Vyhľadávanie
Generic filters
Exact matches only

Anna Kveta Furiková

Licencia NBS 232704: Poistenie a Zaistenie, Poskytovanie uverov, Prijmanie vkladov, Kapitálové trhy, Starobne dôchodkové sporenie, Doplnkove dôchodkové sporenie
99%
Priemer hodnotení
60249 videní
231 hodnotení
2021
2020
2019

Blog Anna Kveta Furiková

Anna Kveta Furiková 1060 0 komentárov

Pracujete v zahraničí a chceli by ste získať výhodný hypotekárny úver?

Síce pracujete v zahraničí, ale ešte stále ste REZIDENT? Každý z nás má určite viacero dôvodov, kvôli ktorým sa radi vraciame späť domov. Ak uvažujete, že sa chcete natrvalo usadiť, ale nemáte dostatok finančných prostriedkov, práve pre vás sme pripravili užitočné informácie predtým, ako začnete sledovať úrokové sadzby. Pokiaľ sa jedná o klientov pracujúcich v zahraničí, niektoré banky sú veľmi opatrné. Ak ste však v situácii, že hovoríme o REZIDENTOCH a teda o klientoch s trvalým pobytom na území SR, postup pri zriadení býva spravidla oveľa jednoduchší.

V prípade, ak o hypotekárny úver majú záujem manželia, kde jeden z nich je REZIDENT a druhý NEREZIDENT – trvalý pobyt na území Slovenskej republiky nemá, býva postup omnoho zložitejší.
 
Takýto NEREZIDENT má ID (identifikačnú kartu), jeden doklad totožnosti, ktorý plní funkciu občianskeho preukazu a cestovného pasu. Čiže u nás dva doklady totožnosti.

Okrem dokladu totožnosti budú banku samozrejme zaujímať aj iné dokumenty potrebné k úspešnému získaniu hypotéky a jednou z nich bude aj pracovná zmluva.

Buďte si však istý, že môže nastať aj situácia, kedy banky nebudú akceptovať váš príjem až do výšky 100%, aj napriek tomu, že svoju výplatu dostávate pravidelne na svoj zahraničný účet vedený v mene EURO.

Väčšina bánk totiž akceptuje príjem zo zahraničia len do výšky, ktorá sa pohybuje v rozmedzí od 70% do 90%.

Napr. Váš mesačný čistý príjem na zahraničný účet je 1000 €, no slovenská banka Vám bude akceptovať príjem potrebný pre hypotéku maximálne 900 €. Tu nastáva možnosť vyjednávania o akceptácii príjmu do výšky 100% pri splnení všetkých ostatných podmienok.
Samozrejmosťou je, že sa musí zakladať nehnuteľnosť na území Slovenskej republiky.

S daným „problémom“ Vám viem pomôcť a zrealizovať hypotéku maximálne do 2 týždňov v prípade, že v prvom týždni spolupráce obdržím od vás všetky potrebné dokumenty.

Ak vás informácie zaujali, ale chceli by ste zistiť viac, tak na osobnom stretnutí Vám rada zodpoviem všetky vaše otázky.
Informatívny prepočet hypotéky môžete získať aj tu:
https://www.finvia.sk/produkty/hypoteka?utm_source=anna-kveta-furikova

Najnovšie

Najčítanejšie

  1. Veľké porovnanie: oplatí sa hypotéka od UniCredit Bank, VÚB, ČSOB, SLSP alebo od Tatra banky? l Finvia Group (16361)
  2. Hypotéka na stavbu domu: výhody a nevýhody (8873)
  3. Amortizácia vozidla - auta: čo to je a kto ju ešte v roku 2016 uplatňuje l Finvia Group (7806)
  4. Prichádza ďalšie sprísnenie úverov na bývanie. 100 % hypotéka skončí, obmedzí sa aj maximálna suma, ktorú si môžete požičať (7638)
  5. Ako funguje 2. pilier a prečo nestačí na kvalitný starobný dôchodok? (6405)

Blogeri

Kategórie