Vyhľadávanie
Generic filters
Exact matches only
Search in content

Refinancovanie úveru sa oplatí

Refinancovaním úveru môžete ušetriť tisíce eur na úrokoch. Preniesť si hypotéku je možné aj počas fixácie.

Mám záujem
Zavolajte si pre najlepšie životné poistenie

Refinancovanie úverov

Aktuálna výška dlhu

Mesačná splátka

od 0

Mám záujem o nezáväznú ponuku

Prečo refinancovať starý hypotekárny úver?

Čím menší úrok, tým menšia splátka

Vďaka nižšej úrokovej sadzbe ako na pôvodnej hypotéke je možné znížiť splátku úveru alebo skrátiť dobu splácania pri rovnakej výške splátky, čo v konečnom dôsledku znamená veľkú úsporu peňazí.

Dôležité sú celkové náklady

Niektoré banky podmieňujú získanie výhodnejšej hypotéky využívaním ďalších ich služieb a produktov, čo môže ovplyvniť výslednú cenu hypotéky. Naši hypošpecialisti vám pomôžu s výberom najvýhodnejšieho úveru na refinancovanie

Refinancovať sa dá aj v aktuálnej banke

Cieľom banky by malo byť si klienta udržať. Ak ste vo vašej banke spokojní, možno vám dokáže ponúknuť rovnaké alebo ešte lepšie podmienky ako konkurencia. Stačí sa vedieť správne opýtať.

Prenesenie hypotéky počas fixácie

Aj počas obdobia fixácie je možné hypotekárny úver preniesť. V niektorých prípadoch je úspora po refinancovaní vyššia ako pokuta za predčasné splatenie hypotekárneho úveru. Vypočítajte si nové splátky a výšku každomesačnej úspory v našej hypokalkulačke.

Mám záujem
Zavolajte si pre najlepšie životné poistenie

Nižší úrok je dôležitý, ale nie je všetko

Väčšinu z nás zaujíma, o koľko sa nám zníži vďaka refinancovaniu splátka hypotekárneho úveru a koľko dokážeme počas celého obdobia ušetriť. Pri porovnávaní ponúk bánk je potrebné myslieť tiež na dobu fixácie nového úroku. Čím je doba fixácie dlhšia, tým väčšiu máte istotu, že sa úroková sadzba nebude meniť.

Mám záujem

Poistenie schopnosti splácať úver

Na konečnú cenu hypotéky vplývajú aj nepriame náklady. Súčasťou podmienok v niektorých bankách môže byť napríklad povinnosť uzatvoriť poistenie hypotéky. To vás na jednej strane chráni pred neschopnosťou splácať úver v prípade vzniku neočakávaných udalostí, na druhej strane to predražuje samotnú hypotéku.

TIP pre Vás
Nainštalujte si mobilnú aplikáciu iŠanón. Vďaka tomuto virtuálnemu asistentovi budete mať všetky zmluvy uložené, zálohované a vždy k dispozícii na jednom mieste. Žiadny termín týkajúci sa Vašich zmlúv Vám už neunikne.

Mám záujem

Články

Máte záujem?

Zavolajte na 0917 000 888
alebo nechajte nám kontakt a my sa Vám ozveme