Vyhľadávanie
Generic filters
Exact matches only
Search in content

Neriskujte! Poistenie nehnuteľností je relatívne lacné a kryje veľké škody!

Poistenie nehnuteľnosti kryje škody na vašom dome, byte, na vašej záhrade, garáži či chate. Riskovať, že prídete kvôli živelnej udalosti o strechu nad hlavou aj o celoživotné úspory sa skutočne neoplatí. V pomere k hodnote, ktoré poistenie nehnuteľnosti kryje, je jeho cena skutočne nízka.

Mám záujem

Vypočítajte koľko by stálo poistenie nehnuteľnosti

Typ nehnuteľnosti

Poistná suma nehnuteľnosti

Poistná suma domácnosti

Ročná splátka

od 0

Mám záujem o nezáväznú ponuku

Poistenie nehnuteľnosti a poistenie domácnosti nie je to isté!

Poistenie nehnuteľnosti kryje budovu a jej pevné súčasti

V prípade živelnej katastrofy či vandalizmu vám poistenie nehnuteľnosti pokrýva vzniknutú finančnú stratu na nehnuteľnosti (steny, strecha, dvere, okná, potrubia, dlažby,...)

Poistenie domácnosti kryje hnuteľný majetok v dome

Poistenie domácnosti si môžete dojednať samostatne alebo spoločne s poistením nehnuteľnosti. Kryje hnuteľný majetok ako elektroniku, nábytok, technológie a podobne. Sami si určite poistnú sumu, do výšky ktorej chcete mať svoj majetok chránený pred zlodejmi, vandalmi či živelnými udalosťami.

Poistenie skiel je obľúbeným pripoistením

Rozbitie či iné náhodné poškodenie okenných skiel nebýva štandardne súčasťou poistenia nehnuteľnosti. Je ich možné pripoistiť za veľmi výhodné ceny.

Istota vďaka zodpovednosti za škodu z vlastníctva bytu alebo domu

Toto pripoistenie vás chráni pred finančnou ujmou v prípade, že spôsobíte škodu tretej strane. Vytopenie suseda, zranenie chodca predmetom vypadnutým z vášho okna a mnohé ďalšie nepredvídateľné situácie sa môžu stať každému vlastníkovi nehnuteľnosti.

Mám záujem

Pozor na podpoistenie!

Šetriť na poistnom tým, že si nehnuteľnosť poistíte na menšiu sumu, ako je jej hodnota v čase poistenia, je nesprávne a v prípade poistnej udalosti nebudete mať krytú celú škodu. Poistné plnenie zo strany poisťovne bude krátené.

Náhrada škody bude približne o toľko percent nižšia v porovnaní so skutočne vzniknutou, o koľko bola nižšia dojednaná poistná suma voči skutočnej hodnote nehnuteľnosti. Ak ste mali napríklad dom v hodnote 200 000 €, ale poistili ste ho len na 100 000 €, v prípade poistnej udalosti bude vaše poistné plnenie tiež len polovičné. Oveľa rozumnejšie je šetriť tým, že si porovnáte ponuky poisťovní cez náš online systém a vyberiete si tú, ktorá je pre vás najvýhodnejšia. Alebo si necháte poradiť našim Finvia expertom, ktorého služby sú pre našich zákazníkov bezplatné.

Mám záujem

Ktoré riziká kryje poistenie nehnuteľnosti:

Najčastejšie sú v základnom balíku poistenia nehnuteľností kryté škody, ktoré spôsobil:

 • požiar
 • záplava
 • povodeň
 • pád stromu
 • úder blesku
 • vlámanie
 • vandalizmus
 • náraz vozidla

Vďaka nášmu prehľadnému systému si jednoducho porovnáte ponuky jednotlivých poisťovní vrátane rizík, ktoré pokrývajú. Medzi ďalšie riziká, ktoré je možné poistiť, patria napríklad:

 • pád lietadla
 • zemetrasenie
 • zosuv pôdy
 • lavína
Mám záujem

Spoľahnite sa na FINVIA asistenčné služby

Každá poistná udalosť je stresujúca. Všetky vybavovačky však môžete nechať na nás a venovať sa veciam, ktoré sú pre vás dôležitejšie. Naše asistenčné služby sú vám k dispozícii vždy, keď to potrebujete. Zabezpečíme:

 • profesionálny servis, ktorý sa o poškodenú nehnuteľnosť postará
 • obhliadku poškodenej nehnuteľnosti a necháme vypracovať bezplatnú cenovú ponuku na jej opravu
 • opravu poškodených častí
 • likvidáciu poistnej udalosti s vašou poisťovňou

TIP pre Vás
Nainštalujte si mobilnú aplikáciu Moja Finvia. Vďaka tomuto virtuálnemu asistentovi budete mať všetky zmluvy uložené, zálohované a vždy k dispozícii na jednom mieste. Žiadny termín týkajúci sa Vašich zmlúv Vám už neunikne.

Mám záujem

Články

Máte záujem?

Zavolajte na 0917 000 888
alebo nechajte nám kontakt a my sa Vám ozveme

Táto webstránka používa súbory cookies, ktoré pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Jej ďaľším používaním s týmto súhlasíte.