Vyhľadávanie
Generic filters
Exact matches only
Search in content

ASISTENČNÉ SLUŽBY UKRYTÉ V DIAĽNIČNEJ ZNÁMKE

ASISTENČNÉ SLUŽBY UKRYTÉ V DIAĽNIČNEJ ZNÁMKE

ASISTENČNÉ SLUŽBY UKRYTÉ V DIAĽNIČNEJ ZNÁMKE 1913 642 Finvia

Vedeli ste, že slovenská diaľničná známka v sebe ukrýva omnoho viac, ako len oprávnenie používať diaľnice a rýchlostné komunikácie? V prípade neočakávanej situácie, ako napríklad pri defekte, nehode, poruche vozidla a podobne môžete bezplatne kontaktovať Diaľničnú patrolu. Jej asistenčné služby sú súčasťou ceny diaľničnej známky.

Diaľničná patrola vznikla v roku 2015 a podľa údajov Národnej diaľničnej spoločnosti počas svojej pôsobnosti najazdila viac ako 13 miliónov kilometrov, uskutočnila vyše 110-tisíc kontrolných okruhov, pomohla pri  11-tisíc defektoch a zasahovala pri 9-tisíc nehodách a požiaroch.

Asistenčné služby Diaľničnej patroly sú zahrnuté v cene známky

O existencii Diaľničnej patroly vie nepochybne mnoho vodičov. Stretnúť jej vozidlá na niektorom z úsekov diaľnic D1, D2 či rýchlostnej cesty R1 skutočne nie je nič výnimočné. Pravdou však je, že len málokto tuší, že Diaľničnú patrolu si v prípade potreby môže privolať motorista priamo. A ak má uhradenú diaľničnú známku, tak jej služby má zadarmo. Sú totiž zahrnuté v cene diaľničnej známky. Bez ohľadu na to, či sa jedná o slovenského vodiča alebo cudzinca a tiež bez ohľadu na to, či ten má zakúpenú ročnú alebo desaťdňovú známku. Dôležitá je jej platnosť v čase privolania pomoci.

Je dobré o tejto možnosti vedieť. Za výjazd asistenčnej služby v rámci PZP by ste si totiž pravdepodobne museli zaplatiť. Ak máte uzatvorené KASKO, asistenčné služby v ňom bývajú spravidla zahrnuté, sami sa preto môžete rozhodnúť, či budete kontaktovať Diaľničnú patrolu alebo svoju poisťovňu. Doplácať by ste nemali.

Diaľničná patrola je dostupná cez telefón aj mobilnú aplikáciu

Pomoc v podobe Diaľničnej patroly si privoláte jednoducho prostredníctvom telefónneho čísla 0800 100 007. Ešte lepšia možnosť je využiť mobilnú aplikáciu Pomoc na diaľnici. Tú si môžete bezplatne stiahnuť z Google Play aj App Store. Jej výhodou okrem iného je, že Vás dokáže automaticky lokalizovať. Nemusíte sa tak trápiť vysvetľovaním, kde sa nachádzate. Stačí mať zapnutý internet a v nastaveniach povoliť aplikácii službu lokalizácie.

Nehoda, defekt, porucha: diaľničná známka vás oprávňuje na pomoc

Dá sa vo všeobecnosti povedať, že Diaľničnú patrolu môžete zavolať v prípade akýchkoľvek problémov, ktorých výsledkom je, že ostanete stáť na ceste a to 365 dní v roku, 24 hodín denne. Neváhajte túto službu využiť napríklad, ak:

  • sa vám pokazilo vozidlo
  • ste dostali defekt
  • ste mali nehodu
  • vozidlo začalo horieť
  • ste videli nejakú prekážku na ceste

Okrem toho, Diaľničná patrola je zodpovedná tiež za kontrolu stavu diaľnic a rýchlostných ciest či za poriadok na odpočívadlách.

Vozidlá Diaľničnej patroly sú vybavené prenosnými dopravnými značkami, hasiacimi prístrojmi, rôznym náradím (ťažné lano, lopata, zdvihák,…), balíčkami prvej pomoci, ale napríklad aj kartou pomoci vo viacerých cudzích jazykoch.