0904 426 149
annakveta.furikova@finvia.sk

Anna Kveta Furiková

Licencia NBS: 232704 NBS Licencie (6)

Zvedavo a rada do hĺbky skúmam otázky a témy, ktoré iní prebádali len málo. Mojich klientov vediem k splneným snom, finančne únosnejšou cestou. Každodenným spoločníkom je mi vyjednávanie exkluzívnych podmienok všetkých produktov na finančnom trhu.

99%
Priemer hodnotení
Odbornosť
98%
Komunikácia
99%
Spoľahlivosť
99%
45477 videní
111 hodnotení

Blog Anna Kveta Furiková

Anna Kveta Furiková 171 0 komentárov

Všeobecné informácie o konsolidačnom úvere

Často spomínané typy úverov, rôzne podmienky získania, dôvody, dôležité informácie, poplatky? Ako sa zorientovať vo všetkých typoch? Finančný trh nám ponúka širokú ponuku produktov, medzi ktoré patrí aj konsolidačný úver. Aký typ to vlastne je? Úver, ktorého cieľom je zlúčenie viacerých úverov (pôžičiek) do jedného. Cieľ je získať výhodnejšie podmienky.

Za konsolidačný úver teda možno považovať akýkoľvek úver, ktorého využitie sa použije na splatenie iných úverov.

Najčastejšia otázka, ktorú dostávam od mojich klientov je: Ktorý typ úveru môžem konsolidovať? Odpoveď znie: „V súčasnej dobe je možné konsolidovať akúkoľvek skupiny úverov alebo pôžičiek.“

Prečo teda konsolidovať úver a čo je najčastejším cieľom?

- Klienti by radi získali nižšiu úrokovú sadzbu. Ponúka sa nám možnosť konsolidácie kreditných kariet alebo povolených prečerpaní na bežných účtoch formou ich splatenia a to práve bezúčelovým úverom.
-  Klienti by radi získali nižšiu mesačnú splátku. V tomto prípade môže klient splácať iba jeden úver namiesto niekoľkých a ponúka sa nám aj dlhšia doba splatnosti.
Možno malé UPOZORNENIE: Konsolidačné úvery neznižujú ale CELKOVÉ úverové zaťaženie klienta. Predstavujú iba vhodnú formu zlúčenia niekoľkých úverov a to len do jediného úveru, ALE s výhodnejšími podmienkami.
Dôvodov na splatenie viacerých úverov jedným môže byť niekoľko, ale ten najdôležitejší je, získať najvýhodnejšie podmienky.

Aké dôvody teda majú klienti najčastejšie?
- radi by upravili výšku úrokovej sadzby,
- radi by znížili poplatky,
- radi by navýšili – znížili dobu splatnosti alebo
- chceli by ovplyvniť samotnú výšku mesačnej splátky.

Pridaj komentár

komentáre