Vyhľadávanie
Generic filters
Exact matches only

Finvia holding

Licencia NBS 229898: Poistenie a zaistenie, Poskytovanie úverov, Prijímanie vkladov, Kapitálový trh, Starobné dôchodkové sporenie, Doplnkové dôchodkové sporenie

Blog Finvia holding

Finvia holding 16904 0 komentárov

Veľké porovnanie: oplatí sa hypotéka od UniCredit Bank, VÚB, ČSOB, SLSP alebo od Tatra banky? l Finvia Group

Zima pomaly, ale isto končí a to je jasné znamenie, že sa znova začína naplno sezóna riešenia bývania. Či už máte v pláne kúpiť byt, postaviť dom alebo podstúpiť väčšiu rekonštrukciu nehnuteľnosti, najvýhodnejšou cestou na financovanie týchto plánov je hypotekárny úver. Rozhodli sme sa preto hneď na úvod sezóny porovnať aktuálne ponuky najvýznamnejších bánk.
  Hypoúver UniCredit Bank
Ak si požičiate od UniCredit Bank, máte šancu získať najvýhodnejšiu hypotéku na trhu. To však len v prípade, ak uzavriete k úveru poistenie jeho schopnosti splácania, budete aktívne využívať bežný účet a aj kreditnú kartu v banke. Ak výška úveru nepresiahne 80 % hodnoty zabezpečenia, môžete až 40 % z hypoúveru použiť bezúčelovo.
Čo sa týka hypotéky od UniCredit Bank, tu sú jej parametre:
·         minimálna výška úveru je 3.300 €, maximálna 1.000.000 €
·         splatnosť je možná na 1 až 30 rokov
·         požičať sa dá až do 100 % zabezpečenia, avšak pri úvere nad 90 % banka účtuje k úrokovej sadzbe prirážku vo výšky 2 % p.a.
UniCredit Bank účtuje za poskytnutie hypotéky poplatok vo výške 0,90 % zo sumy úveru, pričom minimálne je to 200 € a maximálne 1.000 €. Ak si ale zoberiete hypotéku na refinancovanie starého hypoúveru, je poskytnutie bezplatné. Pri navýšení pôvodne dohodnutej sumy sa účtuje poplatok rovnaký, ako v prípade poskytnutia bežnej hypotéky.
Hypotéka na bývanie od VÚB
Úver na kúpu, stavbu alebo rekonštrukciu bývania si môžete zobrať aj zo Všeobecnej úverovej banke, ktorá umožňuje ako jedna z mála bánk zafixovať si úrok až na 10 rokov. Pri takto dlhej fixácii však treba počítať s úrokovou sadzbou vo výške 2,29 % ročne. Pri fixovaní úroku na 4 roky je úrok len 1,39 % p.a. s garanciou zníženia, pokiaľ banka do konca roka zníži úrokovú sadzbu.
Ak sa rozhodnete pre VÚB hypoúver, môžete mať:
·         úver vo výške od 6.600 €, horný limit je 500.000 €
·         dobu splatnosti v rozmedzí od 1 do 30 rokov
·         k hypotéke preplatenie nákladov až do výšky 150 € za znalecký posudok v prípade splnenia konkrétnych podmienok
VÚB ponúka aktuálne zľavu z poplatku za poskytnutie hypotéky až do výšky 100 %. Banka navyše ponúka možnosť aj pre ľudí, ktorí by si chceli kúpiť nehnuteľnosť, ale ešte nenašli tú pravú a táto možnosť sa volá hypotekárny certifikát. S ním máte až počas 3 mesiacov istotu poskytnutia hypotéky za dohodnutých podmienok, čo vám pomôže pri kúpe nehnuteľnosti.
ČSOB hypotéka
Československá obchodná banka patrí medzi významných poskytovateľov hypoték na Slovensku. Aktuálna ponuka jej úverov zahŕňa tak účelovú hypotéku na kúpu, výstavbu a rekonštrukciu nehnuteľnosti, ako aj refinančný hypoúver a bezúčelový hypotekárny úver. Banka ponúka k úveru aj vybavenie katastra za klienta, ale poplatok si už klient musí zaplatiť sám.
Hypotéka od ČOSB má tieto podmienky:
·         požičať si môžete od 3.000 € do 300.000 €, pričom hodnota zakladanej nehnuteľnosti môže byť od 10.000 € až do 500.000 €.
·         lehota splatnosti hypotéky je od 4 do 30 rokov
·         hypotéku je možné vybaviť aj na 100 % hodnoty zakladanej nehnuteľnosti
·         pravidelné mimoriadne splátky máte bez poplatku
