Vyhľadávanie
Generic filters
Exact matches only
Search in content

Sporenie na štúdium: na vzdelanie myslite už pri narodení

Výber správnych sporiacich produktov na štúdium pomôže zabezpečiť kvalitné vzdelanie vašich detí aj na prestížnych univerzitách. Sporenie na štúdium vás ochráni pred veľkými výdavkami v budúcnosti.

Mám záujem
Zavolajte si pre najlepšie životné poistenie

Porovnajte si možnosti sporenia

Sporenie

Výška vkladu

Na koľko rokov?

Nasporená suma

0

Mám záujem o nezáväznú ponuku

Sporenie na štúdium podľa Finvia

Vypočítame optimálnu sporiacu schému

Zanalyzujeme vašu finančnú situáciu a pre vaše dieťa nastavíme ideálne sporenie na štúdium.

Peniaze musia zarábať

Sporenie na štúdium musí byť efektívne. Peniaze nemajú na účte ležať, ale majú zarábať. Inak hrozí, že sa nielen že nebudú zhodnocovať, ale budú svoju hodnotu strácať. Minimálne o výšku inflácie.

Aj s malými vkladmi sa dajú robiť zázraky

Myslíte si, že sporenie na štúdium má význam len s veľkými vkladmi? Verte, že to tak nie je. Už s 20€ mesačne je možné úspory slušne zhodnotiť a nasporiť vášmu dieťaťu peknú sumu.

Financie k dispozícii

Sporením si vytvárate finančnú rezervu. V prípade nepredvídateľnej životnej situácie máte peniaze k dispozícii, nemusíte si požičiavať za drahé úroky.

Mám záujem
Zavolajte si pre najlepšie životné poistenie

Bezplatné školstvo bude minulosťou

Ak si myslíte, že sporiť na štúdium sa oplatí len tým rodičom, ktorí plánujú dať dieťa do súkromnej či zahraničnej školy, mýlite sa. Je veľká pravdepodobnosť, že školstvo, ako ho poznáme teraz, sa zmení a nebude bezplatné. Minimálne štúdium na univerzite bude skôr či neskôr spoplatnené. A že to nebude lacná záležitosť dokazujú príklady krajín, ktoré spoplatnené školstvo už majú. Nespoliehajte sa preto, že vaše dieťa bude študovať rovnako ako vy zadarmo, ani na to, že ostane študovať na Slovensku.

Mám záujem

Čím skôr začnete sporiť na štúdium, tým ľahšie to zvládnete

Možno si pri narodení dieťaťa hovoríte, že na sporenie je ešte čas. Treba si však uvedomiť, že pri každom sporení platí, že čím skôr s ním človek začne, tým efektívnejšie to bude. Vklady zarábajú viac, keď sú investované počas dlhšieho obdobia. To znamená, že budete mať na štúdium ušetrené viac ako keď začnete neskôr. Alebo rovnako, ale pri menších splátkach. Pre lepšiu predstavu si pozrite náš porovnávač sporenia.

Mám záujem

Porovnajte si sporenie na štúdium cez porovnávač

Vytvorili sme jednoduchý, ale veľmi užitočný nástroj, ktorým si namodelujete príklady a orientačné výnosnosti sporenia nielen na štúdium. Zadajte plánovanú dobu sporenia aj sumu, ktorú by ste chceli pravidelne odkladať a porovnávajte výpočty. Pre nezáväznú ponuku či stretnutie s našim Finvia expertom nás kontaktujte cez kontaktný formulár.

TIP pre Vás
Nainštalujte si mobilnú aplikáciu iŠanón. Vďaka tomuto virtuálnemu asistentovi budete mať všetky zmluvy uložené, zálohované a vždy k dispozícii na jednom mieste. Žiadny termín týkajúci sa Vašich zmlúv Vám už neunikne.

Mám záujem

Články

Máte záujem?

Zavolajte na 0917 000 888
alebo nechajte nám kontakt a my sa Vám ozveme