Pošlite si pripomienku
na e-mail,
ak teraz nemáte čas.

Všetko o životnom poistení

Zamyslite sa v akej situácii sa možete ocitnúť Vy a Vaša rodina ak dlhodobo prídete o príjem v dôsledku úrazu alebo choroby.

Prečo by ste mali uzatvoriť životné poistenie?

Životné poistenie potrebuje každý, koho najbližší môžu po jeho strate trpieť z nedostatku financií. Poistením zabezpečíte Vašu rodinu aj v prípade smrti. Hotovosť vyplatená z poistného plnenia môže nahradiť Váš príjem a pomôcť Vašej rodine udržať si aj naďalej úroveň, na ktorú je zvyknutá.

Ak žijete v manželstve bez detí

Mnoho ľudí sa mylne domnieva, že nemusí premýšľať o životnom poistení, kým nemá deti. Predstavte si však, že by ste zrazu boli na platenie všetkých výdavkov sami, bez svojho partnera. Ste schopní zvládnuť splácanie pôžičiek, úverov, financovať každodenný život a udržať si aktuálnu životnú úroveň?

Ak žijete v manželstve s deťmi

Väčšina rodín počíta v rozpočte s príjmami oboch partnerov. Vaše finančné záväzky však musíte plniť aj keď zrazu prídete o jeden z príjmov. Vedeli by ste aj naďalej financovať vzdelanie a aktivity vašich detí, zvládli by ste dnešné pravidelné výdavky? Životné poistenie vám môže výrazne pomôcť, ak sa vyskytnete v ťažkej životnej situácii. Vaše plány do budúcnosti a vzdelanie vašich detí tak môže ostať neohrozené.

Ak ste samoživiteľ

Ako rodič ste opatrovateľ, živiteľ rodiny, kuchár, vodič, vychovávateľ a ešte oveľa viac v jednom. Napriek tomu takmer štyria z 10 samoživiteľov nemajú životné poistenie. A pritom práve oni nosia na svojich ramenách obrovskú zodpovednosť. Ak patríte k nim, je potrebné, aby ste sa zamysleli nad finančnou budúcnosťou svojich detí a zabezpečili ich do budúcnosti práve vďaka životnému poisteniu.

Ak ste na materskej

Len preto, že vám mesačne nechodí na účet plat, neznamená to, že finančne neprispievate do vašej rodiny. Starostlivosť o deti, nákupy, upratovanie a ďalšie aktivity pre domácnosť sú všetko dôležité úlohy, ktoré sa často silne podceňujú. Už dávno vieme, že materská dovolenka nie je dovolenka. Vďaka životnému poisteniu partnera si môžete dovoliť ostať doma a starať sa o deti a domácnosť napriek nepríjemnej situácii.

Ak sú vaše deti už dospelé

Len preto, že Vaše deti už riešia svoj vlastný život a hypotéky, nemusí to nutne znamenať, že životné poistenie nepotrebujete. Ak sa Vám niečo stane, ešte stále ostáva Váš partner, ktorý v tomto prípade bude musieť zápasiť s každodennými životnými nákladmi. Životné poistenie mu pomôže udržať si životný štýl, pre ktorý ste v živote tak tvrdo pracovali. Vaše deti sa možno postarajú, ale aj vy mu môžete dopriať život a dôchodok na úrovni.

Ak podnikáte

Okrem Vašej rodiny môže životné poistenie ochrániť aj Vaše podnikanie. Životné poistenie môže spoločnosti pomôcť mnohými spôsobmi. Napríklad môže byť štruktúrované tak, aby v prípade smrti jedného z majiteľov dostali zostávajúci vlastníci vopred dohodnutú cenu na odkúpenie spoločnosti. Týmto spôsobom majitelia získajú podnik a rodina peniaze. V prípade úmrtia kľúčových zamestnancov si môžete poistenie nastaviť tak, aby firma dostala finančnú pomoc kým nájde náhradu či vyskúša alternatívne usporiadanie.

