Vyhľadávanie
Generic filters
Exact matches only
Search in content

Sporenie na dovolenku: vďaka nemu výdavok na ňu nepocítite

Pravidelným sporením si vytvoríte finančnú rezervu, vďaka ktorej sa na dovolenku vydáte bez ohrozenia rodinného rozpočtu.

Mám záujem
Zavolajte si pre najlepšie životné poistenie

Porovnajte si možnosti sporenia

Sporenie

Výška vkladu

Na koľko rokov?

Nasporená suma

0

Mám záujem o nezáväznú ponuku

Prečo sporiť na dovolenku

Náklady na dovolenku si rozdelíte do 12 splátok

Váš rodinný rozpočet menej zaťaží 12 pravidelných vkladov ako jeden veľký

Vďaka efektívnemu sporeniu peniaze zarábajú

Okrem vložených peňazí získate zaujímavé zhodnotenie vďaka našim špeciálnym krátkodobým investíciám

Peniaze máte k dispozícii

Ak sa rozhodnete ísť na dovolenku skôr alebo sa vám počas roka zmenia priority, peniaze máte k dispozícii, môžete ich použiť kedykoľvek a na čokoľvek.

Mám záujem
Zavolajte si pre najlepšie životné poistenie

Dovolenka ako krátkodobý finančný cieľ

Nasporiť si na dovolenku patrí medzi krátkodobé finančné ciele. Väčšina z nás si užíva letnú dovolenku pravidelne, raz ročne. Ak si zvyknete na pravidelné sporenie, problém s peniazmi na dovolenku mať nebudete. Domáci rozpočet pocíti oveľa viac jednorazový výdavok, ako pravidelné vklady. Nastavené mesačné platby môžu pokračovať aj po dovolenke, reálne si tým začínate okamžite sporiť už na tú ďalšiu.

Mám záujem

Dovolenka na úver?

Ak máte sporenie na dovolenku, v podstate robíte presne to, čo by ste robili, ak by ste si ju brali na úver. Pravidelne odvádzate určitú mesačnú splátku. Rozdiel je však v tom, že kým v prípade úveru za peniaze platíte formou nevýhodného úroku, efektívnym sporiacim produktom na platbách zarábate. Nehovoriac o tom, že sporením na dovolenku si vytvárate finančnú rezervu, ktorú môžete kedykoľvek použiť v prípade nepredvídateľnej situácie. Naopak, v prípade, že ste vzali úver, nielen, že ho musíte splácať, ale nemáte finančnú rezervu. Ak nastane neočakávaná situácia, na jej krytie si budete musieť opäť požičať a opäť za požičané peniaze platiť úrokom.

Mám záujem

Aj krátkodobé investovanie sa oplatí

Je pravdou, že investovanie je tým výhodnejšie, čím dlhšia je sporiaca doba. Vhodným sporiacim produktom je možné dosiahnuť zaujímavé zhodnotenie aj počas krátkeho obdobia. Aj počas 12-mesačného sporenia by peniaze nemali oddychovať na účte s minimálnym úrokom, ale mali by zarobiť. Zhodnotenie by malo byť minimálne vo výške inflácie. S krátkodobými investíciami vám tiež veľmi rád poradí váš osobný Finvia expert, ktorého služby máte od nás bezplatne.

TIP pre Vás
Nainštalujte si mobilnú aplikáciu iŠanón. Vďaka tomuto virtuálnemu asistentovi budete mať všetky zmluvy uložené, zálohované a vždy k dispozícii na jednom mieste. Žiadny termín týkajúci sa Vašich zmlúv Vám už neunikne.

Mám záujem

Články

Máte záujem?

Zavolajte na 0917 000 888
alebo nechajte nám kontakt a my sa Vám ozveme