Vyhľadávanie
Generic filters
Exact matches only

Katarína Dubcová

Licencia NBS 251959: Poistenie a Zaistenie, Poskytovanie uverov
100%
Priemer hodnotení
11715 videní
50 hodnotení

Blog Katarína Dubcová

Katarína Dubcová 526 0 komentárov

Rizikové životné poistenie- Viete čo obnáša a pre koho je určené?

Rizikové životné poistenie- Viete čo obnáša a pre koho je určené? Životné poistenie už dávno nie je len o funkcii kryť riziko smrti. V dnešnej dobe jeho významnejšou úlohou je hlavne náhrada a zabezpečenie straty príjmu z dôvodu zlého zdravotného stavu,či už z dôsledku úrazu alebo závažnej choroby, ktoré môžu viesť k dlhodobej práceneschopnosti či trvalej invalidite. 
Tieto dôvody najčastejšie vedú poisteného do situácie, kedy nie je schopný zarábať peniaze a tým je ochudobnený rodinný rozpočet.
Pre koho je rizikové životné poistenie určené? 
Životné poistenie je dôležité pre živiteľa rodiny a domácnosti s neplnoletými deťmi ako samozrejme aj pre osoby, ktorých rodinný rozpočet je zaťažený o splátku hypotekárneho úveru alebo spotrebného úveru. Takéto poistenie by malo byť nevyhnutnou súčasťou života aj ľudí, ktorých práca je úzko spätá s bezchybným zdravotným stavom (chirurg, hudobník).
Dôležitosť poistenia vidím hlavne u rodín a jednotlivcov u ktorých chýba dostatočná finančná rezerva, teda ušetrené peniaze. 

Pri životnom poistení je najdôležitejšie dbať na správne nastavenie poistných rizík.
Medzi najdôležitejšie patria:
  • poistenie smrti
  • trvalé následky úrazu
  • invalidita dôsledkom úrazu alebo choroby
  • kritické ochorenia
  • dlhodobá práceneschopnosť 
Rizikové životné poistenie vzniklo z dôvodu krytia rizika absencie príjmu v prípade nepredvídateľných životných situácii v živote človeka. Celá platba poistného slúži výlučne na krytie daných rizík. Žiadna časť poistného neodchádza na kapitálový či investičný účet. Životné poistenie by teda nemalo slúžiť ako produkt určený k príprave na starobný dôchodok alebo sporenie (na to sa špecializujú iné produkty existujúce na trhu).
Jeho prioritou je zabezpečiť poistenému  príjem v prípade nepredvídanej životnej udalosti či už na náklady spojené s liečbou alebo zabezpečenie straty príjmu z dôvodov zdravotného obmedzenia.Správne nastavenie životného poistenia môže pomôcť predísť rôznym nepríjemnostiam v prípade nepredvídaných situácii v živote človeka.

Pridaj komentár

komentáre

Táto webstránka používa súbory cookies, ktoré pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Jej ďaľším používaním s týmto súhlasíte.