Pošlite si pripomienku
na e-mail,
ak teraz nemáte čas.

Všetko o životnom poistení

Zamyslite sa v akej situácii sa možete ocitnúť Vy a Vaša rodina ak dlhodobo prídete o príjem v dôsledku úrazu alebo choroby.

Prečo by ste mali uzatvoriť životné poistenie?

Životné poistenie potrebuje každý, koho najbližší môžu po jeho strate trpieť z nedostatku financií. Poistením zabezpečíte Vašu rodinu aj v prípade smrti. Hotovosť vyplatená z poistného plnenia môže nahradiť Váš príjem a pomôcť Vašej rodine udržať si aj naďalej úroveň, na ktorú je zvyknutá.

Ak žijete v manželstve bez detí

Mnoho ľudí sa mylne domnieva, že nemusí premýšľať o životnom poistení, kým nemá deti. Predstavte si však, že by ste zrazu boli na platenie všetkých výdavkov sami, bez svojho partnera. Ste schopní zvládnuť splácanie pôžičiek, úverov, financovať každodenný život a udržať si aktuálnu životnú úroveň?

Ak žijete v manželstve s deťmi

Väčšina rodín počíta v rozpočte s príjmami oboch partnerov. Vaše finančné záväzky však musíte plniť aj keď zrazu prídete o jeden z príjmov. Vedeli by ste aj naďalej financovať vzdelanie a aktivity vašich detí, zvládli by ste dnešné pravidelné výdavky? Životné poistenie vám môže výrazne pomôcť, ak sa vyskytnete v ťažkej životnej situácii. Vaše plány do budúcnosti a vzdelanie vašich detí tak môže ostať neohrozené.

Ak ste samoživiteľ

Ako rodič ste opatrovateľ, živiteľ rodiny, kuchár, vodič, vychovávateľ a ešte oveľa viac v jednom. Napriek tomu takmer štyria z 10 samoživiteľov nemajú životné poistenie. A pritom práve oni nosia na svojich ramenách obrovskú zodpovednosť. Ak patríte k nim, je potrebné, aby ste sa zamysleli nad finančnou budúcnosťou svojich detí a zabezpečili ich do budúcnosti práve vďaka životnému poisteniu.

Ak ste na materskej

Len preto, že vám mesačne nechodí na účet plat, neznamená to, že finančne neprispievate do vašej rodiny. Starostlivosť o deti, nákupy, upratovanie a ďalšie aktivity pre domácnosť sú všetko dôležité úlohy, ktoré sa často silne podceňujú. Už dávno vieme, že materská dovolenka nie je dovolenka. Vďaka životnému poisteniu partnera si môžete dovoliť ostať doma a starať sa o deti a domácnosť napriek nepríjemnej situácii.

Ak sú vaše deti už dospelé

Len preto, že Vaše deti už riešia svoj vlastný život a hypotéky, nemusí to nutne znamenať, že životné poistenie nepotrebujete. Ak sa Vám niečo stane, ešte stále ostáva Váš partner, ktorý v tomto prípade bude musieť zápasiť s každodennými životnými nákladmi. Životné poistenie mu pomôže udržať si životný štýl, pre ktorý ste v živote tak tvrdo pracovali. Vaše deti sa možno postarajú, ale aj vy mu môžete dopriať život a dôchodok na úrovni.

Ak podnikáte

Okrem Vašej rodiny môže životné poistenie ochrániť aj Vaše podnikanie. Životné poistenie môže spoločnosti pomôcť mnohými spôsobmi. Napríklad môže byť štruktúrované tak, aby v prípade smrti jedného z majiteľov dostali zostávajúci vlastníci vopred dohodnutú cenu na odkúpenie spoločnosti. Týmto spôsobom majitelia získajú podnik a rodina peniaze. V prípade úmrtia kľúčových zamestnancov si môžete poistenie nastaviť tak, aby firma dostala finančnú pomoc kým nájde náhradu či vyskúša alternatívne usporiadanie.

