Vyhľadávanie
Generic filters
Exact matches only
Search in content

Jednorazové investovanie

Uvedomili ste si, že inflácia nevplýva len na hodnotu vašich nákupov, ale že výrazne znehodnocuje aj vaše úspory? Myslíte si, že ak máte peniaze uložené na bežných účtoch alebo doma „v ponožke“ tak sú v bezpečí? Nie, nie sú. Pri 14% – nej inflácii má vašich 1 000 eur v porovnaní s minulým rokom už hodnotu 860 eur. A budúci rok to bude ešte výrazne menej. Ako proti tomu bojovať? Odpoveďou je investovanie. Ak sa jedná o investovanie s už nasporenými peniazmi, jedná sa o jednorazové investovanie. Alebo tiež o nepravidelné investovanie.

Mám záujem o investovanie

Investovanie vhodné aj pre malých investorov

Najväčší rozdiel v porovnaní s pravidelným investovaním je, že vklady nemajú pravidelnú periodicitu. Investujete buď voľné peniaze, ktoré máte aktuálne na nevýhodných bankových či sporiacich účtoch alebo peniaze, ktoré získate pri určitej príležitosti – niečo predáte, v práci získate odmenu, prípadne dostanete finančný dar k životnému jubileu.

Ak si myslíte, že investovanie je len pre bohatých „horných 10 000,“ mýlite sa. Jednorazové investovanie je možné už od už od 1 000 eur.

Mám záujem o investovanie

Zaujímavé zhodnotenie aj pri krátkom časovom horizonte

Vo všeobecnosti platí, že čím dlhší časový horizont, tým vyššie zhodnotenie. Okrem času na zhodnotenie vplývajú aj ďalšie parametre. Jedným z nich je rizikovosť investície. V tomto prípade platí, že čím väčšie riziko, tým väčší výnos. Slova riziko sa však netreba obávať. Spočíva v prípadných poklesoch trhov, napríklad pri investovaní do akciových fondov. Toto riziko však eliminuje čas. Z toho dôvodu sa spravidla uplatňujú rizikovejšie investície pri dlhšom časovom období.

Mám záujem o investovanie
3. pilier je výhodný
Finančná rezerva

Jednorazové investovanie: Dlhý časový horizont

Za dlhý časový horizont je možné považovať investície na 10 a viac rokov. Ak sa rozhodnete pre jednorazové investovanie na takéto obdobie, očakávať môžete výnos vo výške od 10 % ročne. Je potrebné dodať, že napriek tomu, že hovoríme o dlhom časovom horizonte, v prípade výnimočnej situácie si peniaze z vašej investície môžete vybrať aj skôr. Spravidla máte peniaze k dispozícii už do niekoľkých dní od podania žiadosti o výber.

Mám záujem o investovanie

Jednorazové investovanie: Krátky časový horizont

Ak sa rozhodnete investovať svoje peniaze na obdobie od 1 do 9 rokov, poradíme vám bezpečnejšie formy investovania s nízkym rizikom poklesu hodnoty investície. V portfóliu máme produkty s garantovaným výnosom od 4 % do 7 % ročne.

Mám záujem o investovanie

Máte záujem?

Zavolajte na 0917 000 888
alebo nechajte nám kontakt a my sa Vám ozveme