Vyhľadávanie
Generic filters
Exact matches only

Anna Kveta Furiková

Licencia NBS 232704: Poistenie a Zaistenie, Poskytovanie uverov, Prijmanie vkladov, Kapitálové trhy, Starobne dôchodkové sporenie, Doplnkove dôchodkové sporenie
99%
Priemer hodnotení
51095 videní
140 hodnotení

Blog Anna Kveta Furiková

Anna Kveta Furiková 401 0 komentárov

Všetko, čo by ste mali vedieť o hypotéke

Ak sa rozhodujete vziať si hypotekárny úver, tak okrem iných informácií, pod ktorými ste sa podpísali na žiadosti, si banka preveruje aj váš príjem. Čo všetko je potrebné vedieť ešte predtým, ako sa rozhodnete vziať si hypotekárny úver? Čo to znamená a obnáša? Hypotéka je úver dlhodobého charakteru, ktorého účelom je nadobudnutie alebo rekonštrukcia nehnuteľnosti. Čo sa za tým skrýva? Peniaze získane z hypotéky viete použiť na výstavbu novej nehnuteľnosti alebo na rekonštrukciu pôvodnej, prípadne na kúpu novej. Bez ohľadu na to či je to byt, dom alebo pozemok.
 
Možno ste túto informáciu nevedeli, ale väčšina bánk nevyžaduje, aby bola zakladaná nehnuteľnosť vo vlastníctve osoby, ktorá o hypotéku žiada.
 
Podmienkou poskytnutia hypotekárneho úveru je zriadenie záložného práva na nehnuteľnosť v prospech danej banky. Mojim klientom riešim počas úveru aj podanie záložných zmlúv na katastrálnom úrade. Čim ich odbremeňujem o ďalšiu starosť a administratívu. Viem, že túto službu nerobí každý sprostredkovateľ pre svojich klientov.
 
V žiadosti o hypotekárny úver si klient stanovuje aj „Fixáciu úrokovej sadzby“. To znamená obdobie, počas ktorého banka ponecháva klientovi úrokovú sadzbu nezmenenú. Po ukončení tejto doby si banka VYHRADZUJE právo výšku úrokovej sadzby zmeniť. Je to jeden z parametrov, ktoré ovplyvňuje aj výšku mesačnej splátky.
 
Banka vám môže po splnených podmienkach poskytnúť finančné zdroje maximálne do výšky 70 % hodnoty založenej nehnuteľnosti (v niektorých prípadoch až 80 %).
 
Tu sa nám ponúka možnosť využiť kombinovaný úver, ktorý umožní dofinancovať čiastku, ktorá vám chýba v prípade potreby. Táto možnosť však nie je pre každého. Banky si vyhradzujú právo poskytnúť dané dofinancovanie len „bonitnejšiemu“ klientovi.
 
Hodnotu nehnuteľnosti stanovujú znalci na základe znaleckého posudku, pričom banka si vyhradzuje právo stanovenú hodnotu nehnuteľnosti upraviť. Niektoré banky ponúkajú služby svojich interných znalcov alebo spolupracujú s externými odporúčanými znalcami. V niektorých prípadoch však môžu ich zoznamy obsahovať aj znalcov, ktorých posudky neakceptujú, preto svojim klientom odporúčam konzultovať znalca vopred.
 
Bonusy, ktoré vám môžem garantovať vyjednaním v niektorých bankách:
  • 100 %  zľava z poplatku za spracovanie úveru.
  • Preplatenie poplatku za kolok v hodnote 66 €, pri podaní záložných zmlúv na katastri v normálnom konaní.
  • Preplatenie nákladov na znalecký posudok, ktorý sa pohybuje až do výšky 200 €.
S výhodným úrokom si takto môžete nehnuteľnosť nielen kúpiť, refinancovať, ale aj zrekonštruovať.

Pridaj komentár

komentáre

Táto webstránka používa súbory cookies, ktoré pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Jej ďaľším používaním s týmto súhlasíte.