Vyhľadávanie
Generic filters
Exact matches only
Search in content

Najvýhodnejšie sporenie na dôchodok je investovanie

Sporenie na dôchodok vám dáva slobodu a umožňuje dôstojnú penziu. Nespoliehajte sa len na dôchodok od štátu či z druhého piliera. Zabezpečte si bezstarostný život v dôchodkovom veku výnosným investovaním.

Mám záujem
Zavolajte si pre najlepšie životné poistenie

Koľko odkladať na dôchodok?

Pohlavie

Vek

Mesačný príjem

Naše riešenie, mesačne

0

Peniaze doma, mesačne

0

Nasporíte 0
Mám záujem o nezáväznú ponuku

Sporenie na dôchodok? Ideálne investovaním. Prečo?

Nízke dôchodky nezabezpečia slušný život

Výsledkom nastavenia aktuálneho sociálneho systému na Slovensku sú nízke dôchodky aktuálnych aj budúcich dôchodcov.

Nasporené peniaze sú len vaše

Nasporená suma nie je závislá na rozhodnutiach štátnej moci. Je možné ju dediť a zabezpečiť tým svojich najbližších, v prípade vášho úmrtia

Investovanie je z hľadiska výnosov najlepším sporením

Výhodou dôchodkového investovania je dlhé obdobie. Pri 20 a viac rokoch sporenia sa krátkodobé riziká znižujú na minimum.

Sme nezávislí

Nezvýhodňujeme žiadnu banku, poisťovňu, sporiteľňu či investičný fond. pracujeme pre vás! Našim prvoradým cieľom je vaša spokojnosť. Stačí vyplniť jednoduchý formulár na našej stránke a o ostatné sa postaráme.

Mám záujem
Zavolajte si pre najlepšie životné poistenie
3. pilier je výhodný

Systém dôchodkového zabezpečenia na Slovensku

Na Slovensku je možné sporenie na dôchodok prostredníctvom troch pilierov. Prvý predstavuje sociálna poisťovňa, druhý dôchodkové správcovské spoločnosti, tretí súkromné finančné spoločnosti zamerané na doplnkové dôchodkové sporenie. Najviac závislý na rozhodnutiach štátnych úradníkov je prvý pilier. Vplyvom starnutia obyvateľstva však hrozí, že na súčasnú generáciu pracovne aktívneho obyvateľstva nebude mať v budúcnosti kto robiť.

Do druhého piliera je podobne, ako v prvom pilieri, odvádzaná časť príjmu zamestnanca (prípadne živnostníka). Percentuálna výška odvodu je tiež daná rozhodnutím štátu. Výhodou je, že správcovské spoločnosti odvedené peniaze sa účtoch sporiteľov zhodnocujú.

Podobne sú zhodnocované aj peniaze na účtoch sporiteľov v treťom pilieri, ten je však dobrovoľný a nie je priamo ovplyvňovaný rozhodnutiami štátnej moci.

Mám záujem

Nadštandardné dôchodky v prvom pilieri

Zdá sa vám, že máme nadštandardné starobné dôchodky? Asi nie, však? Lenže, žiaľ, je tomu skutočne tak. Z pohľadu toho, “na čo” reálne štátna sociálna poisťovňa má. Priemerný starobný dôchodok je aktuálne približne 500 €. Na tento dôchodok pre jedného dôchodcu pripadá aktuálne 2,5 pracujúcich ľudí.

Tí však neodvedú do sociálnej poisťovne zo svojej mzdy toľko, aby to stačilo na pokrytie celých 500 €. Sociálna poisťovňa musí rozdiel dotovať stovkami miliónov eur ročne. Predpoklad je však taký, že do roku 2060 bude na jedného dôchodcu pripadať len jeden aktívne pracujúci človek. Inými slovami, bude aktívneho obyvateľstva rovnako ako dôchodcov, čo znamená, že odvody do sociálnej poisťovne nebudú schopné pokryť nároky starobných dôchodkov. Starobné dôchodky preto s najväčšou pravdepodobnosťou nebude možné udržať ani na spomínanej “nadštandardnej” sume. Dôvod začať si na dôchodok sporiť individuálne. Nemyslíte?

Mám záujem
Dôchodok s dôvodom na úsmev
Sporenie na dôchodok - kalkulačka

Sporenie na dôchodok: Zorientovať sa pomôžu dôchodková kalkulačka a porovnávač dôchodkov

Pre orientačný výpočet vášho dôchodku využite našu online kalkulačku. Na základe neho zistíte, ktorý spôsob sporenia na dôchodok je pre vás najvýhodnejší. Porovnanie dôchodkového sporenia podľa formy šetrenia vám umožní po zadaní stanovených parametrov náš porovnávač dôchodkov. 

Najlepšie odpovede vám však dá Finvia expert, ktorého sa môžete spýtať na čokoľvek v súvislosti so sporením či dôchodkami.

TIP pre Vás
Čím skôr si začnete na dôchodok sporiť, tým viac sa vaše nasporené peniaze budú zhodnocovať

Mám záujem

Články

Máte záujem?

Zavolajte na 0917 000 888
alebo nechajte nám kontakt a my sa Vám ozveme