Ak ste slobodný

Väčšina slobodných ľudí nepotrebuje životné poistenie, pretože nikto na nich nie je finančne závislý. Existujú však mnohé výnimky. Napríklad, niektorí slobodní ľudia poskytujú finančnú podporu starým rodičom, rodičom, či súrodencom so špeciálnymi potrebami. Iní môžu mať dlhy, ktoré nechcú preniesť na svojich rodinných príslušníkov. Výhodné podmienky poistenia sú ďalším dôvodom, prečo uvažovať o životnom poistení. Ak ste „single“, ste mladý, zdravý a nemáte v rodine zdravotné problémy, budete odmenený skvelými cenami a výhodami.

Ak ste už na dôchodku

V závislosti od hodnoty Vášho majetku, musia Vaši dediči zaplatit príslušné poplatky za dedičské konanie. Ak však máte uzatvorené životné poistenie, peniaze z neho dostanú dediči ihneď, tieto prostriedky môžu byť použité na pokrytie pohrebných nákladov ale aj poplatkov za dedičské konanie, bez toho, aby museli dedičia narýchlo likvidovať ďalší majetok, často za zlomok jeho skutočnej hodnoty. 

Spýtajte sa nás na všetko, čo vás zaujíma.

Foto

Chcem sa poradiť s finvia expertom

Tel.: +421 907 937 820

SKÚSENOSTI NAŠICH KLIENTOV

Iveta Repaská Finvia expert

"Hodnotím veľmi pozitívne...ochota, komunikatívnosť, maximálne nasadenie......v podstate zastrešenie všetkých náležitostí a úkonov k vybaveniu hypotekárneho úveru... ďakujem. Odporúčam."

- Jana Dziaková MUDr -
Lukáš Kiss Finvia expert

"Hodnotím slovom výborný, odporúčam a veľmi pekne ďakujem. "

- Ing. Igor Ružič -
Patrik Gróf Finvia expert

"Boli sme veľmi spokojní s profesionálnym prístupom. Dostali sme porovnanie relevantných produktov aj s vysvetlením rozdielov, v rámci našich potrieb. Výsledný produkt nám bol šitý na mieru a zodpovedal všetkým našim požidavkám a aktuálnej situácii, s vysvetlením benefitov aj rizík. Okrem životného poistenia na mieru sme dostali výborný sevis aj v iných oblastiach: - hypotekárny úver: porovnanie aktuálneho trhu a vypracovanie konkrétnych ponúk relevantných bánk podla našej špecifickej situácie. Asistencia v priebehu schvaľovania úveru a poradenstvo v priebehu splácania úveru, čo nám ušetrilo reálne náklady na úver - porovnanie možností poistenia nehnuteľnosti, výber najvýhodnejšej ponuky pre nás - možnosti investovania, s podrobným vysvetlením a porovnaním - audit existujúcich produktov a ich prehodnotenie - u niektorých bolo výhodnejšie ich nahradenie novými Celkovo sme získali prehľad ohľadne ponuky na trhu v produktoch, ktoré sme aktuálne potrebovali. Dostali sme vysvetlenie a možnosť pýtať sa na všetky detaily. Získali sme produkty, ktoré by sme si sami asi len ťažko vybrali, najmä čo sa týka produktov, ktoré nám sú menej známe. Komunikácia bola plynulá a promptná, čo sme ocenili špeciálne v procese schvaľovania hypotekárneho úveru. Oceňujem tiež odbornosť a schopnosť porovnať možnosti v kontexte trhu. S negatívami sme sa nestretli, za čo som vďačná. "

- Veronika H. -
Juraj Richtárech Finvia expert

"Vysoká spokojnosť s p. Richtárechom po všetkých smeroch. Mesačná úspora cca 100,00 €. Ďakujem za vynikajúcu spoluprácu. "

- Patrik Martinec -
Ladislav Jamrich Finvia expert

"Profesionálny a proaktívny prístup p. Jamricha mi ušetril veľa času a námahy pri orientovaní sa vo finančnom sektore. Požiadavky klienta dokáže optimálne doplniť o svoje rady a skúsenosti. Veľmi rád ho budem kontaktovať i v budúcnosti."

