Vyhľadávanie
Generic filters
Exact matches only

Anna Kveta Furiková

Licencia NBS: Poistenie a Zaistenie, Poskytovanie uverov, Prijmanie vkladov, Kapitálové trhy, Starobne dôchodkové sporenie, Doplnkove dôchodkové sporenie
99%
Priemer hodnotení
47364 videní
117 hodnotení

Blog Anna Kveta Furiková

Anna Kveta Furiková 229 0 komentárov

Všeobecné informácie o konsolidačnom úvere

Často spomínané typy úverov, rôzne podmienky získania, dôvody, dôležité informácie, poplatky? Ako sa zorientovať vo všetkých typoch? Finančný trh nám ponúka širokú ponuku produktov, medzi ktoré patrí aj konsolidačný úver. Aký typ to vlastne je? Úver, ktorého cieľom je zlúčenie viacerých úverov (pôžičiek) do jedného. Cieľ je získať výhodnejšie podmienky.

Za konsolidačný úver teda možno považovať akýkoľvek úver, ktorého využitie sa použije na splatenie iných úverov.

Najčastejšia otázka, ktorú dostávam od mojich klientov je: Ktorý typ úveru môžem konsolidovať? Odpoveď znie: „V súčasnej dobe je možné konsolidovať akúkoľvek skupiny úverov alebo pôžičiek.“

Prečo teda konsolidovať úver a čo je najčastejším cieľom?

- Klienti by radi získali nižšiu úrokovú sadzbu. Ponúka sa nám možnosť konsolidácie kreditných kariet alebo povolených prečerpaní na bežných účtoch formou ich splatenia a to práve bezúčelovým úverom.
-  Klienti by radi získali nižšiu mesačnú splátku. V tomto prípade môže klient splácať iba jeden úver namiesto niekoľkých a ponúka sa nám aj dlhšia doba splatnosti.
Možno malé UPOZORNENIE: Konsolidačné úvery neznižujú ale CELKOVÉ úverové zaťaženie klienta. Predstavujú iba vhodnú formu zlúčenia niekoľkých úverov a to len do jediného úveru, ALE s výhodnejšími podmienkami.
Dôvodov na splatenie viacerých úverov jedným môže byť niekoľko, ale ten najdôležitejší je, získať najvýhodnejšie podmienky.

Aké dôvody teda majú klienti najčastejšie?
- radi by upravili výšku úrokovej sadzby,
- radi by znížili poplatky,
- radi by navýšili – znížili dobu splatnosti alebo
- chceli by ovplyvniť samotnú výšku mesačnej splátky.

Pridaj komentár

komentáre

Táto webstránka používa súbory cookies, ktoré pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Jej ďaľším používaním s týmto súhlasíte.