Vyhľadávanie
Generic filters
Exact matches only
Search in content

ZABUDNITE NA TERMINOVANÝ VKLAD. PRICHÁDZA SMART MONEY

ZABUDNITE NA TERMINOVANÝ VKLAD. PRICHÁDZA SMART MONEY

ZABUDNITE NA TERMINOVANÝ VKLAD. PRICHÁDZA SMART MONEY 1920 620 Finvia

Na terminovaných účtoch Slovákov je v súčasnosti približne 9 mld. eur. Tie sú úročené nie práve najvýhodnejším úrokom. Keď k tomu pridáme obmedzenú likviditu a daň z úroku, je logické, že  hľadajú vhodnejšiu alternatívu. My vo FINVIA sme opäť raz sme počúvali potreby našich klientov a pripravili im produkt presne na mieru ich potrieb a želaní. Je tu Smart Money – ideálna alternatíva pre terminovaný vklad.

Terminované vklady sú pre konzervatívnych Slovákov stále lákavým a obľúbeným produktom. Vďaka rastu úrokových sadzieb v minulom roku bol aj terminovaný vklad výhodnejší ako roky predtým a klienti sa tak mohli tešiť z približne trojpercentného zhodnotenia svojich vkladov. Európska centrálna banka však začala so znižovaním úrokových sadzieb a tak je vysoko pravdepodobné, že aj úroky na terminovaných účtoch budú klesať. A ak by aj ostali na súčasnej úrovni, stále je možné zhodnocovať svoje úspory výhodnejšie. Vďaka unikátnemu produktu Smart Money, ktorý FINVIA doslova ušila na mieru podľa želaní svojich klientov.

V dnešnom článku sa dozviete, aké výhody ukrýva Smart Money v porovnaní s terminovanými vkladmi a či je tento jedinečný produkt vhodný aj pre konzervatívnych investorov.


Terminovaný vklad je konzervatívnym prežitkom

Na bankových účtoch držia Slováci v súčasnosti približne 43 miliárd eur. Z toho vyše 60 % na bežných účtoch s takmer nulovým zhodnotením a približne 9 miliárd eur terminovaných vkladoch s vyšším úročením, ale s nevýhodami, ktoré sú spojené s týmto typom produktu.  Je preto logické, že sme pre klientov hľadali produkt, ktorý by obsahoval najväčšie výhody oboch týchto produktov. Plus, čo najvyššie zhodnotenie. Jednoducho alternatívu k terminovaným vkladom a k držaniu hotovosti na bežných účtoch v bankách.

Pre terminovaný vklad je typické:

  • Viazanosť a strata zúročenia, prípadne pokuta za predčasný výber vložených prostriedkov
  • Daň zo zisku (z úroku)
  • Vyšší úrok ako na bežnom účte, ale nižší ako pri investičných produktoch

Vďaka vyššie uvedeným charakteristikám sa nebojíme označiť terminované vklady za konzervatívny prežitok. Na trh totiž prichádzame s úplnou novinkou. Smart Money je modernou alternatívou k terminovaným vkladom.


Smart Money je produkt s vysokou likviditou, nízkym rizikom a zaujímavým úročením

Smart Money je krátkodobým investičným produktom pre investorov, ktorí chcú mať svoje peniaze uložené s minimálnym rizikom poklesu ich hodnoty. Vložené prostriedky môže klient kedykoľvek vybrať, pričom nepríde o získané úroky ani nezaplatí žiadnu pokutu za výber. Výška vkladov nie je obmedzená a po roku z nich klient neplatí daň zo zisku. Smart Money zároveň poskytuje najvyššie možné zhodnotenie pri dodržaní nízkeho rizika. Presne to, čo klient očakáva od krátkodobého sporenia.


Čo je Smart Money?

Smart Money tvoria dva peňažné ETF fondy. Obidva fondy sa vyznačujú najnižším rizikovým stupňom 1, zo siedmych možných. Smart Money je tak konzervatívny produkt s minimálnym rizikom, ideálny pre krátkodobé investovanie na obdobie 1-3 rokov. Priemerné ročné zhodnotenie, ktoré môže klient očakávať, je na úrovni od 3,6 – 5,78 %.

Zaujal vás Smart Money a radi by ste sa o jeho výhodách dozvedeli ešte viac? Dajte nám vedieť prostredníctvom kontaktného formulára. Naši finanční experti vám radi bezplatne poradia a nastavia Smart Money presne podľa vašich možností a očakávaní.