Ak ste slobodný

Väčšina slobodných ľudí nepotrebuje životné poistenie, pretože nikto na nich nie je finančne závislý. Existujú však mnohé výnimky. Napríklad, niektorí slobodní ľudia poskytujú finančnú podporu starým rodičom, rodičom, či súrodencom so špeciálnymi potrebami. Iní môžu mať dlhy, ktoré nechcú preniesť na svojich rodinných príslušníkov. Výhodné podmienky poistenia sú ďalším dôvodom, prečo uvažovať o životnom poistení. Ak ste „single“, ste mladý, zdravý a nemáte v rodine zdravotné problémy, budete odmenený skvelými cenami a výhodami.

Ak ste už na dôchodku

V závislosti od hodnoty Vášho majetku, musia Vaši dediči zaplatit príslušné poplatky za dedičské konanie. Ak však máte uzatvorené životné poistenie, peniaze z neho dostanú dediči ihneď, tieto prostriedky môžu byť použité na pokrytie pohrebných nákladov ale aj poplatkov za dedičské konanie, bez toho, aby museli dedičia narýchlo likvidovať ďalší majetok, často za zlomok jeho skutočnej hodnoty. 

Spýtajte sa nás na všetko, čo vás zaujíma.

Foto

Chcem sa poradiť s finvia expertom

Tel.: +421 907 937 820

SKÚSENOSTI NAŠICH KLIENTOV

Marek Durdiak Finvia expert

"Pan Durdiak sa spraval ako odbornik na pravom mieste. Vedel co a ako urobit k spokojnosti zakaznika. Velka spokojnost. Dakujem"

- Lenka Gejdošová -
Ivan Červinka Finvia expert

"Po dlhej dobe som stretla naozaj poradcu a nie predajcu poistenia. Profesionalny pristup, zohladnenie mojich podmienok a zelani, doplnene vysvetlenim vyhod i nevyhod. Velka spokojnost, budem kontaktovat aj nabuduce."

- Jana B. -
Eva Masaryková Finvia expert

"S p. Masarykovou spolupracujem dlhodobo. Poskytuje mi servis a poradenstvo pri hypotéke, životnom poistení i sporení. Môžem sa na ňu vždy spoľahnúť vo všetkých oblastiach financií. Je to skutočný odborník."

- Naďa Švrčková -
Ján Farbiak Finvia expert

"Pan Farbiak poskytol odborne rady, "boziu" trpezlivost a dotiahol celu vec do zdarneho konca."

- Matus Turcik -
Ľubica Fábryová Finvia expert

"Profesionálny prístup, ochota v ktorúkoľvek dennú i nočnú hodinu, ústretovosť voči požiadavkám, ochota hľadať všetky možné riešenia..."

- Mária Gajdošová -
Ján Jászberényi Finvia expert

"Bola som maximálne spokojná."

- Zuzana -
Dana Šiková Finvia expert

"V dnešnej dobe ak máte človeka vo svete financií, ktorému viete zveriť všetko do jeho rúk je vzácnosť ... Danke patrí jedno veľké ďakujem, nebyť jej, veľa vecí by ostalo iba snom. "

- Zuzana Hrabinská -
Ivan Dobrovolný Finvia expert

"Pán Ing. Dobrovolný mal počas celého obdobia riešenia našej veci veľmi profesionálny a zároveň ľudský prístup. Komunikácia z jeho strany bola vždy jasná a korektná, všetky informácie nám boli podávané promptne, zrozumiteľne a podľa reálneho stavu. Na naše otázky odpovedal ochotne a trpezlivo. Sme veľmi vďační za všetku pomoc a rady, ktorých sa nám z jeho strany dostalo. "

- Godinová Silvia -
Juraj Richtárech Finvia expert

"Vysoká spokojnosť s p. Richtárechom po všetkých smeroch. Mesačná úspora cca 100,00 €. Ďakujem za vynikajúcu spoluprácu. "

- Patrik Martinec -
Darina Aghová Finvia expert

"JE to na 100 PERCENT.OK."

