pýtať sa na všetky detaily. Získali sme produkty, ktoré by sme si sami asi len ťažko vybrali, najmä čo sa týka produktov, ktoré nám sú menej známe. Komunikácia bola plynulá a promptná, čo sme ocenili špeciálne v procese schvaľovania hypotekárneho úveru. Oceňujem tiež odbornosť a schopnosť porovnať možnosti v kontexte trhu. S negatívami sme sa nestretli, za čo som vďačná. "

- Veronika H. -
Radoslav Mihal Finvia expert

"Skvelý prístup a max spokojnosť."

- Vojto Bursík -
Ingrid Urbanová Finvia expert

"Skvelá finančná a hypotekárna profesionálka,ktorá je vždy ochotná pomôcť a poradiť.Vrelo odporúčam."

- Michal Pavúček -
Ivan Červinka Finvia expert

"Po dlhej dobe som stretla naozaj poradcu a nie predajcu poistenia. Profesionalny pristup, zohladnenie mojich podmienok a zelani, doplnene vysvetlenim vyhod i nevyhod. Velka spokojnost, budem kontaktovat aj nabuduce."

- Jana B. -
Zuzana Tvarošková Finvia expert

"Skvelý prístup, veľmi dobrý rozhľad na trhu a veľká flexibilita pri dohadovaní stretnutí. Ďakujeme"

- Tomáš Šrubař -
Lucia Kováčiková Finvia expert

"Ochota, profesionálny prístup, spoľahlivosť. "

- MUDr. Peter Krehák -
Ľubica Fábryová Finvia expert

"Profesionálny prístup, ochota v ktorúkoľvek dennú i nočnú hodinu, ústretovosť voči požiadavkám, ochota hľadať všetky možné riešenia..."

- Mária Gajdošová -
Hypotéka 98.71 5 31

Napísali o nás a partneri: sme.skTrendpravdanovy casbanky.skdennik Naktualityeprofit24hodopeniazoch.sk  aktualne.skteraz.skweboviny.skhttp://www.remax-slovakia.sk/living.sk topreality.sk