V ČSOB poplatok za poskytnutie hypotéky neplatíte a banka ponúka aktuálne aj iné zľavy a výhody. Patrí sem napríklad úrazové poistenie vodiča v hodnote 60,50 € ročne zadarmo. Ak sa rozhodnete pre využívanie bežného účtu v ČSOB a poistenie úveru aj poistenie nehnuteľnosti v ČSOB, môžete získať úrok už od 1,5 % ročne. Ten je ale veľmi úzko spätý s vašou bonitou a tú musí posúdiť banka vždy individuálne.
SLSP a jej Hypotéka bez prekážok
Slovenskej sporiteľni je možné získať tiež aktuálne veľmi zaujímavú a výhodnú hypotéku. Banka totiž ponúka úver s možnosťou ušetriť až 1.200€. Vybavenie znaleckého posudku aj katastra je zadarmo, rovnako ako aj spracovateľský poplatok. Teraz pri splnení podmienok banka za klienta navyše zaplatí aj prvý rok poistenia nehnuteľnosti.
Hypotéka v SLSP sa dá vybaviť za týchto podmienok:
·         výška úveru môže byť od 7.000 € do 300.000 €
·         splatnosť hypotéky je na 4 až 30 rokov
·         požičať sa dá až do 100 % hodnoty nehnuteľnosti, ak si však ale požičiate len do výšky 70 %, nemusíte preukazovať účel použitia peňazí z hypotéky
Fixácia úveru môže byť na 1 rok, 3 roky, 5 rokov alebo až 10 rokov, pričom pri 3 ročnom fixe je úrok len 1,39 % ročne. Hypotéku je možné použiť aj na financovanie stavby domu a postupne ju čerpať podľa zvyšujúcej sa hodnoty založenej nehnuteľnosti. Banka akceptuje aj príjem zo zahraničia, avšak ten nesmie byť vyplácaný v hotovosti.
HypotékaTB - úver na bývanie z Tatra banky
Získať hypotéku na mieru a s výhodným úrokom je možné aj v Tatra banke. Jej HypotékaTB je úver určený na bývanie, ale časť z neho je možné použiť aj bezúčelovo. K poskytnutej hypotéke ponúka banka aj kreditnú kartu bez poplatku na obdobie 1 roka.
Ak budete za úver zakladať byt, banka umožňuje jeho ohodnotenie už do 24 hodín. Pokiaľ budete cez Tatra banku refinancovať hypotéku z inej banky, banka ponúka preplatenie nákladov spojených s predčasným splatením pôvodného úveru.
Čo sa týka hypotéky z Tatra banky, môžete získať:
·         úver v rozmedzí od 13.000 € do 750.000 €
·         splatnosť hypotéky od 4 do 30 rokov
·         hypoúver až do 100 % hodnoty zakladanej nehnuteľnosti, avšak len v prípade dostatočnej bonity po posúdení banky
Hypotéku je možné použiť na nadobudnutie, výstavbu, zmenu alebo údržbu nehnuteľnosti a časť z nej napríklad aj za zaplatenie poplatkov. Fixovanie úroku je možné na 1 až 7 rokov. Za poskytnutie úveru sa platí banke poplatok vo výške 0,80 % z hypotéky, najmenej však 250 €. Ak sa rozhodnete dať ohodnotiť byt bankou, poplatok za túto službu je 100 €.
Ktorá hypotéka je najlacnejšia?
Nasledujúca tabuľka jednoducho a prehľadne ukazuje, ktorá banka vám poskytne najvýhodnejšiu hypotéku a s akým úrokom môžete u nej rátať:
Banka Úrok začínajúci od Platný pri fixácii na
UniCredit Bank 1,19 % p.a. 3 roky
VÚB 1,39 % p.a. 3 roky
ČSOB 1,50 % p.a. 3 roky
SLSP 1,39 % p.a. 1 rok
Tatra Banka 1,45 % p.a. 1 - 3 roky
Vyberte si hypotéku od nás!
Nechce sa vám prácne porovnávať ponuky a obehávať banky? Nestrácajte čas ani energiu a nechajte si pripraviť hypotéku na mieru od profesionálov. My vo Finvia Group ponúkame tak porovnanie hypoték cez našu online HypoKalkulačku, ako aj možnosť pripraviť ponuku priamo od nezávislého hypošpecialistu - samozrejme tiež cez internet.
Z pohodlia domova tak nielen zistíte, ktorý hypotekárny úver by bol pre vás najlepší, ale máte možnosť si hypotéku aj komplexne vybaviť. Finvia vám vybaví najvýhodnejšiu a najlepšiu hypotéku so zaujímavými bonusmi, ako napríklad s vybavením katastra alebo prípravou zmlúv. Samozrejme, zadarmo :-)

Autori: Michal Hrebík, Michaela Lörincová, Lenka Nosianová

Autor: Finvia holding