Vyhľadávanie
Generic filters
Exact matches only
Search in content

Všetko o životnom poistení

Zamyslite sa v akej situácii sa možete ocitnúť Vy a Vaša rodina ak dlhodobo prídete o príjem v dôsledku úrazu alebo choroby.

  • Životné poistenie potrebuje každý, koho najbližší môžu po jeho strate trpieť z nedostatku financií. Poistením zabezpečíte Vašu rodinu aj v prípade smrti. Hotovosť vyplatená z poistného plnenia môže nahradiť Váš príjem a pomôcť Vašej rodine udržať si aj naďalej úroveň, na ktorú je zvyknutá.

  • Mnoho ľudí sa mylne domnieva, že nemusí premýšľať o životnom poistení, kým nemá deti. Predstavte si však, že by ste zrazu boli na platenie všetkých výdavkov sami, bez svojho partnera. Ste schopní zvládnuť splácanie pôžičiek, úverov, financovať každodenný život a udržať si aktuálnu životnú úroveň?

  • Väčšina rodín počíta v rozpočte s príjmami oboch partnerov. Vaše finančné záväzky však musíte plniť aj keď zrazu prídete o jeden z príjmov. Vedeli by ste aj naďalej financovať vzdelanie a aktivity vašich detí, zvládli by ste dnešné pravidelné výdavky? Životné poistenie vám môže výrazne pomôcť, ak sa vyskytnete v ťažkej životnej situácii. Vaše plány do budúcnosti a vzdelanie vašich detí tak môže ostať neohrozené.

  • Ako rodič ste opatrovateľ, živiteľ rodiny, kuchár, vodič, vychovávateľ a ešte oveľa viac v jednom. Napriek tomu takmer štyria z 10 samoživiteľov nemajú životné poistenie. A pritom práve oni nosia na svojich ramenách obrovskú zodpovednosť. Ak patríte k nim, je potrebné, aby ste sa zamysleli nad finančnou budúcnosťou svojich detí a zabezpečili ich do budúcnosti práve vďaka životnému poisteniu.

  • Len preto, že vám mesačne nechodí na účet plat, neznamená to, že finančne neprispievate do vašej rodiny. Starostlivosť o deti, nákupy, upratovanie a ďalšie aktivity pre domácnosť sú všetko dôležité úlohy, ktoré sa často silne podceňujú. Už dávno vieme, že materská dovolenka nie je dovolenka. Vďaka životnému poisteniu partnera si môžete dovoliť ostať doma a starať sa o deti a domácnosť napriek nepríjemnej situácii.

  • Len preto, že Vaše deti už riešia svoj vlastný život a hypotéky, nemusí to nutne znamenať, že životné poistenie nepotrebujete. Ak sa Vám niečo stane, ešte stále ostáva Váš partner, ktorý v tomto prípade bude musieť zápasiť s každodennými životnými nákladmi. Životné poistenie mu pomôže udržať si životný štýl, pre ktorý ste v živote tak tvrdo pracovali. Vaše deti sa možno postarajú, ale aj vy mu môžete dopriať život a dôchodok na úrovni.

  • Okrem Vašej rodiny môže životné poistenie ochrániť aj Vaše podnikanie. Životné poistenie môže spoločnosti pomôcť mnohými spôsobmi. Napríklad môže byť štruktúrované tak, aby v prípade smrti jedného z majiteľov dostali zostávajúci vlastníci vopred dohodnutú cenu na odkúpenie spoločnosti. Týmto spôsobom majitelia získajú podnik a rodina peniaze. V prípade úmrtia kľúčových zamestnancov si môžete poistenie nastaviť tak, aby firma dostala finančnú pomoc kým nájde náhradu či vyskúša alternatívne usporiadanie.

  • Väčšina slobodných ľudí nepotrebuje životné poistenie, pretože nikto na nich nie je finančne závislý. Existujú však mnohé výnimky. Napríklad, niektorí slobodní ľudia poskytujú finančnú podporu starým rodičom, rodičom, či súrodencom so špeciálnymi potrebami. Iní môžu mať dlhy, ktoré nechcú preniesť na svojich rodinných príslušníkov. Výhodné podmienky poistenia sú ďalším dôvodom, prečo uvažovať o životnom poistení. Ak ste „single“, ste mladý, zdravý a nemáte v rodine zdravotné problémy, budete odmenený skvelými cenami a výhodami.

  • V závislosti od hodnoty Vášho majetku, musia Vaši dediči zaplatit príslušné poplatky za dedičské konanie. Ak však máte uzatvorené životné poistenie, peniaze z neho dostanú dediči ihneď, tieto prostriedky môžu byť použité na pokrytie pohrebných nákladov ale aj poplatkov za dedičské konanie, bez toho, aby museli dedičia narýchlo likvidovať ďalší majetok, často za zlomok jeho skutočnej hodnoty.

Spýtajte sa nás na všetko, čo vás zaujíma.

Napíšte nám
Zavolajte si pre najlepšie životné poistenie

Máte záujem?

Zavolajte na 0917 000 888
alebo nechajte nám kontakt a my sa Vám ozveme