- Ivan Ďurovec -
Ladislav Mathis Finvia expert

"Pán Ladislav Mathis bol pre mňa akoby darom z neba. V situácii, v ktorej som nutne potrebovala riešiť bytovú otázku bol neskutočne ústretový, mimoriadne odborne zdatný v danej problematike, pomohol mi vybaviť úver a zároveň hypotéku na kúpu rodinného domu cez dražbu. Bez jeho pomoci, ústretovosti a spoľahlivosti by som danú nehnuteľnosť nezískala. Splnil mne a mojej rodine náš veľký sen. Budeme mu navždy vďační a ani slovami mu nevieme vyjadriť našu vďaku. Ďakujeme veľmi pekne. "

- Ing. Janka Marcinová -
Matej Salay Finvia expert

"Celkovo som s produktom a vybavením spokojná, pán Salay sa očividne vyzná. Vedel presne čo robí. Keďže som sa prvýkrát stretla s týmito službami a prvýkrát kupovala nehnuteľnosť, očakávala som aj rady a typy. Tu som by som našla možno pár výhrad, ale celkovo všetko dopadlo výborne a som maximálne spokojná. "

- Adriana Richterová -
Ingrid Urbanová Finvia expert

"Skvelá finančná a hypotekárna profesionálka,ktorá je vždy ochotná pomôcť a poradiť.Vrelo odporúčam."

- Michal Pavúček -
Marek Murko Finvia expert

"Bol som uplne spokojny.Pan Murko vedel vsetko vyriesit okamzite a rychlo.Maximalna spokojnost.Takto keby pracovali vsetci tak kazdy byva vo svojom. Dakujem."

- Hrozek Viliam -
Zdenka Vrábelová Finvia expert

"Ing. Vrabelova je profesional a odbornik na slovovzaty. Vyborna komunikacia. Vrelo odporucam :o))"

- Miriam -
Radovan Bezák Finvia expert

"S p.Bezakom sa velmi dobre spolupracovalo a nasa spolupraca bude pokracovat aj v buducnosti"

- Grmanova Terezia -
Ivan Janovský Finvia expert

"Zodpovedny pristup k zakaznikovi, ustretovost, spolahlivost, maximalna spokojnost z mojej strany. Doporucujem na konzultacie a poradenstvo."

- František -
Ján Jászberényi Finvia expert

"Bola som maximálne spokojná."

- Zuzana -
Ivan Kysucký Finvia expert

"Spokojnosť na 120%. Srdečná vďaka "

- Tomáš Kuban -
Michal Šturcel Finvia expert

"Ustretový, promtný, profesionálny"

- Vladimir Durovič -
Lucia Risková Finvia expert

"Profesionálny, veľmi ochotný prístup poradiť a vybaviť všetky potrebné formality. Odporúčam každému. V prípade potreby budem určite kontaktovať opäť Luciu ☺"

- Monika -
Michaela Lörincová Finvia expert

"Pani Lörincovú na 100% odporučam pre jej profesionalitu a ľudský prístup."

- Kristína -
Silvia Kováčová Finvia expert

"Top poradca vybrala to najlepšie ...dakujem som spokojná"

- Miroslalva Kocáková -
Dominika Senteši Finvia expert

" „Pani Dominika Senteši mi pomohla s vybavením najvhodnejšieho investovania a životného poistenia pre celú moju rodinu a taktiež s úverom za čo jej veľmi pekne ďakujem. Pani Dominika má pozitívny a zodpovedný prístup k práci a je vždy ochotná pomôcť. Týmto ju odporúčam a ešte raz ďakujem.“ Zuzana Čentešová, Senica "

- Zuzana Čentešová -
Jana Provazníková Finvia expert

"Príjemné vystupovanie, spoľahlivá, odborná stránka rôznych produktov mi bola zrozumiteľne vysvetlená, s produktom som spokojný. Ako o zákazníka bolo o mňa dobre postarané a doporučujem."