- Marian S -
Radoslav Mihal Finvia expert

"Skvelý prístup a max spokojnosť."

- Vojto Bursík -
Ján Kormaník Finvia expert

"max. spokojnosť"

- Viktor -
Anna Kveta Furiková Finvia expert

"Z mojej strany po všetkých smeroch veľká spokojnosť ďakujem Anna Kveta Furikova . "

- Vladimír Uhrina -
Ladislav Jamrich Finvia expert

"Profesionálny a proaktívny prístup p. Jamricha mi ušetril veľa času a námahy pri orientovaní sa vo finančnom sektore. Požiadavky klienta dokáže optimálne doplniť o svoje rady a skúsenosti. Veľmi rád ho budem kontaktovať i v budúcnosti."

- Ivan Ďurovec -
Katarína Dubcová Finvia expert

"Velka spokojnost po kazdej stranke. Som rad ze sa nam mohla venovat pani Katka ktora urobila maximum pre nasu spokojnost. Do buducna Vas budem urcite odporucat. Zelam vsetko dobre a este vela spokojnych klientov."

- Igor -
Lucia Risková Finvia expert

"Profesionálny, veľmi ochotný prístup poradiť a vybaviť všetky potrebné formality. Odporúčam každému. V prípade potreby budem určite kontaktovať opäť Luciu ☺"

- Monika -
Miloš Blažek Finvia expert

"100% spokojnost ."

- Pavel Szele -
Iveta Repaská Finvia expert

"Hodnotím veľmi pozitívne...ochota, komunikatívnosť, maximálne nasadenie......v podstate zastrešenie všetkých náležitostí a úkonov k vybaveniu hypotekárneho úveru... ďakujem. Odporúčam."

- Jana Dziaková MUDr -
Ingrid Urbanová Finvia expert

"Skvelá finančná a hypotekárna profesionálka,ktorá je vždy ochotná pomôcť a poradiť.Vrelo odporúčam."

- Michal Pavúček -
Katarína Pavlovičová Finvia expert

"Úplná spokojnosť. Výsledok nad očakávanie :) Celému tímu prajem veľa spokojných klientov ako som ja :)"

- Beata -
Soňa Chmelárová Finvia expert

"Pani Chmelarova je velmi sympaticka, charizmaticka odbornicka, ktora mi "sadla" hned na prvom stretnuti. Ziskala si moju doveru a preto vsetko vybavovala za mna, za co som jej nesmierne dodnes vdacna. O nic som sa nemusela starat. Tesim sa na dalsiu spolupracu."

- Ivana T. -
Michal Vyletelka Finvia expert

"Mladý, vzdelaný, šikovný a ambiciozny. "

- Mária Máčayová -
Silvia Kováčová Finvia expert

"Top poradca vybrala to najlepšie ...dakujem som spokojná"

- Miroslalva Kocáková -
Vladimír Kubovič Finvia expert

"Spoľahlivý, rýchlo vybavil všetko úplne super. "

- Melinda Takács -
Radovan Bezák Finvia expert

"S p.Bezakom sa velmi dobre spolupracovalo a nasa spolupraca bude pokracovat aj v buducnosti"

- Grmanova Terezia -
Juraj Biskup Finvia expert

"Viac než výborné "

- Michal Štěpánek -
Stanislav Vartovník Finvia expert

"Maximálna spokojnosť. Rýchle a odborné jednanie."

- Marek -
Dagmara Kovalinková Finvia expert

"Nevybral som si ziadny produkt. Povodna banka ponukla nakoniec najvyhodnejsiu ponuku. Bol som vseobecne velmi spokojny s pristupom a komunikaciou so zastupcom Finvia."

- René Dragúň -
Hypotéka 99.11 5 28

Napísali o nás a partneri: sme.skTrendpravdanovy casbanky.skdennik Naktualityeprofit24hodopeniazoch.sk  aktualne.skteraz.skweboviny.skhttp://www.remax-slovakia.sk/living.sk topreality.sk