Vyhľadávanie
Generic filters
Exact matches only

Anna Kveta Furiková

Licencia NBS 232704: Poistenie a Zaistenie, Poskytovanie uverov, Prijmanie vkladov, Kapitálové trhy, Starobne dôchodkové sporenie, Doplnkove dôchodkové sporenie
99%
Priemer hodnotení
52212 videní
152 hodnotení

Blog Anna Kveta Furiková

Anna Kveta Furiková 469 0 komentárov

Radi by ste sa zorientovali v jednotlivých typoch úverov? Dovoľte mi vysvetliť základné typy.

Vziať si úver v dnešnej dobe nie je vôbec ničím výnimočný jav, ale viete ten správny typ? Viete na čo všetko úver môžete použiť? Zaujímajú Vás ich výhody, či riziká? Určite si každý z nás položí niekoľko podobných otázok. Poďme teda postupne.
 
Produkty, ktoré nám v dnešnej dobe banky ponúkajú, majú širokú variabilitu a rôzne podmienky.
V zmysle Zákona o bankách sú hypotekárne úvery dlhodobého charakteru, ktorých účelom je nadobudnutie, výstavba alebo rekonštrukcia nehnuteľnosti. Patria sem Hypotéky pre mladých, Hypotekárny úver alebo Americká hypotéka.
 
Každý produkt má svoje špecifiká:
 
Hypotekárny úver  Úver, účelom ktorého je nadobudnutie, výstavba alebo rekonštrukcia nehnuteľnosti. Podmienkou poskytnutia hypotekárneho úveru je zriadenie záložného práva na nehnuteľnosť v prospech banky a môže byť poskytnutý maximálne do výšky 70 % hodnoty založenej nehnuteľnosti (v niektorých prípadoch 80%). Tu je možnosť využiť kombinovaný úver a banka vám dokáže poskytnúť aj vyššie percento.
 
Hypotéka pre mladých
 
Hypotéka pre mladých je označenie produktu - hypotéky, kde úroková sadzba je znížená o štátny príspevok (tzv. štátnu bonifikáciu) a príspevok banky. Štátny príspevok sa určuje na kalendárny rok a v danom roku platí pre všetky hypotekárne úvery, ktoré splnia nárok na jeho získanie.
Od 1.1.2019 však dochádza k zmene maximálneho príjmu na jeho získanie.
 
Konsolidačný úver
 
Úver, ktorého cieľom je zlúčenie niekoľkých úverov (pôžičiek) do jedného úveru. Cieľ je jediný - získať výhodnejšie podmienky. Za konsolidačný úver teda možno považovať akýkoľvek typ úveru, ktorý sa využije na splatenie iných úverov. Dôvod splatenie úverov môže súvisieť s výškou ich úrokovej sadzby, dobou splatnosti, poplatkami alebo samotnou výškou mesačnej splátky.
 
Americká hypotéka
 
Americká hypotéka nie je klasickou hypotékou, ale typ bezúčelového úveru. Nie je potrebné preukazovať účel použitia poskytnutých finančných prostriedkov. Americká hypotéka a klasická hypotéka majú spoločné iba nutnosť zabezpečenia nehnuteľnosťou. V súčasnosti sa často využíva na rekonštrukciu, nákup automobilu alebo iného zariadenia, ale aj kúpu nehnuteľnosti, na ktorú nie je možné využiť klasický hypotekárny úver.
 
Nevýhodou je, že sa na americkú hypotéku nevzťahujú štátne bonifikácie ako pri klasických hypotékach.
 
Medzi základné výhody v porovnaní s klasickými spotrebnými úvermi patrí predovšetkým nižšia úroková sadzba, vyššia suma úveru a v poslednom rade aj dlhšia doba splácania.
 
Spotrebný úver
 
Úver určený na financovanie (Pozor!) : konkrétnych potrieb. Pri tomto type sa myslia potreby, ktoré súvisia s nákupom spotrebného tovaru. Spotrebné úvery sú najčastejšie účelovými úvermi poskytovanými na kúpu elektrotechniky, nábytku či automobilu, ale aj na rekonštrukcie nehnuteľností a podobne. 
 
Pod spotrebné úvery spadajú aj bezúčelové úvery – a to kreditné karty, kontokorentné účty, leasingy, splátkové úvery a iné. Spadajú do krátkodobých alebo jednorázových účelových úverov.
 
Podrobné informácie o hypotekárnych úveroch nájdete v sekcii Hypotéky : www.finvia.sk/anna-kveta-furikova
 
Porovnajte si: https://www.finvia.sk/produkty/hypoteka?tab=formular&utm_source=anna-kveta-furikova

Pridaj komentár

komentáre

Táto webstránka používa súbory cookies, ktoré pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Jej ďaľším používaním s týmto súhlasíte.