- T. Š. -
Gabriela Kahler Finvia expert

" každému ju doporučujem. Ona vie všetko čo ako funguje a jakto má byť . Rýchlo všetko vybaví :)"

- Denis Paulovič -
Robert Ondrovič Finvia expert

"Veľmi pozitívne hodnotím stretnutie; kladne hodnotím ponúknutý produkt. Vynikajúca komunikácia. A celkovo velka spokojnosť. Hodnotim na výbornú 100%."

- Ivan Simonovic -
Juraj Somol Finvia expert

"Profesional, bez vyhrad"

- Martin Makiš -
Martina Blahušiaková Finvia expert

"p. Blahusiakova pristupuje k praci a ku klientom velmi zodpovedne a profesionalne. So sluzbami p. Blahusiakovej som bol velmi spokojny. Dakujem"

- Michal -
Martina Kružliak Pucherová Finvia expert

"Príjemná, nenásilná, vždy promptná , ochotná riešiť moje požiadavky s inštitúciami."

- Michal Godál -
Stanislav Vartovník Finvia expert

"Maximálna spokojnosť. Rýchle a odborné jednanie."

- Marek -
Roman Repáň Finvia expert

"Som absolútne spokojný"

- Milan Miklo -
Ján Farbiak Finvia expert

"Pan Farbiak poskytol odborne rady, "boziu" trpezlivost a dotiahol celu vec do zdarneho konca."

- Matus Turcik -
Mária Chamula Finvia expert

"Nadmieru spokojny"

- Tomáš Škamla -
Ondrej Brdiar Finvia expert

" Veľmi spokojný, ďakujem za spoluprácu. 100 %"

Ivan Dobrovolný Finvia expert

"Pán Ing. Dobrovolný mal počas celého obdobia riešenia našej veci veľmi profesionálny a zároveň ľudský prístup. Komunikácia z jeho strany bola vždy jasná a korektná, všetky informácie nám boli podávané promptne, zrozumiteľne a podľa reálneho stavu. Na naše otázky odpovedal ochotne a trpezlivo. Sme veľmi vďační za všetku pomoc a rady, ktorých sa nám z jeho strany dostalo. "

- Godinová Silvia -
Lenka Nosianová Finvia expert

"Nadmieru spokojný"

Hanka Potoret Finvia expert

"S pani Hankou som bol nadmierou spokojný. Splnila všetky moje požiadavky na 100 % . Najviac sa mi páči jej ľudský prístup . Určite sa v prípade potreby na ňu obrátim aj v budúcnosti. "

- Ján -
Svetlana Kovárová Finvia expert

"Skvely a ustretovy pristup"

- Martin Borbély -
Anna Kveta Furiková Finvia expert

"Z mojej strany po všetkých smeroch veľká spokojnosť ďakujem Anna Kveta Furikova . "

- Vladimír Uhrina -
Ivana Capáková Finvia expert

"pani Capáková, je veľmi príjemná, spoľahlivá, po odbornej stránke prevláda u nej maximálna odbornosť. Ako s finančnou maklérkou som bola nadmieru spokojná a doporučila by som ju aj mojim priateľom."

- Veronika -
Barbora Gemerová Finvia expert

"Chcem sa veĺmi pekne poďakovať Barborke za trpezlivosť, odbornosť a pomoc pri riešení refinancu a môjho finančného "chaosu". A teším sa na ďalšiu spoluprácu :-)"

- Peter Domorák -
Ida Čaládiová Finvia expert

"s prácou pani Čaládiovej som nadmieru spokojná - promptnosť, spoľahlivosť jej prístupu ku klientovi je vynikajúca niet čo dodať "

- Krumpálová -
Lucia Kabzanová Finvia expert

"Určite odporúčam každému ....100% spokojnosť :-)"

- Ľuba -
Ľubica Fábryová Finvia expert

"Profesionálny prístup, ochota v ktorúkoľvek dennú i nočnú hodinu, ústretovosť voči požiadavkám, ochota hľadať všetky možné riešenia..."

- Mária Gajdošová -
Michal Veselovský Finvia expert

"Veľká spokojnosť s komplexnosťou služieb. Hypotéka vyriešená rýchlo a bez zbytočných poplatkov. Odbornosť a prístup naozaj na úrovni. Odporúčam.."

- Róbert -
Juraj Biskup Finvia expert

"Viac než výborné "

- Michal Štěpánek -
Lucia Kováčiková Finvia expert

"Ochota, profesionálny prístup, spoľahlivosť. "

- MUDr. Peter Krehák -
Ján Kormaník Finvia expert

"max. spokojnosť"

- Viktor -
Michal Hanečka Finvia expert

"som velmi spokojný"

Marek Durdiak Finvia expert

"Pan Durdiak sa spraval ako odbornik na pravom mieste. Vedel co a ako urobit k spokojnosti zakaznika. Velka spokojnost. Dakujem"

- Lenka Gejdošová -
Martin Totka Finvia expert

"Pan Totka dokazal zazrak :) Ma trpezlivost (vysvetlovat veci tak, ze tomu clovek aj rozumie), vybavi aj nemozne, dalo sa na nanho vo vsetkom spolahnut. Cenim si jeho neutichajuci optimizmus a nasadenie. Som velmi rada, ze to bol prave on, co nam vybavil hypoteku a vsetko okolo toho (doslova vsetko). Dufam, ze sa tato pochvala dostane aj k jeho nadriadenym, lebo si ju naozaj zasluzi."

- Elena Homolova -
Ivan Červinka Finvia expert

"Po dlhej dobe som stretla naozaj poradcu a nie predajcu poistenia. Profesionalny pristup, zohladnenie mojich podmienok a zelani, doplnene vysvetlenim vyhod i nevyhod. Velka spokojnost, budem kontaktovat aj nabuduce."

- Jana B. -
Veronika Binková Finvia expert

"Pri vybavovaní relatívne komplikovanej hypotéky som si myslel, že to bude len márny pokus, ale pani Binková ma prekvapila. Ukázala, že nie je len nosičom hypoték a požiadaviek klientov, ale odborník, ktorý vie vybaviť všetko potrebné. Vyvrátila tak moju zlú skúsenosť s inými finančnými poradcami. Vrelo odporúčam."

- Lukáš Masár -
Jakub Balúch Finvia expert

"Super :-) odbornik v tom co robi :-)"

- Peter -
Radoslav Mihal Finvia expert

"Skvelý prístup a max spokojnosť."

- Vojto Bursík -
Tomáš Riska Finvia expert

"Veľmi sa mi páčil prístup p. Risku a aj jeho pani manželky. Som s nimi spokojná. "

- Veronika Borsíková -
Ladislav Bohuniczky Finvia expert

"Maximalna spokojnost,odbornik, ochotny,vzdy promptne odpoveda na otazky osobne,cez telefon,cez mail,ochotny prist za klientom, vzdy najde spravny produkt v zmysle poziadaviek,a to vzdy v dohodnutom termine,nemeska,nezabuda :-)"

- Lenka Istvanova -
Pavol Hrnko Finvia expert

"Dve slová - nadmieru spokojný."

- Lukáš Staňo -
Hypotéka 99.19 5 54

Napísali o nás a partneri: sme.skTrendpravdanovy casbanky.skdennik Naktualityeprofit24hodopeniazoch.sk  aktualne.skteraz.skweboviny.skhttp://www.remax-slovakia.sk/living.sk topreality.sk